Ľaváci to nemajú v bežnom živote jednoduché. Obyčajné veci, ako stavbársky meter, otvárač konzerv či numerická klávesnica, sú totiž vytvorené pre „väčšinového“ človeka – praváka. Navyše nie všetko, čo je určené pre praváka, môže používať aj ľavák. Finančné produkty síce neberú ohľad na dominantnú ruku, no pri poistení je jedno „ale“.

Pri väčšine finančných produktov je jedno, či zmluvu podpísala ľavá alebo pravá ruka. Pri poistných produktoch ako je rizikové životné poistenie, to však jedno nie je. Poisťovňa potrebuje vedieť, ktorá ruka je pri práci klienta dominantná a nie je to preto, že by ľaváci spôsobovali väčšie či častejšie škody. „Pri poistnej udalosti, ktorou je úraz s trvalými následkami na ruke, je vyššie poistné plnenie na dominantnej ruke. Teda pre pravákov je to pravá a pre ľavákov ľavá ruka,“ vysvetlila hovorkyňa Lucia Strnad Muthová, hovorkyňa Allianz - Slovenskej poisťovne. V praxi to znamená, že ak je klient ľavák a poraní si ľavú ruku, dostane rovnocenné plnenie, ako keď si pravák poraní pravú ruku.

Čítajte viac >>> Každý 12-ty Slovák poberá invalidný dôchodok. V 97 % prípadov je príčinou choroba

Poistné plnenie je určené na to, aby si klient v prípade trvalých následkov úrazu vedel zabezpečiť život podľa vlastných predstáv. „Príjem z poistného plnenia má umožniť kúpu zdravotných pomôcok, ktoré uľahčia bežné úkony. Práve pre získanie dostatočnej výšky poistného plnenia nie je dobré zanedbať vyplnenie zdravotného dotazníka či nechať ho vyplniť niekým iným. Dotazníky spojené s kúpou životného poistenia a rôzne formuláre síce zdržujú uzavretie poistného produktu, no vďaka nim sa dá vyhnúť nespokojnosti z výšky poistného plnenia.

Základnou podmienkou spokojnosti je, aby bol zdravotný dotazník vypísaný pravdivo a úplne. Neuvedenie na prvý pohľad nepodstatných údajov môže spôsobiť človeku zbytočné nepríjemnosti.

Čítajte viac >>> Spoznajte nástrahy investičných reklám na sociálnych sieťach
 

Potrebujete poradiť?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Slováci potrebujú bývať, preto majú množstvo otázok ohľadom hypoték.

Tlačové správy

Refixácia alebo refinancovanie? 3-ročný alebo 10-ročný fix? Toto sú odpovede na najčastejšie otázky o hypotékach

Štatistiky ukazujú, že trh s hypotékami začína rásť. Či ide iba o malú zmenu alebo začiatok nového trendu ukážu najbližšie mesiace. Fakt je, že ľudia potrebujú niekde bývať a na Slovensku je zvykom bývať vo vlastnom a podľa vlastných predstáv. Taktiež sa dá povedať, že výška úrokových sadzieb nie je vysoká, a to vzhľadom na to, že sme už splácali drahšie hypotéky.

Čítať ďalej
Žena čaká na zníženie úrokových sadzieb po znížení sadzieb zo strany ECB.

Tlačové správy

ECB znížila úrokové sadzby. Slovenské banky zatiaľ vyčkávajú

Zníženie sadzieb ECB zatiaľ pokles sadzieb úverov na bývanie neprinieslo. K poslednej úprave hypotekárnych úrokov došlo v prvý júnový deň. Kým v tomto roku menilo sadzby už šesť bánk a jedna koncom minulého roku, jedna banka nemenila sadzby už viac než rok.

Čítať ďalej
Žena po búrke zisťuje, prečo je dôležité pravidelne aktualizovať neživotné poistenie.

Tlačové správy

Krátke letné búrky môžu mať veľké následky. Je na to vaše poistenie pripravené?

Prívalové dažde a následné zatekanie do nehnuteľnosti je skúškou nervov i nastavenia a podmienok poistnej zmluvy. Človek vtedy raz-dva zistí, či si platil tú správnu poistnú ochranu. Nielen, čo sa týka pokrytia rizík, ale aj poistnej sumy.

Čítať ďalej
Lorenzo Wienecke a Juri Galkin vysvetľujú mladým ako funguje svet financií.

Blogy

Vedomosti o financiách vám pomáhajú žiť život podľa vlastných predstáv

Lorenzo Wienecke a Juri Galkin vysvetľujú mladým ako funguje svet financií. Ako to, že zakotvili práve pri výučbe tohto predmetu? Ako 16-ročných mladých ľudí naučiť samostatne rozhodovať o financiách? A ako motivovať školákov, aby si sporili na dôchodok?

Čítať ďalej
Aj pri finančných produktoch platí, že rýchle nemusí znamenať kvalitné, ale ak si priplatíte, môže to byť inak.

Tlačové správy

Rýchlosť vs. kvalita vs. cena vo finančných produktoch

Ani finančné produkty nemôžete mať zároveň rýchlo, lacno a kvalitne. Za kvalitu a rýchlosť si zvyčajne priplatíte. A nízka cena je zas na úkor rýchlosti či kvality. Pozrite si, ako sa to dotýka jednotlivých finančných produktov.

Čítať ďalej
Cenu finančnej nevedomosti spoznáte, keď to najmenej potrebujete.

Tlačové správy

Koľko stojí sladká nevedomosť vo svete financií?

Nevhodná starostlivosť o úspory, nesprávne nastavené úvery či poistenie vás môžu vyjsť poriadne draho. Pritom stačí málo - zaujímať sa o svoje peniaze.

Čítať ďalej