Výrazné navýšenie provízií, dynamickejší rast v kariére, možnosť budovania tímu už na obchodníckych pozíciách či ďalší kariérny rast pre najúspešnejších obchodníkov. To je len časť zmien, ktoré prináša Swiss Life Select Slovensko. „Trh sa konsoliduje. Prepad dopytu po hypotékach vyvolal najmä u malých firiem neistotu. Preto im chceme ponúknuť stabilnú alternatívu so švajčiarskym zázemím a mimoriadnymi podmienkami,“ hovorí František Dragúň, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti.

Po náročnom roku 2023 spoločnosť prináša balík opatrení, ktorý je atraktívnou ponukou pre existujúcich aj nových spolupracovníkov. Okrem noviniek v analytickej a obchodnej podpore a príležitostiach pre osobnostný rozvoj obchodníkov, prináša revolučné zmeny kariéry, ktoré výrazne navyšujú príjem všetkým aktívnym obchodníkom a manažérom a otvárajú obrovský priestor na nábory. A to všetko pri zachovaní širokých benefitných programov, na ktoré sú sprostredkovatelia Swiss Life Select Slovensko zvyknutí. „Zmena je krokom k transparentnosti a efektívnejšiemu riadeniu firmy. Chceme počúvať ľudí priamo z terénu a spolu tvoriť budúcnosť finančného sprostredkovania na Slovensku,“ vysvetľuje Dragúň.

Kto si najviac polepšil

Spoločnosť plošne navýšila provízne koeficienty pre všetky pozície a oproti konkurencii výrazne zrýchlila  možnosť kariérneho rastu. Najväčší dôraz však dáva na stredný manažment a najlepších obchodníkov. „Rozväzujeme ruky manažérom, aby sa plne venovali vedeniu ľudí. A najlepším sprostredkovateľom dávame priestor pre ďalší kariérny rast. Vrátane vízie budovania ich vlastných špecializovaných Family Office a Multifamily Office pod švajčiarskou značkou a so skúsenosťami zo zahraničných entít spoločnosti Swiss Life,“ vysvetľuje predseda predstavenstva.

František Dragúň, generálny riaditeľ Swiss Life Select Slovensko, a. s.
Kapitálový trh je veľmi citlivý na dôveru klientov, a preto sa ho sprostredkovatelia často obávajú. U nás sa môžu s dôverou oprieť o expertízu centrály – a to nielen tej slovenskej.

Investičná expertíza

Swiss Life Select Slovensko je lídrom v investičných riešeniach a ponuke pre bonitnú klientelu. Vlani  spoločnosť na Slovensku otvorila tému zvereneckých fondov a optimálneho medzigeneračného odovzdania majetku. Ponúka aj alternatívne investície v podobe fondov kvalifikovaných investorov. Spolupracuje so svetovými správcami majetku ako sú napríklad BlackRock, Invesco, Fidelity, BNP Paribas či Amundi, aby plnila investičné ciele aj tým najnáročnejším klientom. Vymieňa si skúsenosti so sesterskou divíziou Swiss Life Asset Managers, ktorá spravuje zhruba 275 miliárd eur a vykonáva pravidelný audit fondov v lokálnych investičných portfóliách. „Kapitálový trh je veľmi citlivý na dôveru klientov a preto sa ho sprostredkovatelia často obávajú. U nás sa môžu s dôverou oprieť o expertízu centrály – a to nielen tej slovenskej. Aj preto objem majetku klientov, ktorí spravujeme, vzrástol o 157 percent za posledných päť rokov,“ upozorňuje Dragúň.

Stratégia

V roku 2024 bude Swiss Life Select Slovensko ďalej investovať do pozície digitálneho lídra na trhu finančného sprostredkovania. V rámci dlhodobej stratégie starostlivosti o bohatú klientelu tiež postupne vylepšuje a rozširuje investičné a produktové riešenia, ktoré ju už dnes od trhu odlišujú. „Začali sme budovať zázemie
širšej podpory na centrále a divízie s novými obchodnými príležitosťami, ktoré predstavíme v najbližších mesiacoch. Súčasťou nových riešení a procesov je a bude aj marketingová podpora a podpora vo vzdelávaní, aby mali sprostredkovatelia vždy istotu pri komunikácii s klientmi,“ uvádza Dragúň.

František Dragúň, generálny riaditeľ Swiss Life Select Slovensko, a. s.
Na Slovensku je značka Swiss Life Select najčastejšie vnímaná ako dôveryhodná, sympatická a reprezentujúca švajčiarske hodnoty.

Sila a stabilita

Švajčiarsky finančný holding Swiss Life má globálny rating medzinárodnej agentúry Standard & Poor’s na úrovni A- so stabilným výhľadom. Jeho akcie sa obchodujú na švajčiarskej burze a sú súčasťou tak
indexu švajčiarskej burzy, ako aj svetového MSCI World Indexu. Na náš trh spoločnosť vstúpila ako strategický investor a chce tu pôsobiť dlhodobo. Pre sprostredkovateľov tak predstavuje finančne stabilného partnera s viac ako 165-ročnou tradíciou.

Na Slovensku je značka Swiss Life Select podľa jesenného reprezentatívneho prieskumu najčastejšie vnímaná ako dôveryhodná, sympatická a reprezentujúca švajčiarske hodnoty. „Veľa firiem nemusí zmeny na slovenskom finančnom trhu v najbližších rokoch prežiť. Aj preto by mali obchodníci a manažéri veľmi dobre zvažovať u koho si budujú svoj kmeň klientov,“ pripomína CEO Swiss Life Select Slovensko.

 Chuť rásť

Ambíciou spoločnosti nie je len dlhodobý organický rast, ale aj kúpa existujúcich firiem na trhu. „Po úspešnej akvizícii spoločnosti POINFO v roku 2023 môžem povedať, že synergie fungujú a spojením síl si pomohli tak sprostredkovatelia Swiss Life Select Slovensko, ako aj obchodníci spoločnosti POINFO. Už dnes sme v rokovaní s ďalšími potenciálnymi partnermi a verím, že sa čoskoro dohodneme. Rastový apetít máme naďalej veľký,“
uzatvára Dragúň.

Swiss Life Select SmartMoney+

Zarábajte na svojich voľných peniazoch ako banka a zhodnocujte ich atraktívnejšie bez viazanosti

Swiss Life Select Fixed Maturity Bond Strategy

Získajte predvídateľné zhodnotenie z investície do dlhopisov so zníženým rizikom práve teraz

Máte napriek tomu otázky?

Zanechajte nám na seba kontakt a my vám ich radi zodpovieme. Obráťte sa na odborníkov. Využite stabilitu a know how švajčiarskej skupiny Swiss Life, ktorá má viac ako 165 ročnú históriu. Vyskúšajte aj vy švajčiarske finančné služby pre život podľa vlastných predstáv.

Začnite si sporiť a k štátnemu dôchodku si môžete prilepšiť 100 či 200 eur.

Tlačové správy

Ako si k štátnemu dôchodku prilepšiť o 100 či 200 eur?

Neriešiť peniaze je snom asi každého. Možnosť míňať bez obmedzovania sa aj na dôchodku je viac ako sen. Smutná správa je, že na dosiahnutie tohto stavu treba myslieť ideálne už od mlada a treba k tomu vlastné pričinenie. Výška dôchodku je len v rukách každého z nás.

Čítať ďalej
Senior naletel podvodníkom. Čo má teraz robiť?

Tlačové správy

Seniori, poradíme vám ako nenaletieť podvodníkom

„Ahoj babi, to som ja, tvoj vnuk. Mám problém a potrebujem peniaze. Nemôžem sa zastaviť osobne, preto posielam za tebou kamaráta. Daj ich jemu. Ďakujem.“ Ide síce o zjednodušený no čoraz častejšie sa objavujúci obsah telefonátov, ktoré dostávajú dôchodcovia. Ide o podvod, ktorého cieľom je pod emočným a časovým tlakom vymámiť od nich peniaze.

Čítať ďalej
Anna von Boeticher sa potápa do hĺbky 125 metrov, bez fľaše stlačeného vzduchu a dokáže zadržať dych na šesť minút a dvanásť sekúnd.

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Každý ponor je cesta do vlastného vnútra

„Keď sa ponoríte, čelíte extrémnym podmienkam sveta okolo seba, a to vás úplne oddelí od všetkého. Meriate si sily s hĺbkou, vodou. Testujete seba, svoje telo, svoju myseľ. A vlastné hranice“, vymenúva Anna von Boetticher.

Čítať ďalej
Študenti môžu nechať svoje peniaze z brigády zarábať.

Tlačové správy

Študenti, po brigáde môžete nechať svoje peniaze zarábať

Leto je čas brigád a príležitostných zárobkov študentov. Nezáleží na tom, či príjmy budú plynúť z manuálnej, administratívnej alebo kreatívnej práce, záleží na tom, ako študenti získané peniaze použijú.

Čítať ďalej
Slováci potrebujú bývať, preto majú množstvo otázok ohľadom hypoték.

Tlačové správy

Refixácia alebo refinancovanie? 3-ročný alebo 10-ročný fix? Toto sú odpovede na najčastejšie otázky o hypotékach

Štatistiky ukazujú, že trh s hypotékami začína rásť. Či ide iba o malú zmenu alebo začiatok nového trendu ukážu najbližšie mesiace. Fakt je, že ľudia potrebujú niekde bývať a na Slovensku je zvykom bývať vo vlastnom a podľa vlastných predstáv. Taktiež sa dá povedať, že výška úrokových sadzieb nie je vysoká, a to vzhľadom na to, že sme už splácali drahšie hypotéky.

Čítať ďalej
Žena čaká na zníženie úrokových sadzieb po znížení sadzieb zo strany ECB.

Tlačové správy

ECB znížila úrokové sadzby. Slovenské banky zatiaľ vyčkávajú

Zníženie sadzieb ECB zatiaľ pokles sadzieb úverov na bývanie neprinieslo. K poslednej úprave hypotekárnych úrokov došlo v prvý júnový deň. Kým v tomto roku menilo sadzby už šesť bánk a jedna koncom minulého roku, jedna banka nemenila sadzby už viac než rok.

Čítať ďalej