Banky si na medzibankovom trhu požičiavajú prebytočné financie v priemere za 3,9 percenta. No väčšine klientov platia za ich vklady niekoľkonásobne nižšie úroky. Aj vy držíte úspory v banke? Teraz máte možnosť zarobiť na najväčšom raste úrokových sadzieb za posledné desiatky rokov aj vy - vďaka riešeniu Swiss Life Select SmartMoney+, a to dokonca aj bez viazanosti a s daňovým zvýhodnením.

Čo je Swiss Life Select SmartMoney+?

Swiss Life Select SmartMoney+ je aktívne riadené investičné portfólio, zložené z indexových fondov krátkodobých investícií, prípadne dlhopisov s veľmi krátkou splatnosťou. Jeho cieľom je kopírovať krátkodobú úrokovú sadzbu Euro short-term rate (€STR), ktorá aktuálne dosahuje hodnotu 3,9 percenta a do budúcnosti závisí od vývoja úrokových sadzieb zo strany Európskej centrálnej banky.

Swiss Life Select SmartMoney+ je investícia vhodná pre každého, kto:

  • chce mať železnú rezervu v bezpečí
  • potrebuje mať peniaze dostupné
  • očakáva atraktívnejší výnos ako obvykle ponúkajú vkladové účty

Hlavné výhody Swiss Life Select SmartMoney+

Dostupnosť pre každého
• Prvotná investícia: min. 5 000 eur
• Následná investície: min. 1 000 eur
• Vstupný poplatok: 0 eur
• Výstupný poplatok: 0 eur
• Transakčné poplatky: v skutočnej výške účtované tretími stranami
• Nízky poplatok za riadenie portfólia: 0,5 % ročne + DPH

Zhodnotenie bez viazanosti
Peniaze investované do Swiss Life Select SmartMoney+ sú dostupné v priebehu niekoľkých dní bez akýchkoľvek obmedzení či výstupných poplatkov.
 

Daňové zvýhodnenie
V prípade fyzických osôb je výnos z investície do Swiss Life Select SmartMoney+ oslobodený od dane z príjmov po roku držania. Konkrétne daňové povinnosti jednotlivcov závisia od individuálnych pomerov každého klienta a aktuálne platnej daňovej legislatívy, ktorá sa môže v čase meniť.
 

Investícia s nízkym rizikom
Swiss Life Select SmartMoney+ je investíciou do peňažných fondov a fondov krátkodobých investícií. Na rizikovej škále od 1 do 7 má hodnotenie 1, teda najnižší rizikový ukazovateľ.

Zaujala vás ponuka?

Zanechajte nám kontakt, aby sme vás mohli kontaktovať s riešením podľa vašich predstáv.

Aj pri finančných produktoch platí, že rýchle nemusí znamenať kvalitné, ale ak si priplatíte, môže to byť inak.

Tlačové správy

Rýchlosť vs. kvalita vs. cena vo finančných produktoch

Ani finančné produkty nemôžete mať zároveň rýchlo, lacno a kvalitne. Za kvalitu a rýchlosť si zvyčajne priplatíte. A nízka cena je zas na úkor rýchlosti či kvality. Pozrite si, ako sa to dotýka jednotlivých finančných produktov.

Čítať ďalej
Cenu finančnej nevedomosti spoznáte, keď to najmenej potrebujete.

Tlačové správy

Koľko stojí sladká nevedomosť vo svete financií?

Nevhodná starostlivosť o úspory, nesprávne nastavené úvery či poistenie vás môžu vyjsť poriadne draho. Pritom stačí málo - zaujímať sa o svoje peniaze.

Čítať ďalej
František Dragúň

Tlačové správy

Revolučné zmeny kariéry pomôžu všetkým aktívnym obchodníkom a manažérom

Výrazné navýšenie provízií, dynamickejší rast v kariére, možnosť budovania tímu už na obchodníckych pozíciách či ďalší kariérny rast pre najúspešnejších obchodníkov. To je len časť zmien, ktoré prináša Swiss Life Select Slovensko. „Trh sa konsoliduje. Prepad dopytu po hypotékach vyvolal najmä u malých firiem neistotu. Preto im chceme ponúknuť stabilnú alternatívu so švajčiarskym zázemím a mimoriadnymi podmienkami,“ hovorí František Dragúň, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti.

Čítať ďalej
Investícia do štátnych dlhopisov môže byť rozumné riešenie.

Tlačové správy

Štátne dlhopisy pre obyvateľstvo môžu byť rozumným riešením, ak…

Vláda prišla s myšlienkou emitovať dlhopisy pre obyvateľstvo. Nejde o nič prevratné ani nové. S rovnakou ideou sa pohrávala ešte v roku 2007 a chcela tak nadviazať na skúsenosti iných krajín. Koniec koncov, štátne dlhopisy pre obyvateľstvo tu boli aj ako náhrada za druhú vlnu kupónovej privatizácie v roku 1995.

Čítať ďalej
Rodina sa teší, že jej banka znížila úrok na hypotéke.

Tlačové správy

Dve banky znížili úrokové sadzby na hypotékach

Banky začali znižovať úrokové sadzby na hypotékach. Nejde síce o zásadné poklesy, ale každá desatina, o ktorú sa úroková sadzba zníži, poteší. Ako sa to prejaví na možnostiach čerpať vyššie hypotéky? Nijako.

Čítať ďalej
Fyzik a vedec - astronaut Ulrich Walter hovorí o AI.

Životné témy

Fyzik a vedec - astronaut Ulrich Walter: Nevedomosť vytvára strach

Od návratu z vesmírnej misie pracuje nemecký fyzik a vedec - astronaut prof. Ulrich Walter na tom, aby bola robotika a umelá inteligencia ľahšie pochopiteľná pre širokú verejnosť. V tomto rozhovore odhaľuje, aká inteligentná vlastne AI je, či roboty dokážu klamať a ako môže robotika uľahčiť život v starobe.

Čítať ďalej