Riešenie otázky financovania bývania je náročné bez ohľadu na výšku úrokových sadzieb. Nízka miera úspor núti siahať na hypotéku a tá zase vyžaduje okrem vlastných úspor aj pravidelné splátky. Snaha o čo najnižšiu splátku preto motivuje zamerať sa na čo najnižšiu úrokovú sadzbu. Kto však chce najvyššiu hypotéku, nemal by sa pozerať na výšku úrokov, ale na dĺžku ich fixácie.

Youtube Futbalistka

Preto ak ide o investície, hypotéky, poistenie či správu majetku vyberte si silného partnera. Vyberte si odborníkov zo Swiss Life Select.

Youtube huslista

Preto ak ide o investície, hypotéky, poistenie či správu majetku vyberte si silného partnera. Vyberte si odborníkov zo Swiss Life Select.

Opatrenia Národnej banky Slovenska chránia dlžníka pred prílišným zadlžením sa. LTV, DTI či DSTI sú skratky opatrení, ktoré znižujú maximálnu výšku dostupnej hypotéky. S akou najvyššiu hypotékou môže počítať pár s príjmami na úrovni priemernej mzdy a jedným dieťaťom?

Graf ukazuje najnižšiu a najvyššiu hypotéku pri rôznych fixáciách pre modelovú rodinu.
Graf ukazuje najnižšiu a najvyššiu hypotéku pri rôznych fixáciách pre modelovú rodinu.

Graf ukazuje najnižšiu a najvyššiu hypotéku pri rôznych fixáciách pre modelovú rodinu.

Pri najžiadanejších fixáciách môže ilustračná rodinka získať najviac 155 270 eur, ktoré by splácala tridsať rokov. Pri banke, ktorá ponúka vôbec najnižšiu úrokovú sadzbu hypotekárneho úveru, by to bolo takmer 159 tisíc eur. No ak by boli ochotní zafixovať úrok na desať rokov a viac, maximálny limit by sa zvýšil až na 166 tisíc eur. V prípade, že by mali možnosť zafixovať si sadzbu až do konca splatnosti, bol by hypotekárny limit necelých 180 tisíc eur.

Čítajte viac >>> Petra Strapáčová, ktorá preplachtila Severný Tichý oceán a je držiteľkou titulu Jachtár roka: „Kedysi mi hovorili, že som antitalent na športy“

Tajomstvá týkajúce sa dôsledkov opatrení Národnej banky Slovenska pri výbere správnej hypotéky vám objasní nezávislý hypotekárny špecialista s licenciou pre sektor úverov od Národnej banky Slovenska. Správne nastavená hypotéka a predovšetkým v kombinácii s investičnými a poisťovacími produktami umožní človeku žiť život podľa vlastných predstáv. Voľba fixácie tak nemusí byť iba o výške mesačnej splátky, ale aj o možnosti zadovážiť si vysnívané bývanie.
 

Potrebujete poradiť?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Slováci potrebujú bývať, preto majú množstvo otázok ohľadom hypoték.

Tlačové správy

Refixácia alebo refinancovanie? 3-ročný alebo 10-ročný fix? Toto sú odpovede na najčastejšie otázky o hypotékach

Štatistiky ukazujú, že trh s hypotékami začína rásť. Či ide iba o malú zmenu alebo začiatok nového trendu ukážu najbližšie mesiace. Fakt je, že ľudia potrebujú niekde bývať a na Slovensku je zvykom bývať vo vlastnom a podľa vlastných predstáv. Taktiež sa dá povedať, že výška úrokových sadzieb nie je vysoká, a to vzhľadom na to, že sme už splácali drahšie hypotéky.

Čítať ďalej
Žena čaká na zníženie úrokových sadzieb po znížení sadzieb zo strany ECB.

Tlačové správy

ECB znížila úrokové sadzby. Slovenské banky zatiaľ vyčkávajú

Zníženie sadzieb ECB zatiaľ pokles sadzieb úverov na bývanie neprinieslo. K poslednej úprave hypotekárnych úrokov došlo v prvý júnový deň. Kým v tomto roku menilo sadzby už šesť bánk a jedna koncom minulého roku, jedna banka nemenila sadzby už viac než rok.

Čítať ďalej
Žena po búrke zisťuje, prečo je dôležité pravidelne aktualizovať neživotné poistenie.

Tlačové správy

Krátke letné búrky môžu mať veľké následky. Je na to vaše poistenie pripravené?

Prívalové dažde a následné zatekanie do nehnuteľnosti je skúškou nervov i nastavenia a podmienok poistnej zmluvy. Človek vtedy raz-dva zistí, či si platil tú správnu poistnú ochranu. Nielen, čo sa týka pokrytia rizík, ale aj poistnej sumy.

Čítať ďalej
Lorenzo Wienecke a Juri Galkin vysvetľujú mladým ako funguje svet financií.

Blogy

Vedomosti o financiách vám pomáhajú žiť život podľa vlastných predstáv

Lorenzo Wienecke a Juri Galkin vysvetľujú mladým ako funguje svet financií. Ako to, že zakotvili práve pri výučbe tohto predmetu? Ako 16-ročných mladých ľudí naučiť samostatne rozhodovať o financiách? A ako motivovať školákov, aby si sporili na dôchodok?

Čítať ďalej
Aj pri finančných produktoch platí, že rýchle nemusí znamenať kvalitné, ale ak si priplatíte, môže to byť inak.

Tlačové správy

Rýchlosť vs. kvalita vs. cena vo finančných produktoch

Ani finančné produkty nemôžete mať zároveň rýchlo, lacno a kvalitne. Za kvalitu a rýchlosť si zvyčajne priplatíte. A nízka cena je zas na úkor rýchlosti či kvality. Pozrite si, ako sa to dotýka jednotlivých finančných produktov.

Čítať ďalej
Cenu finančnej nevedomosti spoznáte, keď to najmenej potrebujete.

Tlačové správy

Koľko stojí sladká nevedomosť vo svete financií?

Nevhodná starostlivosť o úspory, nesprávne nastavené úvery či poistenie vás môžu vyjsť poriadne draho. Pritom stačí málo - zaujímať sa o svoje peniaze.

Čítať ďalej