Spracovať veľký majetok je omnoho ťažšie ako ho vytvárať. Aj preto môže prehľad rozloženia aktív najbohatších ľudí na svete slúžiť ako dobrá inšpirácia. A to aj v prípade, ak práve nemáte voľný milión eur. Ak čakáte iba samé diamanty, zlato, obrazy či umenie, budete sklamaný. Realita je omnoho nudnejšia.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

2020_12_8_ako_investuju_najbohatsi_ludia_na_svete_G
2020_12_8_ako_investuju_najbohatsi_ludia_na_svete_G

Aj keď zlato, diamanty, obrazy, drahé vína alebo starožitnosti patria do portfólia bohatých ľudí, netvoria viac ako 13 percent ich celkového majetku. Súhrnne ich označujeme ako alternatívne investície. Do tejto kategórie patria aj ďalšie komodity, private equity alebo hedge fondy.

Bohatí ľudia však najviac investujú do akcií a dlhopisov. Ale tiež si nechávajú pomerne veľkú hotovostnú rezervu, pre prípad nepredvídateľných okolností alebo zaujímavej investičnej príležitosti, ktorú treba využiť. 

Samozrejmou súčasťou portfólia sú aj nehnuteľnosti, no spravidla netvoria viac ako 15 či 20 percent celkových aktív. 

Ako sa rozloženie mení v čase?

Len minimálne. Posuny v percentách sa medziročne dejú, ale ide skôr o kozmetické úpravy. Samotný princíp rozloženia medzi uvedenými aktívami sa nemení. A to je veľmi dôležité pri každej správne nastavenej dlhodobej investícii. 

Inšpirácia hodná nasledovania

Pri tvorbe investičného poradenstva Swiss Life Select sme sa nechali inšpirovať tými najpovolanejšími. Pre každého klienta však pomer jednotlivých tried aktív nastavujeme individuálne - podľa vyhodnotenia znalostí, skúseností a finančnej situácie jednotlivca či domácnosti. Zaváži samozrejme aj investičný horizont, ktorý by mal byť v ideálnom prípade "navždy".

Ako darček vám prinášame šikovný eBook o princípoch investovania:
Ako sa stať milionárom.





Dovolenkári, tieto užitočné rady vám môžu ušetriť peniaze

Tlačové správy

Dovolenkári, tieto užitočné rady vám môžu ušetriť peniaze

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde. Prinášame pár postrehov, ktoré môžu pomôcť tým, ktorí za vytúženým oddychom ešte len odcestujú a pár vysvetlení nedostatku peňazí tým, ktorí sa už vrátili.

Čítať ďalej
Začnite si sporiť a k štátnemu dôchodku si môžete prilepšiť 100 či 200 eur.

Tlačové správy

Ako si k štátnemu dôchodku prilepšiť o 100 či 200 eur?

Neriešiť peniaze je snom asi každého. Možnosť míňať bez obmedzovania sa aj na dôchodku je viac ako sen. Smutná správa je, že na dosiahnutie tohto stavu treba myslieť ideálne už od mlada a treba k tomu vlastné pričinenie. Výška dôchodku je len v rukách každého z nás.

Čítať ďalej
Senior naletel podvodníkom. Čo má teraz robiť?

Tlačové správy

Seniori, poradíme vám ako nenaletieť podvodníkom

„Ahoj babi, to som ja, tvoj vnuk. Mám problém a potrebujem peniaze. Nemôžem sa zastaviť osobne, preto posielam za tebou kamaráta. Daj ich jemu. Ďakujem.“ Ide síce o zjednodušený no čoraz častejšie sa objavujúci obsah telefonátov, ktoré dostávajú dôchodcovia. Ide o podvod, ktorého cieľom je pod emočným a časovým tlakom vymámiť od nich peniaze.

Čítať ďalej
Anna von Boeticher sa potápa do hĺbky 125 metrov, bez fľaše stlačeného vzduchu a dokáže zadržať dych na šesť minút a dvanásť sekúnd.

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Každý ponor je cesta do vlastného vnútra

„Keď sa ponoríte, čelíte extrémnym podmienkam sveta okolo seba, a to vás úplne oddelí od všetkého. Meriate si sily s hĺbkou, vodou. Testujete seba, svoje telo, svoju myseľ. A vlastné hranice“, vymenúva Anna von Boetticher.

Čítať ďalej
Študenti môžu nechať svoje peniaze z brigády zarábať.

Tlačové správy

Študenti, po brigáde môžete nechať svoje peniaze zarábať

Leto je čas brigád a príležitostných zárobkov študentov. Nezáleží na tom, či príjmy budú plynúť z manuálnej, administratívnej alebo kreatívnej práce, záleží na tom, ako študenti získané peniaze použijú.

Čítať ďalej
Slováci potrebujú bývať, preto majú množstvo otázok ohľadom hypoték.

Tlačové správy

Refixácia alebo refinancovanie? 3-ročný alebo 10-ročný fix? Toto sú odpovede na najčastejšie otázky o hypotékach

Štatistiky ukazujú, že trh s hypotékami začína rásť. Či ide iba o malú zmenu alebo začiatok nového trendu ukážu najbližšie mesiace. Fakt je, že ľudia potrebujú niekde bývať a na Slovensku je zvykom bývať vo vlastnom a podľa vlastných predstáv. Taktiež sa dá povedať, že výška úrokových sadzieb nie je vysoká, a to vzhľadom na to, že sme už splácali drahšie hypotéky.

Čítať ďalej