Riešenie otázky financovania bývania je náročné bez ohľadu na výšku úrokových sadzieb. Nízka miera úspor núti siahať na hypotéku a tá zase vyžaduje okrem vlastných úspor aj pravidelné splátky. Snaha o čo najnižšiu splátku preto motivuje zamerať sa na čo najnižšiu úrokovú sadzbu. Kto však chce najvyššiu hypotéku, nemal by sa pozerať na výšku úrokov, ale na dĺžku ich fixácie.

Youtube Futbalistka

Preto ak ide o investície, hypotéky, poistenie či správu majetku vyberte si silného partnera. Vyberte si odborníkov zo Swiss Life Select.

Youtube huslista

Preto ak ide o investície, hypotéky, poistenie či správu majetku vyberte si silného partnera. Vyberte si odborníkov zo Swiss Life Select.

Opatrenia Národnej banky Slovenska chránia dlžníka pred prílišným zadlžením sa. LTV, DTI či DSTI sú skratky opatrení, ktoré znižujú maximálnu výšku dostupnej hypotéky. S akou najvyššiu hypotékou môže počítať pár s príjmami na úrovni priemernej mzdy a jedným dieťaťom?

Graf ukazuje najnižšiu a najvyššiu hypotéku pri rôznych fixáciách pre modelovú rodinu.
Graf ukazuje najnižšiu a najvyššiu hypotéku pri rôznych fixáciách pre modelovú rodinu.

Graf ukazuje najnižšiu a najvyššiu hypotéku pri rôznych fixáciách pre modelovú rodinu.

Pri najžiadanejších fixáciách môže ilustračná rodinka získať najviac 155 270 eur, ktoré by splácala tridsať rokov. Pri banke, ktorá ponúka vôbec najnižšiu úrokovú sadzbu hypotekárneho úveru, by to bolo takmer 159 tisíc eur. No ak by boli ochotní zafixovať úrok na desať rokov a viac, maximálny limit by sa zvýšil až na 166 tisíc eur. V prípade, že by mali možnosť zafixovať si sadzbu až do konca splatnosti, bol by hypotekárny limit necelých 180 tisíc eur.

Čítajte viac >>> Petra Strapáčová, ktorá preplachtila Severný Tichý oceán a je držiteľkou titulu Jachtár roka: „Kedysi mi hovorili, že som antitalent na športy“

Tajomstvá týkajúce sa dôsledkov opatrení Národnej banky Slovenska pri výbere správnej hypotéky vám objasní nezávislý hypotekárny špecialista s licenciou pre sektor úverov od Národnej banky Slovenska. Správne nastavená hypotéka a predovšetkým v kombinácii s investičnými a poisťovacími produktami umožní človeku žiť život podľa vlastných predstáv. Voľba fixácie tak nemusí byť iba o výške mesačnej splátky, ale aj o možnosti zadovážiť si vysnívané bývanie.
 

Potrebujete poradiť?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Mladým stačí, aby si sporili málo, aby mali zaujímavý dôchodok.

Tlačové správy

Dôležitá informácia pre mladých: Stačí málo peňazí, aby ste si našetrili na zaujímavý dôchodok

Predstavte si, že máte možnosť pravidelne investovať desatinu svojho príjmu iba počas desiatich rokov. Kedy by ste s tým mali začať, aby ste si našetrili na zaujímavý dôchodok?

Čítať ďalej
Dušan Moskaľ našiel vďaka práci finančného sprostredkovateľa ideálny work-life balance.

Životné témy

Dušan Moskaľ: „Vytvoríš si pasívny príjem, ktorý ti pípne na účet, aj keď celý mesiac nepracuješ“

Dušan Moskaľ, Exkluzívny finančný sprostredkovateľ Swiss Life Select robí finančného sprostredkovateľa od vysokej školy. Dnes namiesto práce 12/7 našiel work-life balance - pol roka pracuje a pol roka cestuje. Vďaku za svoj úspech prejavuje tak, že pomáha prostredníctvom charitatívnej organizácie Lions Club tým, ktorí to najviac potrebujú.

Čítať ďalej
Vnuk a stará mama sa tešia, že existuje spôsob, ako by mohli mať obaja vyšší dôchodok.

Tlačové správy

Vyšší dôchodok pre mladých z II. piliera a udržateľnejší dôchodok pre starších z I. piliera

Nevýhodou druhého piliera je, že efekty zloženého úročenia, ktoré zabezpečia veľa peňazí na dôchodky, sa prejavia až po veľmi dlhom čase. Nevýhodou prvého piliera, že potrebuje vyzbierať veľa peňazí v súčasnosti, čo v rámci odvodov ide na úkor druhého piliera. Čo ak by ale odvody boli prerozdelené inak pri mladých a starších sporiteľoch?

Čítať ďalej
ako by mal štát skutočne pomáhať s bývaním_opt

Tlačové správy

Ako by mal štát skutočne pomáhať Slovákom s bývaním

Avizovaná podpora vlády pre ľudí, ktorým výrazne narástli úroky na hypotéke, je len zanedbávanie podpory bývania na Slovensku. Radšej by sa mala vláda zamerať na prevenciu vo forme štátnej prémie pri stavebnom sporení, podporu nájomného bývania či administratívnu podporu developerov pri bytovej výstavbe.

Čítať ďalej
Manželia hľadajú spôsob, ako si znížiť splátku po zvýšení úrokovej sadzby hypotéky.

Tlačové správy

Ako si znížiť splátku, keď vám banka zvýši úrok na hypotéke?

Banky zvyšujú sadzby hypoték. V priebehu niekoľkých dní upravili sadzby tri banky. V reči čísel to znamená, že na splácanie 100-tisícovej hypotéky je potrebné pripraviť o desať až štyridsať eur mesačne viac.

Čítať ďalej
Záleží, ako budete sporiť svojim deťom na budúcnosť.

Tlačové správy

Záleží na tom, kde a ako sporíte deťom na budúcnosť

Niekto začne s budovaním finančného piliera pre potomka hneď s jeho príchodom na svet. Iný si jeho dôležitosť uvedomí po nejakom čase a ďalší sa zobudí až krátko pred tým, ako dieťa peniaze potrebuje. Pritom dĺžka trvania sporenia pre deti je rozhodujúcim parametrom.

Čítať ďalej