Banky si na medzibankovom trhu požičiavajú prebytočné financie v priemere za 3,66 percenta. No väčšine klientov platia za ich vklady niekoľkonásobne nižšie úroky. Držíte úspory v banke? Teraz máte možnosť na voľnej hotovosti zarobiť aj vy - vďaka riešeniu Swiss Life Select SmartMoney+, a to dokonca aj bez viazanosti a s daňovým zvýhodnením.

Čo je Swiss Life Select SmartMoney+?

Swiss Life Select SmartMoney+ je aktívne riadené investičné portfólio, zložené z indexových fondov krátkodobých investícií a dlhopisov s veľmi krátkou splatnosťou. Jeho cieľom je prekonávať krátkodobú úrokovú sadzbu Euro short-term rate (€STR), ktorá aktuálne dosahuje hodnotu 3,66 percenta a do budúcnosti závisí od vývoja úrokových sadzieb zo strany Európskej centrálnej banky. Cieľový hrubý výnos 3,8 percenta je kombináciou €STR a výnosov do splatnosti podkladových ETF fondov k 1. 7. 2024 a je pohyblivý.

Swiss Life Select SmartMoney+ je investícia vhodná pre každého, kto:

  • chce mať železnú rezervu v bezpečí
  • potrebuje mať peniaze dostupné
  • očakáva atraktívnejší výnos ako obvykle ponúkajú vkladové účty

Hlavné výhody Swiss Life Select SmartMoney+

Dostupnosť pre každého
• Prvotná investícia: min. 5 000 eur
• Následná investície: min. 1 000 eur
• Vstupný poplatok: 0 eur
• Výstupný poplatok: 0 eur
• Transakčné poplatky: v skutočnej výške účtované tretími stranami
• Nízky poplatok za riadenie portfólia: 0,5 % ročne + DPH

Zhodnotenie bez viazanosti
Peniaze investované do Swiss Life Select SmartMoney+ sú dostupné v priebehu niekoľkých dní bez akýchkoľvek obmedzení či výstupných poplatkov.
 

Daňové zvýhodnenie
V prípade fyzických osôb je výnos z investície do Swiss Life Select SmartMoney+ oslobodený od dane z príjmov po roku držania. Konkrétne daňové povinnosti jednotlivcov závisia od individuálnych pomerov každého klienta a aktuálne platnej daňovej legislatívy, ktorá sa môže v čase meniť.
 

Investícia s nízkym rizikom
Swiss Life Select SmartMoney+ je investíciou do peňažných fondov a fondov krátkodobých investícií. Na rizikovej škále od 1 do 7 má hodnotenie 1, teda najnižší rizikový ukazovateľ.

Zaujala vás ponuka?

Zanechajte nám kontakt, aby sme vás mohli kontaktovať s riešením podľa vašich predstáv.

Dovolenkári, tieto užitočné rady vám môžu ušetriť peniaze

Tlačové správy

Dovolenkári, tieto užitočné rady vám môžu ušetriť peniaze

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde. Prinášame pár postrehov, ktoré môžu pomôcť tým, ktorí za vytúženým oddychom ešte len odcestujú a pár vysvetlení nedostatku peňazí tým, ktorí sa už vrátili.

Čítať ďalej
Začnite si sporiť a k štátnemu dôchodku si môžete prilepšiť 100 či 200 eur.

Tlačové správy

Ako si k štátnemu dôchodku prilepšiť o 100 či 200 eur?

Neriešiť peniaze je snom asi každého. Možnosť míňať bez obmedzovania sa aj na dôchodku je viac ako sen. Smutná správa je, že na dosiahnutie tohto stavu treba myslieť ideálne už od mlada a treba k tomu vlastné pričinenie. Výška dôchodku je len v rukách každého z nás.

Čítať ďalej
Senior naletel podvodníkom. Čo má teraz robiť?

Tlačové správy

Seniori, poradíme vám ako nenaletieť podvodníkom

„Ahoj babi, to som ja, tvoj vnuk. Mám problém a potrebujem peniaze. Nemôžem sa zastaviť osobne, preto posielam za tebou kamaráta. Daj ich jemu. Ďakujem.“ Ide síce o zjednodušený no čoraz častejšie sa objavujúci obsah telefonátov, ktoré dostávajú dôchodcovia. Ide o podvod, ktorého cieľom je pod emočným a časovým tlakom vymámiť od nich peniaze.

Čítať ďalej
Anna von Boeticher sa potápa do hĺbky 125 metrov, bez fľaše stlačeného vzduchu a dokáže zadržať dych na šesť minút a dvanásť sekúnd.

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Každý ponor je cesta do vlastného vnútra

„Keď sa ponoríte, čelíte extrémnym podmienkam sveta okolo seba, a to vás úplne oddelí od všetkého. Meriate si sily s hĺbkou, vodou. Testujete seba, svoje telo, svoju myseľ. A vlastné hranice“, vymenúva Anna von Boetticher.

Čítať ďalej
Študenti môžu nechať svoje peniaze z brigády zarábať.

Tlačové správy

Študenti, po brigáde môžete nechať svoje peniaze zarábať

Leto je čas brigád a príležitostných zárobkov študentov. Nezáleží na tom, či príjmy budú plynúť z manuálnej, administratívnej alebo kreatívnej práce, záleží na tom, ako študenti získané peniaze použijú.

Čítať ďalej
Slováci potrebujú bývať, preto majú množstvo otázok ohľadom hypoték.

Tlačové správy

Refixácia alebo refinancovanie? 3-ročný alebo 10-ročný fix? Toto sú odpovede na najčastejšie otázky o hypotékach

Štatistiky ukazujú, že trh s hypotékami začína rásť. Či ide iba o malú zmenu alebo začiatok nového trendu ukážu najbližšie mesiace. Fakt je, že ľudia potrebujú niekde bývať a na Slovensku je zvykom bývať vo vlastnom a podľa vlastných predstáv. Taktiež sa dá povedať, že výška úrokových sadzieb nie je vysoká, a to vzhľadom na to, že sme už splácali drahšie hypotéky.

Čítať ďalej