Nie, určite nemáte zabudnuté bitcoiny na burze, o ktorej ste doteraz nepočuli. Nie nemáte bohatého strýka v Amerike, ktorý vám odkázal obrovské dedičstvo. Nie, nemáte zázračné schopnosti na odhalenie najvýnosnejších príležitostí na kapitálovom trhu. Áno, toto sú najčastejšie nástrahy, s ktorými sa Slováci stretávajú na internete.

Zhodnotenie v stovkách percent počas niekoľkých dní znie priveľmi dobre na to, aby to bola pravda. Obzvlášť vtedy, ak váš jediný krok bolo odoslanie minimálneho vkladu obchodníkovi.

Neposielajte peniaze s tým, že iba vďaka uhradeniu nejakého poplatku máte možnosť získať zostatok na účte. Seriózne finančné inštitúcie nepotrebujú na zaplatenie poplatkov dodatočné vklady klientov. Poplatky si vedia strhnúť priamo z klientských účtov.

Ak ste už peniaze poslali, pripravte sa na to, že vám peniaze z účtu nepošlú a znova vás oslovia s tým, že investičný účet sa opäť násobne zhodnotil a treba zaplatiť ďalšie poplatky. Ak odmietnete, pridajú sa z ich strany hrozby a nátlak.

Čítajte viac >>> Petra Strapáčová, ktorá preplachtila Severný Tichý oceán a je držiteľkou titulu Jachtár roka: „Kedysi mi hovorili, že som antitalent na športy“
 

Pavel Skriniar (12)
Sporiaci alebo termínovaný účet je vhodnou ochranou pred emóciami ovplyvnenými nákupmi.

Peniaze sa ťažko zarábajú a veľmi ľahko míňajú. Pri platbách cez internet je to platobná karta, ktorá umožňuje rýchle znižovanie zostatku na bežnom účte. Preto treba mať úspory oddelené od peňazí určených na bežné výdavky. Sporiaci alebo termínovaný účet je vhodnou ochranou pred emóciami ovplyvnenými nákupmi. Obzvlášť, ak už naletíte internetovým obchodníkom, ktorí sa zamerajú na váš bežný účet.

Nehľadajte skratky k zbohatnutiu cez neregulované finančné produkty. Tie bežným ľuďom prinášajú nie investičné riziko ale rovno straty.

Ak si nie ste istý, či je daná investičná príležitosť reálna a nejde o podvod, skúste najprv kontaktovať nezávislého finančného sprostredkovateľa s licenciou na sektor kapitálového trhu. Prípadne sa neváhajte obrátiť na viacerých. (Ich zoznam nájdete na stránkach Národnej banky Slovenska.)

Tí zistia, či je ponuka reálna a tiež či je pre vás vhodná. Zároveň vám pomôžu nájsť riešenie, ktoré vám pomôže žiť život podľa vlastných predstáv.
 

Potrebujete poradiť?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Dovolenkári, tieto užitočné rady vám môžu ušetriť peniaze

Tlačové správy

Dovolenkári, tieto užitočné rady vám môžu ušetriť peniaze

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde. Prinášame pár postrehov, ktoré môžu pomôcť tým, ktorí za vytúženým oddychom ešte len odcestujú a pár vysvetlení nedostatku peňazí tým, ktorí sa už vrátili.

Čítať ďalej
Začnite si sporiť a k štátnemu dôchodku si môžete prilepšiť 100 či 200 eur.

Tlačové správy

Ako si k štátnemu dôchodku prilepšiť o 100 či 200 eur?

Neriešiť peniaze je snom asi každého. Možnosť míňať bez obmedzovania sa aj na dôchodku je viac ako sen. Smutná správa je, že na dosiahnutie tohto stavu treba myslieť ideálne už od mlada a treba k tomu vlastné pričinenie. Výška dôchodku je len v rukách každého z nás.

Čítať ďalej
Senior naletel podvodníkom. Čo má teraz robiť?

Tlačové správy

Seniori, poradíme vám ako nenaletieť podvodníkom

„Ahoj babi, to som ja, tvoj vnuk. Mám problém a potrebujem peniaze. Nemôžem sa zastaviť osobne, preto posielam za tebou kamaráta. Daj ich jemu. Ďakujem.“ Ide síce o zjednodušený no čoraz častejšie sa objavujúci obsah telefonátov, ktoré dostávajú dôchodcovia. Ide o podvod, ktorého cieľom je pod emočným a časovým tlakom vymámiť od nich peniaze.

Čítať ďalej
Anna von Boeticher sa potápa do hĺbky 125 metrov, bez fľaše stlačeného vzduchu a dokáže zadržať dych na šesť minút a dvanásť sekúnd.

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Každý ponor je cesta do vlastného vnútra

„Keď sa ponoríte, čelíte extrémnym podmienkam sveta okolo seba, a to vás úplne oddelí od všetkého. Meriate si sily s hĺbkou, vodou. Testujete seba, svoje telo, svoju myseľ. A vlastné hranice“, vymenúva Anna von Boetticher.

Čítať ďalej
Študenti môžu nechať svoje peniaze z brigády zarábať.

Tlačové správy

Študenti, po brigáde môžete nechať svoje peniaze zarábať

Leto je čas brigád a príležitostných zárobkov študentov. Nezáleží na tom, či príjmy budú plynúť z manuálnej, administratívnej alebo kreatívnej práce, záleží na tom, ako študenti získané peniaze použijú.

Čítať ďalej
Slováci potrebujú bývať, preto majú množstvo otázok ohľadom hypoték.

Tlačové správy

Refixácia alebo refinancovanie? 3-ročný alebo 10-ročný fix? Toto sú odpovede na najčastejšie otázky o hypotékach

Štatistiky ukazujú, že trh s hypotékami začína rásť. Či ide iba o malú zmenu alebo začiatok nového trendu ukážu najbližšie mesiace. Fakt je, že ľudia potrebujú niekde bývať a na Slovensku je zvykom bývať vo vlastnom a podľa vlastných predstáv. Taktiež sa dá povedať, že výška úrokových sadzieb nie je vysoká, a to vzhľadom na to, že sme už splácali drahšie hypotéky.

Čítať ďalej