Viete si vyskladať ideálny šatník, ale v prípade nákupu finančných produktov už takú istotu nemáte? Pritom stačí využiť veľmi podobný postup a budete mať finančné portfólio zložené rovnako ako šatník - ideálne.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

Predstavte si, že ste výrazne schudli a preto potrebujete nové oblečenie. Začnete kúpou kabátu alebo radšej spodnou bielizňou? Rovnako je to aj s finančným produktmi - začnete najskôr s vytváraním rezervy, alebo začnete rovno investovať?

Hoci sa kabát, ktorý je jeden z najdrahších kúskov oblečenia, môže zdať ako dobrý nápad, lebo všetko zakryje, uznajte, že chodiť bez spodnej bielizne, košele a nohavíc, je celkom nebezpečné. Tak ako je nebezpečné nemať žiadne úspory v banke, kvalitné životné a majetkové poistenie, ale chváliť sa s investíciou s veľkou volatilitou.

Zároveň by ste si mali uvedomiť, že niektoré časti oblečenia si na seba obliekate každý deň, iné zase iba príležitostne. Rovnako je to aj s finančnými prostriedkami uloženými v produktoch, niektoré potrebujete mať dostupné denne, keď sa vám napríklad pokazí práčka (peniaze z bežného/sporiaceho účtu) alebo vytopíte susedov (peniaze z poistenia), iné až tak rýchlo nepotrebujete a na ich výber viete počkať pár dní (peniaze z investície) alebo až do dôchodku (peniaze z dôchodkového poistenia a sporenia).
 

Pavel Skriniar (11)
Jedno univerzálne oblečenie, rovnako ako jeden univerzálny finančný produkt, neexistuje.

Riešenie teda je, aby váš ideálny šatník aj ideálne finančné portfólio obsahovalo z každého niečo. Základ by mali tvoriť bankové produkty a poistenia, nasledujú investície a dôchodkové produkty. Keby ste mali iba jeden typ produktu, vystavíte sa zbytočnému riziku finančného problému.

Finančný problém znamená mať nedostatok financií. Či už dnes alebo v ďalekej budúcnosti. Preto rozloženie rizika nedostatku peňazí medzi viaceré produkty je ako obliekať sa. Jedno univerzálne oblečenie, rovnako ako jeden univerzálny finančný produkt, neexistuje.

Ak si nie ste istý, ako začať, poraďte sa so skúseným finančným sprostredkovateľom. Ten zhodnotí vašu aktuálnu situáciu a ponúkne vám riešenia, ktoré vám pomôžu žiť život podľa vlastných predstáv.
 

Potrebujete poradiť?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Žena zisťuje, či sa má zbaviť akcií z kupónovej privatizácie alebo ich ešte stále môže predať.

Tlačové správy

Zbaviť sa alebo predať akcie z kupónovej privatizácie?

Čo s „bezcennými“ akciami z kupónovej privatizácie? Ešte stále sa nájdu Slováci, ktorí si napriek viacerým možnostiam na zbavenie pozostatkov kupónky ponechali cenné papiere a pri pohľade na poplatky vo výpise z Centrálneho depozitára cenných papierov vraštia čelo.

Čítať ďalej
2023-2-13-kedykolvek-investova-TIT-opt

Tlačové správy

Začnite s investovaním. Kedykoľvek

Akciové indexy len teraz dosiahli svoj historický vrchol a už sa u investorov objavujú obavy z možných poklesov. Poklesy určite prídu. A určite to nie je dôvod na paniku či na to, aby ste zanevreli na investovanie. Práve naopak.

Čítať ďalej
hypoteka bez statnej pomoci_TIT_opt

Tlačové správy

Čo s hypotékou, ak nemáte nárok na pomoc od štátu?

Ak nespĺňate podmienky, aby ste získali štátnu pomoc so zvýšenou splátkou hypotéky, nezúfajte. Stále máte možnosť pri refixácii vyjednávať s bankami a získať lepšie podmienky.

Čítať ďalej
Čo robiť, ak vás vytopí sused.

Tlačové správy

Čo robiť, ak vás vytopí sused, alebo vy vytopíte suseda?

Vytopený byt – to je situácia, ktorú nechce zažiť nikto. Ale keď už táto situácia nastane, viete, čo robiť?

Čítať ďalej
rady mladsiemu ja_TIT_opt

Tlačové správy

Čo robiť, aby ste si mohli povedať: Som finančne zabezpečený?

Mať tak o desať či dvadsať rokov menej a dnešný rozum, to by boli finančné rozhodnutia! Cestovať v čase zatiaľ nevieme, no predsa len môžete využiť rady tých, ktorí už majú aké-také životné skúsenosti, aby ste si pri narábaní s peniazmi mohli povedať: Som finančne zabezpečený.

Čítať ďalej
10 rád pre tých, ktorí sa v roku 2024 chcú o svoje peniaze starať zodpovednejšie

Tlačové správy

10 rád pre tých, ktorí sa v roku 2024 chcú o svoje peniaze starať zodpovednejšie

Chcete sa konečne o svoje ťažko zarobené peniaze starať zodpovedne? Tak si prečítajte 10 rád finančného odborníka Pavla Škriniara a využite všetky možnosti, ktoré vám trh ponúka.

Čítať ďalej