Klobúk v 50 % zľave, topánky dokonca o 70 % lacnejšie, či dve maslá za cenu jedného. Znie to lákavo, však? Ak je zľava skutočná a veci naozaj potrebujete, oplatí sa vám ich kúpiť. Ale otázkou je, čo sa potom stane s ušetrenými peniazmi?

Obchodníci lákajú na rôzne zľavy a často pre vás môže byť táto ponuka výhodná. Ale najprv dobre zvážte, či vec skutočne potrebujete, lebo, ako sa hovorí, peniaze musíte najviac chrániť pred sebou.

Ak si však urobíte radosť kúpou akciového tovaru, myslite na to, že zľava by sa mala prejaviť v osobných financiách, inak efekt zlacneného tovaru zmizne veľmi rýchlo.

Napríklad rozlišujte tovar,

  • ktorý nakupujete pravidelne
  • ktorý nakupujete zriedka
  • ktorý ste predtým ešte nekúpili.

Čítajte viac >>> Čo má spoločné finančná rezerva a rezerva v aute?

Pavel Škriniar hovorí o tom, ako efektívne šetriť, ak nakupujte v zľavách.
Ak chcete viac rád, ako sporiť, oslovte skúseného finančného sprostredkovateľa. Ten zhodnotí vašu situáciu a navrhne vám riešenie, ktoré vám pomôže žiť život podľa vlastných predstáv.

Presunúť plnú výšku zľavy do úspor má význam vtedy, keď výdavok na daný tovar je započítaný do plánovaných bežných výdavkov. Rovnako to dáva zmysel pri drahších tovaroch s vyššou kvalitou, pretože úspora vznikne vďaka dlhšej trvácnosti, čiže nie je potrebná častá kúpa.

Pri nákupoch, ktoré vás zlákali iba zľavou a nie skúsenosťami s výrobkom, dajte bokom polovicu úspory.
A hoci nepôjde o výrazný nárast sporiaceho účtu, pravidelnosťou sa môžete dostať k zaujímavým sumám. Tie potešia v prípade, keď by ste potrebovali využiť povolené prečerpanie, alebo by vám chýbalo do splátky kreditnej karty.

Čítajte viac >>> Oplatí sa vydržať! Výnosy z podielových fondov sa po troch rokoch nebudú zdaňovať

Ak chcete viac rád, ako sporiť, oslovte skúseného finančného sprostredkovateľa. Ten zhodnotí vašu situáciu a navrhne vám riešenie, ktoré vám pomôže žiť život podľa vlastných predstáv.
 

Potrebujete poradiť?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Žena platí na internete platobnou kartou.

Tlačové správy

Odhaľte internetové finančné nástrahy

Nie, určite nemáte zabudnuté bitcoiny na burze, o ktorej ste doteraz nepočuli. Nie nemáte bohatého strýka v Amerike, ktorý vám odkázal obrovské dedičstvo. Nie, nemáte zázračné schopnosti na odhalenie najvýnosnejších príležitostí na kapitálovom trhu. Áno, toto sú najčastejšie nástrahy, s ktorými sa Slováci stretávajú na internete.

Čítať ďalej
Čo má spoločné finančná rezerva a rezerva v aute?

Tlačové správy

Čo má spoločné finančná rezerva a rezerva v aute?

Finančný vankúš je ako rezerva v aute. Zaberá priestor a mierne zvyšuje spotrebu. No v momente, keď ju potrebujete, ste radi, že ju môžete použiť. Samozrejme, vždy sa nájdu ľudia, ktorí žiadnu rezervu v aute práve pre zvýšenie kapacity kufra či zníženie spotreby nemajú. Rovnako to platí aj pri financiách.

Čítať ďalej
Petra Strapáčová, Oblastná riaditeľka Swiss Life Select začala jachtárčiť po dovolenke v Chorvátsku.

Životné témy

Petra Strapáčová, ktorá preplachtila Severný Tichý oceán a je držiteľkou titulu Jachtár roka: „Kedysi mi hovorili, že som antitalent na športy“

Finančná sprostredkovateľka Petra Strapáčová dostala v roku 2017 pozvanie na firemnú dovolenku na katamarán. Tam pochopila, že sloboda a mentálny oddych na lodi a mori je to, čo ju napĺňa. Dnes hrdo nosí titul Jachtár roka, absolvovala jedny z najnáročnejších pretekov sveta – Clipper Around the World – a zároveň sa stará o svoj tím a svojich klientov, aby mohli žiť život podľa vlastných predstáv.

Čítať ďalej
Ako môžu banky pomôcť klientom, keď majú problémy so splácaním úveru.

Tlačové správy

Strašenie vysokými splátkami hypoték alebo ako banky môžu pomôcť v ťažkých časoch

Strach zo straty domova pre nesplácané hypotéky sa ukazuje iba ako strašenie. Banky majú totiž mechanizmy, ako sa s touto situáciou vysporiadať. To, že nejde o žiadnu novinku dokazuje fakt, že tak robili v podstatne ťažších časoch - počas covidu, keď problémy spôsobovali straty príjmov. Aké mechanizmy môžu teda banky dlžníkom ponúknuť a ako sa to prejaví na splátke hypotéky?

Čítať ďalej
Muž vkladá časť svojich úspor ako mimoriadnu splátku.

Tlačové správy

Po novom môžete splatiť viac. Mali by ste vôbec uvažovať o mimoriadnej splátke hypotéky?

Od septembra bude možné znížiť si hypotéku až o 30 %. Je to o polovicu viac, než je dostupné dnes. Pravdou je, že mimoriadne splátky vám môžu znížiť celkovú preplatenosť tým, že sa skráti splatnosť úveru, ale i znížiť mesačnú splátku. Oplatí sa však mimoriadna splátka aj vám?

Čítať ďalej
Aké finančné produkty by ste mali mať už od prvé výplaty.

Tlačové správy

Aké finančné produkty skutočne potrebujete od prvej výplaty

Leto pomaly končí a s ním pomaly končia aj študentské brigády. Pre mnohých študentov je blížiaci sa september mesiacom prvej skutočnej výplaty. Ako s ňou majú naložiť a má vôbec zmysel pri prvej výplate riešiť finančné produkty?

Čítať ďalej