Ľaváci to nemajú v bežnom živote jednoduché. Obyčajné veci, ako stavbársky meter, otvárač konzerv či numerická klávesnica, sú totiž vytvorené pre „väčšinového“ človeka – praváka. Navyše nie všetko, čo je určené pre praváka, môže používať aj ľavák. Finančné produkty síce neberú ohľad na dominantnú ruku, no pri poistení je jedno „ale“.

Pri väčšine finančných produktov je jedno, či zmluvu podpísala ľavá alebo pravá ruka. Pri poistných produktoch ako je rizikové životné poistenie, to však jedno nie je. Poisťovňa potrebuje vedieť, ktorá ruka je pri práci klienta dominantná a nie je to preto, že by ľaváci spôsobovali väčšie či častejšie škody. „Pri poistnej udalosti, ktorou je úraz s trvalými následkami na ruke, je vyššie poistné plnenie na dominantnej ruke. Teda pre pravákov je to pravá a pre ľavákov ľavá ruka,“ vysvetlila hovorkyňa Lucia Strnad Muthová, hovorkyňa Allianz - Slovenskej poisťovne. V praxi to znamená, že ak je klient ľavák a poraní si ľavú ruku, dostane rovnocenné plnenie, ako keď si pravák poraní pravú ruku.

Čítajte viac >>> Každý 12-ty Slovák poberá invalidný dôchodok. V 97 % prípadov je príčinou choroba

Poistné plnenie je určené na to, aby si klient v prípade trvalých následkov úrazu vedel zabezpečiť život podľa vlastných predstáv. „Príjem z poistného plnenia má umožniť kúpu zdravotných pomôcok, ktoré uľahčia bežné úkony. Práve pre získanie dostatočnej výšky poistného plnenia nie je dobré zanedbať vyplnenie zdravotného dotazníka či nechať ho vyplniť niekým iným. Dotazníky spojené s kúpou životného poistenia a rôzne formuláre síce zdržujú uzavretie poistného produktu, no vďaka nim sa dá vyhnúť nespokojnosti z výšky poistného plnenia.

Základnou podmienkou spokojnosti je, aby bol zdravotný dotazník vypísaný pravdivo a úplne. Neuvedenie na prvý pohľad nepodstatných údajov môže spôsobiť človeku zbytočné nepríjemnosti.

Čítajte viac >>> Spoznajte nástrahy investičných reklám na sociálnych sieťach
 

Potrebujete poradiť?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Dovolenkári, tieto užitočné rady vám môžu ušetriť peniaze

Tlačové správy

Dovolenkári, tieto užitočné rady vám môžu ušetriť peniaze

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde. Prinášame pár postrehov, ktoré môžu pomôcť tým, ktorí za vytúženým oddychom ešte len odcestujú a pár vysvetlení nedostatku peňazí tým, ktorí sa už vrátili.

Čítať ďalej
Začnite si sporiť a k štátnemu dôchodku si môžete prilepšiť 100 či 200 eur.

Tlačové správy

Ako si k štátnemu dôchodku prilepšiť o 100 či 200 eur?

Neriešiť peniaze je snom asi každého. Možnosť míňať bez obmedzovania sa aj na dôchodku je viac ako sen. Smutná správa je, že na dosiahnutie tohto stavu treba myslieť ideálne už od mlada a treba k tomu vlastné pričinenie. Výška dôchodku je len v rukách každého z nás.

Čítať ďalej
Senior naletel podvodníkom. Čo má teraz robiť?

Tlačové správy

Seniori, poradíme vám ako nenaletieť podvodníkom

„Ahoj babi, to som ja, tvoj vnuk. Mám problém a potrebujem peniaze. Nemôžem sa zastaviť osobne, preto posielam za tebou kamaráta. Daj ich jemu. Ďakujem.“ Ide síce o zjednodušený no čoraz častejšie sa objavujúci obsah telefonátov, ktoré dostávajú dôchodcovia. Ide o podvod, ktorého cieľom je pod emočným a časovým tlakom vymámiť od nich peniaze.

Čítať ďalej
Anna von Boeticher sa potápa do hĺbky 125 metrov, bez fľaše stlačeného vzduchu a dokáže zadržať dych na šesť minút a dvanásť sekúnd.

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Každý ponor je cesta do vlastného vnútra

„Keď sa ponoríte, čelíte extrémnym podmienkam sveta okolo seba, a to vás úplne oddelí od všetkého. Meriate si sily s hĺbkou, vodou. Testujete seba, svoje telo, svoju myseľ. A vlastné hranice“, vymenúva Anna von Boetticher.

Čítať ďalej
Študenti môžu nechať svoje peniaze z brigády zarábať.

Tlačové správy

Študenti, po brigáde môžete nechať svoje peniaze zarábať

Leto je čas brigád a príležitostných zárobkov študentov. Nezáleží na tom, či príjmy budú plynúť z manuálnej, administratívnej alebo kreatívnej práce, záleží na tom, ako študenti získané peniaze použijú.

Čítať ďalej
Slováci potrebujú bývať, preto majú množstvo otázok ohľadom hypoték.

Tlačové správy

Refixácia alebo refinancovanie? 3-ročný alebo 10-ročný fix? Toto sú odpovede na najčastejšie otázky o hypotékach

Štatistiky ukazujú, že trh s hypotékami začína rásť. Či ide iba o malú zmenu alebo začiatok nového trendu ukážu najbližšie mesiace. Fakt je, že ľudia potrebujú niekde bývať a na Slovensku je zvykom bývať vo vlastnom a podľa vlastných predstáv. Taktiež sa dá povedať, že výška úrokových sadzieb nie je vysoká, a to vzhľadom na to, že sme už splácali drahšie hypotéky.

Čítať ďalej