Ľaváci to nemajú v bežnom živote jednoduché. Obyčajné veci, ako stavbársky meter, otvárač konzerv či numerická klávesnica, sú totiž vytvorené pre „väčšinového“ človeka – praváka. Navyše nie všetko, čo je určené pre praváka, môže používať aj ľavák. Finančné produkty síce neberú ohľad na dominantnú ruku, no pri poistení je jedno „ale“.

Pri väčšine finančných produktov je jedno, či zmluvu podpísala ľavá alebo pravá ruka. Pri poistných produktoch ako je rizikové životné poistenie, to však jedno nie je. Poisťovňa potrebuje vedieť, ktorá ruka je pri práci klienta dominantná a nie je to preto, že by ľaváci spôsobovali väčšie či častejšie škody. „Pri poistnej udalosti, ktorou je úraz s trvalými následkami na ruke, je vyššie poistné plnenie na dominantnej ruke. Teda pre pravákov je to pravá a pre ľavákov ľavá ruka,“ vysvetlila hovorkyňa Lucia Strnad Muthová, hovorkyňa Allianz - Slovenskej poisťovne. V praxi to znamená, že ak je klient ľavák a poraní si ľavú ruku, dostane rovnocenné plnenie, ako keď si pravák poraní pravú ruku.

Čítajte viac >>> Každý 12-ty Slovák poberá invalidný dôchodok. V 97 % prípadov je príčinou choroba

Poistné plnenie je určené na to, aby si klient v prípade trvalých následkov úrazu vedel zabezpečiť život podľa vlastných predstáv. „Príjem z poistného plnenia má umožniť kúpu zdravotných pomôcok, ktoré uľahčia bežné úkony. Práve pre získanie dostatočnej výšky poistného plnenia nie je dobré zanedbať vyplnenie zdravotného dotazníka či nechať ho vyplniť niekým iným. Dotazníky spojené s kúpou životného poistenia a rôzne formuláre síce zdržujú uzavretie poistného produktu, no vďaka nim sa dá vyhnúť nespokojnosti z výšky poistného plnenia.

Základnou podmienkou spokojnosti je, aby bol zdravotný dotazník vypísaný pravdivo a úplne. Neuvedenie na prvý pohľad nepodstatných údajov môže spôsobiť človeku zbytočné nepríjemnosti.

Čítajte viac >>> Spoznajte nástrahy investičných reklám na sociálnych sieťach
 

Potrebujete poradiť?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Mladým stačí, aby si sporili málo, aby mali zaujímavý dôchodok.

Tlačové správy

Dôležitá informácia pre mladých: Stačí málo peňazí, aby ste si našetrili na zaujímavý dôchodok

Predstavte si, že máte možnosť pravidelne investovať desatinu svojho príjmu iba počas desiatich rokov. Kedy by ste s tým mali začať, aby ste si našetrili na zaujímavý dôchodok?

Čítať ďalej
Dušan Moskaľ našiel vďaka práci finančného sprostredkovateľa ideálny work-life balance.

Životné témy

Dušan Moskaľ: „Vytvoríš si pasívny príjem, ktorý ti pípne na účet, aj keď celý mesiac nepracuješ“

Dušan Moskaľ, Exkluzívny finančný sprostredkovateľ Swiss Life Select robí finančného sprostredkovateľa od vysokej školy. Dnes namiesto práce 12/7 našiel work-life balance - pol roka pracuje a pol roka cestuje. Vďaku za svoj úspech prejavuje tak, že pomáha prostredníctvom charitatívnej organizácie Lions Club tým, ktorí to najviac potrebujú.

Čítať ďalej
Vnuk a stará mama sa tešia, že existuje spôsob, ako by mohli mať obaja vyšší dôchodok.

Tlačové správy

Vyšší dôchodok pre mladých z II. piliera a udržateľnejší dôchodok pre starších z I. piliera

Nevýhodou druhého piliera je, že efekty zloženého úročenia, ktoré zabezpečia veľa peňazí na dôchodky, sa prejavia až po veľmi dlhom čase. Nevýhodou prvého piliera, že potrebuje vyzbierať veľa peňazí v súčasnosti, čo v rámci odvodov ide na úkor druhého piliera. Čo ak by ale odvody boli prerozdelené inak pri mladých a starších sporiteľoch?

Čítať ďalej
ako by mal štát skutočne pomáhať s bývaním_opt

Tlačové správy

Ako by mal štát skutočne pomáhať Slovákom s bývaním

Avizovaná podpora vlády pre ľudí, ktorým výrazne narástli úroky na hypotéke, je len zanedbávanie podpory bývania na Slovensku. Radšej by sa mala vláda zamerať na prevenciu vo forme štátnej prémie pri stavebnom sporení, podporu nájomného bývania či administratívnu podporu developerov pri bytovej výstavbe.

Čítať ďalej
Manželia hľadajú spôsob, ako si znížiť splátku po zvýšení úrokovej sadzby hypotéky.

Tlačové správy

Ako si znížiť splátku, keď vám banka zvýši úrok na hypotéke?

Banky zvyšujú sadzby hypoték. V priebehu niekoľkých dní upravili sadzby tri banky. V reči čísel to znamená, že na splácanie 100-tisícovej hypotéky je potrebné pripraviť o desať až štyridsať eur mesačne viac.

Čítať ďalej
Záleží, ako budete sporiť svojim deťom na budúcnosť.

Tlačové správy

Záleží na tom, kde a ako sporíte deťom na budúcnosť

Niekto začne s budovaním finančného piliera pre potomka hneď s jeho príchodom na svet. Iný si jeho dôležitosť uvedomí po nejakom čase a ďalší sa zobudí až krátko pred tým, ako dieťa peniaze potrebuje. Pritom dĺžka trvania sporenia pre deti je rozhodujúcim parametrom.

Čítať ďalej