Viete si vyskladať ideálny šatník, ale v prípade nákupu finančných produktov už takú istotu nemáte? Pritom stačí využiť veľmi podobný postup a budete mať finančné portfólio zložené rovnako ako šatník - ideálne.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

Predstavte si, že ste výrazne schudli a preto potrebujete nové oblečenie. Začnete kúpou kabátu alebo radšej spodnou bielizňou? Rovnako je to aj s finančným produktmi - začnete najskôr s vytváraním rezervy, alebo začnete rovno investovať?

Hoci sa kabát, ktorý je jeden z najdrahších kúskov oblečenia, môže zdať ako dobrý nápad, lebo všetko zakryje, uznajte, že chodiť bez spodnej bielizne, košele a nohavíc, je celkom nebezpečné. Tak ako je nebezpečné nemať žiadne úspory v banke, kvalitné životné a majetkové poistenie, ale chváliť sa s investíciou s veľkou volatilitou.

Zároveň by ste si mali uvedomiť, že niektoré časti oblečenia si na seba obliekate každý deň, iné zase iba príležitostne. Rovnako je to aj s finančnými prostriedkami uloženými v produktoch, niektoré potrebujete mať dostupné denne, keď sa vám napríklad pokazí práčka (peniaze z bežného/sporiaceho účtu) alebo vytopíte susedov (peniaze z poistenia), iné až tak rýchlo nepotrebujete a na ich výber viete počkať pár dní (peniaze z investície) alebo až do dôchodku (peniaze z dôchodkového poistenia a sporenia).
 

Pavel Skriniar (11)
Jedno univerzálne oblečenie, rovnako ako jeden univerzálny finančný produkt, neexistuje.

Riešenie teda je, aby váš ideálny šatník aj ideálne finančné portfólio obsahovalo z každého niečo. Základ by mali tvoriť bankové produkty a poistenia, nasledujú investície a dôchodkové produkty. Keby ste mali iba jeden typ produktu, vystavíte sa zbytočnému riziku finančného problému.

Finančný problém znamená mať nedostatok financií. Či už dnes alebo v ďalekej budúcnosti. Preto rozloženie rizika nedostatku peňazí medzi viaceré produkty je ako obliekať sa. Jedno univerzálne oblečenie, rovnako ako jeden univerzálny finančný produkt, neexistuje.

Ak si nie ste istý, ako začať, poraďte sa so skúseným finančným sprostredkovateľom. Ten zhodnotí vašu aktuálnu situáciu a ponúkne vám riešenia, ktoré vám pomôžu žiť život podľa vlastných predstáv.
 

Potrebujete poradiť?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Mladým stačí, aby si sporili málo, aby mali zaujímavý dôchodok.

Tlačové správy

Dôležitá informácia pre mladých: Stačí málo peňazí, aby ste si našetrili na zaujímavý dôchodok

Predstavte si, že máte možnosť pravidelne investovať desatinu svojho príjmu iba počas desiatich rokov. Kedy by ste s tým mali začať, aby ste si našetrili na zaujímavý dôchodok?

Čítať ďalej
Dušan Moskaľ našiel vďaka práci finančného sprostredkovateľa ideálny work-life balance.

Životné témy

Dušan Moskaľ: „Vytvoríš si pasívny príjem, ktorý ti pípne na účet, aj keď celý mesiac nepracuješ“

Dušan Moskaľ, Exkluzívny finančný sprostredkovateľ Swiss Life Select robí finančného sprostredkovateľa od vysokej školy. Dnes namiesto práce 12/7 našiel work-life balance - pol roka pracuje a pol roka cestuje. Vďaku za svoj úspech prejavuje tak, že pomáha prostredníctvom charitatívnej organizácie Lions Club tým, ktorí to najviac potrebujú.

Čítať ďalej
Vnuk a stará mama sa tešia, že existuje spôsob, ako by mohli mať obaja vyšší dôchodok.

Tlačové správy

Vyšší dôchodok pre mladých z II. piliera a udržateľnejší dôchodok pre starších z I. piliera

Nevýhodou druhého piliera je, že efekty zloženého úročenia, ktoré zabezpečia veľa peňazí na dôchodky, sa prejavia až po veľmi dlhom čase. Nevýhodou prvého piliera, že potrebuje vyzbierať veľa peňazí v súčasnosti, čo v rámci odvodov ide na úkor druhého piliera. Čo ak by ale odvody boli prerozdelené inak pri mladých a starších sporiteľoch?

Čítať ďalej
ako by mal štát skutočne pomáhať s bývaním_opt

Tlačové správy

Ako by mal štát skutočne pomáhať Slovákom s bývaním

Avizovaná podpora vlády pre ľudí, ktorým výrazne narástli úroky na hypotéke, je len zanedbávanie podpory bývania na Slovensku. Radšej by sa mala vláda zamerať na prevenciu vo forme štátnej prémie pri stavebnom sporení, podporu nájomného bývania či administratívnu podporu developerov pri bytovej výstavbe.

Čítať ďalej
Manželia hľadajú spôsob, ako si znížiť splátku po zvýšení úrokovej sadzby hypotéky.

Tlačové správy

Ako si znížiť splátku, keď vám banka zvýši úrok na hypotéke?

Banky zvyšujú sadzby hypoték. V priebehu niekoľkých dní upravili sadzby tri banky. V reči čísel to znamená, že na splácanie 100-tisícovej hypotéky je potrebné pripraviť o desať až štyridsať eur mesačne viac.

Čítať ďalej
Záleží, ako budete sporiť svojim deťom na budúcnosť.

Tlačové správy

Záleží na tom, kde a ako sporíte deťom na budúcnosť

Niekto začne s budovaním finančného piliera pre potomka hneď s jeho príchodom na svet. Iný si jeho dôležitosť uvedomí po nejakom čase a ďalší sa zobudí až krátko pred tým, ako dieťa peniaze potrebuje. Pritom dĺžka trvania sporenia pre deti je rozhodujúcim parametrom.

Čítať ďalej