Viete si vyskladať ideálny šatník, ale v prípade nákupu finančných produktov už takú istotu nemáte? Pritom stačí využiť veľmi podobný postup a budete mať finančné portfólio zložené rovnako ako šatník - ideálne.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

Predstavte si, že ste výrazne schudli a preto potrebujete nové oblečenie. Začnete kúpou kabátu alebo radšej spodnou bielizňou? Rovnako je to aj s finančným produktmi - začnete najskôr s vytváraním rezervy, alebo začnete rovno investovať?

Hoci sa kabát, ktorý je jeden z najdrahších kúskov oblečenia, môže zdať ako dobrý nápad, lebo všetko zakryje, uznajte, že chodiť bez spodnej bielizne, košele a nohavíc, je celkom nebezpečné. Tak ako je nebezpečné nemať žiadne úspory v banke, kvalitné životné a majetkové poistenie, ale chváliť sa s investíciou s veľkou volatilitou.

Zároveň by ste si mali uvedomiť, že niektoré časti oblečenia si na seba obliekate každý deň, iné zase iba príležitostne. Rovnako je to aj s finančnými prostriedkami uloženými v produktoch, niektoré potrebujete mať dostupné denne, keď sa vám napríklad pokazí práčka (peniaze z bežného/sporiaceho účtu) alebo vytopíte susedov (peniaze z poistenia), iné až tak rýchlo nepotrebujete a na ich výber viete počkať pár dní (peniaze z investície) alebo až do dôchodku (peniaze z dôchodkového poistenia a sporenia).
 

Pavel Skriniar (11)
Jedno univerzálne oblečenie, rovnako ako jeden univerzálny finančný produkt, neexistuje.

Riešenie teda je, aby váš ideálny šatník aj ideálne finančné portfólio obsahovalo z každého niečo. Základ by mali tvoriť bankové produkty a poistenia, nasledujú investície a dôchodkové produkty. Keby ste mali iba jeden typ produktu, vystavíte sa zbytočnému riziku finančného problému.

Finančný problém znamená mať nedostatok financií. Či už dnes alebo v ďalekej budúcnosti. Preto rozloženie rizika nedostatku peňazí medzi viaceré produkty je ako obliekať sa. Jedno univerzálne oblečenie, rovnako ako jeden univerzálny finančný produkt, neexistuje.

Ak si nie ste istý, ako začať, poraďte sa so skúseným finančným sprostredkovateľom. Ten zhodnotí vašu aktuálnu situáciu a ponúkne vám riešenia, ktoré vám pomôžu žiť život podľa vlastných predstáv.
 

Potrebujete poradiť?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Začnite si sporiť a k štátnemu dôchodku si môžete prilepšiť 100 či 200 eur.

Tlačové správy

Ako si k štátnemu dôchodku prilepšiť o 100 či 200 eur?

Neriešiť peniaze je snom asi každého. Možnosť míňať bez obmedzovania sa aj na dôchodku je viac ako sen. Smutná správa je, že na dosiahnutie tohto stavu treba myslieť ideálne už od mlada a treba k tomu vlastné pričinenie. Výška dôchodku je len v rukách každého z nás.

Čítať ďalej
Senior naletel podvodníkom. Čo má teraz robiť?

Tlačové správy

Seniori, poradíme vám ako nenaletieť podvodníkom

„Ahoj babi, to som ja, tvoj vnuk. Mám problém a potrebujem peniaze. Nemôžem sa zastaviť osobne, preto posielam za tebou kamaráta. Daj ich jemu. Ďakujem.“ Ide síce o zjednodušený no čoraz častejšie sa objavujúci obsah telefonátov, ktoré dostávajú dôchodcovia. Ide o podvod, ktorého cieľom je pod emočným a časovým tlakom vymámiť od nich peniaze.

Čítať ďalej
Anna von Boeticher sa potápa do hĺbky 125 metrov, bez fľaše stlačeného vzduchu a dokáže zadržať dych na šesť minút a dvanásť sekúnd.

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Každý ponor je cesta do vlastného vnútra

„Keď sa ponoríte, čelíte extrémnym podmienkam sveta okolo seba, a to vás úplne oddelí od všetkého. Meriate si sily s hĺbkou, vodou. Testujete seba, svoje telo, svoju myseľ. A vlastné hranice“, vymenúva Anna von Boetticher.

Čítať ďalej
Študenti môžu nechať svoje peniaze z brigády zarábať.

Tlačové správy

Študenti, po brigáde môžete nechať svoje peniaze zarábať

Leto je čas brigád a príležitostných zárobkov študentov. Nezáleží na tom, či príjmy budú plynúť z manuálnej, administratívnej alebo kreatívnej práce, záleží na tom, ako študenti získané peniaze použijú.

Čítať ďalej
Slováci potrebujú bývať, preto majú množstvo otázok ohľadom hypoték.

Tlačové správy

Refixácia alebo refinancovanie? 3-ročný alebo 10-ročný fix? Toto sú odpovede na najčastejšie otázky o hypotékach

Štatistiky ukazujú, že trh s hypotékami začína rásť. Či ide iba o malú zmenu alebo začiatok nového trendu ukážu najbližšie mesiace. Fakt je, že ľudia potrebujú niekde bývať a na Slovensku je zvykom bývať vo vlastnom a podľa vlastných predstáv. Taktiež sa dá povedať, že výška úrokových sadzieb nie je vysoká, a to vzhľadom na to, že sme už splácali drahšie hypotéky.

Čítať ďalej
Žena čaká na zníženie úrokových sadzieb po znížení sadzieb zo strany ECB.

Tlačové správy

ECB znížila úrokové sadzby. Slovenské banky zatiaľ vyčkávajú

Zníženie sadzieb ECB zatiaľ pokles sadzieb úverov na bývanie neprinieslo. K poslednej úprave hypotekárnych úrokov došlo v prvý júnový deň. Kým v tomto roku menilo sadzby už šesť bánk a jedna koncom minulého roku, jedna banka nemenila sadzby už viac než rok.

Čítať ďalej