Výdatné dažde a silný vietor spôsobili mnohým obyvateľom škody na majetku, domácnostiach, či autách. Ak máte tiež poškodený majetok, pozrite si návod, ako nahlásiť poistnú udalosť.

Swiss Life Select SmartMoney+

Zarábajte na svojich voľných peniazoch ako banka a zhodnocujte ich atraktívnejšie bez viazanosti

Swiss Life Select Fixed Maturity Bond Strategy

Získajte predvídateľné zhodnotenie z investície do dlhopisov so zníženým rizikom práve teraz

Ak vám zaplavilo dom alebo byt a chcete si uplatniť nárok na poistné plnenie, môžete tak urobiť z poistenia nehnuteľnosti a domácnosti z rizika živel.

Pri nahlasovaní poistnej udalosti postupujte nasledovne:

  • Najideálnejšie je pri povodni, záplave, či inej poistnej udalosti zdokumentovať si pre poisťovňu jednotlivé poškodené časti nehnuteľnosti, či domácnosti. Pokiaľ je to bezpečné, vytvorte si o poistnej udalosti dostatočné množstvo fotografií či video.
  • Poistnú udalosť nahláste poisťovni čo najskôr. Kontaktovať ju môžete online, telefonicky a v niektorých poisťovniach aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Budete potrebovať číslo poistnej zmluvy, resp. svoje identifikačné údaje.
  • Pri nahlasovaní poistnej udalosti sa vás budú pýtať na rozsah škody. Môžu vám položiť otázky typu koľko máte zaplavených miestností, alebo aké stavebné súčasti a iné veci máte poškodené.
  • Ďalej budete postupovať podľa inštrukcií poisťovne, ktorá môže uzavrieť poistnú udalosť aj na základe vami predloženej fotodokumentácie alebo vás môže požiadať o dodatočnú obhliadku poškodenej veci. Nevykonávajte žiadne opravy na nehnuteľnosti bez vedomia poisťovne. Snažte sa len zamedziť ďalším škodám.
  • V prípade väčších škôd môže byť nutná obhliadka technikom, či likvidátorom danej poisťovne, ktorý si s vami dohodne ďalšie kroky. Počas návštevy likvidátora buďte pripravení poskytnúť všetky dokumenty a fotografie o poškodenej nehnuteľnosti.
  • Ak vám vyčíňanie počasia spôsobilo škody na aute, náklady na odstránenie týchto škôd si môžete uplatniť z havarijného poistenia alebo z povinného zmluvného poistenia (PZP), ak máte pripoistené riziko živel.

Ak potrebujete poradiť, ohľadom poistenia, kontaktujte skúseného finančného sprostredkovateľa, ktorí zhodnotí vašu situáciu a navrhne vám riešenie, ktoré vám pomôže žiť finančne nezávislý život podľa vlastných predstáv.

Máte napriek tomu otázky?

Obráťte sa na našich skúsených odborníkov

Vyberte si vášho osobného sprostredkovateľa. Využite stabilitu a know-how švajčiarskej skupiny Swiss Life, ktorá má viac ako 165 ročnú históriu. Vyskúšajte aj vy švajčiarske finančné služby pre váš finančne nezávislý život podľa vlastných predstáv.

Navštívte jednu z našich pobočiek

Ste pánom svojho času a podľa toho sa riadite? Naši sprostredkovatelia sa Vám plne prispôsobia. Ak však máte radšej osobnú návštevu pobočky, máme ich po celom Slovensku. Vyberte si tú, ktorá je k vám najbližšie.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Inflácia môže Slovákom tento rok zhltnúť 2,2 mld. eur.

Tlačové správy

Inflácia chystá útok na bankové vklady

Vlastníci bežných, sporiacich a termínovaných účtov by mali spozornieť. O dvanásť mesiacov si zo svojich úspor v bankách kúpia menej, než dnes. Nikto im z účtu peniaze nevyberie. To len inflácia spôsobí, že peniaze stratia kúpnu silu.

Čítať ďalej
Čo by ste povedali na výnos 1000 %?

Tlačové správy

Akým investíciám sa darilo v minulom roku?

Zhodnotenie vo výške niekoľkých percent nie je veľmi zaujímavé. Jednak je to bežné v bankách a navyše zisk zhltne inflácia. Ročný výnos v desiatkach percent však už zaváňa podvodom. Čo potom povedať o výnose cez 1000 % za rok?

Čítať ďalej
Nový rok ponúka nové možnosti, ako si nasporiť.

Blogy

Nový rok, nové možnosti: 10 tipov ako efektívne sporiť

Či už ide o sporenie hotovosti, centovú výzvu alebo sledovanie výdavkov staré dobré metódy môžu aj v digitálnej dobe urobiť šetrenie hmatateľnejšie. Nižšie uvádzame najlepšie tipy pre efektívne sporenie.

Čítať ďalej
Zitite, či sa vám viac oplatí termínovaný vklad alebo štátny dlhopis

Tlačové správy

Zisťovali sme za vás: Oplatí sa vám viac terminovaný vklad alebo štátny dlhopis

Hľadáte niečo výhodnejšie, než je termínovaný vklad? Na jar je naplánované vydávanie štátnych dlhopisov pre obyvateľov. Oplatí sa teda čakať a neviazať peniaze v banke?

Čítať ďalej
Seniori zistili, že účet v banke môžu mať zadarmo.

Tlačové správy

Seniori, neplaťte bankám zbytočne. Účet môžete mať aj zadarmo

Bankový účet je pohodlný, bezpečný a pre niekoho zbytočne spoplatnený. Účet zadarmo môže mať totiž väčšina klientov. Buď si stačí zvoliť správnu banku, správny balík služieb, splniť podmienky banky alebo mať príjem nepresahujúci 1,1 násobok minimálnej mzdy.

Čítať ďalej
Rady, ktoré vám pomôžu znížiť investičné riziko.

Tlačové správy

7 funkčných pravidiel, ktoré vám pomôžu znížiť riziko pri investovaní

Investovanie je síce spojené s určitým typom rizika, no pri dodržaní týchto pravidiel ho dokážete výrazne znížiť. Žiadna operácia s peniazmi totiž nie je bez rizika. Či už ide o hotovosť, vklad do banky, kúpu nehnuteľnosti alebo investovanie do akcií či kryptomien.

Čítať ďalej