Spracovať veľký majetok je omnoho ťažšie ako ho vytvárať. Aj preto môže prehľad rozloženia aktív najbohatších ľudí na svete slúžiť ako dobrá inšpirácia. A to aj v prípade, ak práve nemáte voľný milión eur. Ak čakáte iba samé diamanty, zlato, obrazy či umenie, budete sklamaný. Realita je omnoho nudnejšia.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

new chart
new chart

Aj keď zlato, diamanty, obrazy, drahé vína alebo starožitnosti patria do portfólia bohatých ľudí, netvoria viac ako 13 percent ich celkového majetku. Súhrnne ich označujeme ako alternatívne investície. Do tejto kategórie patria aj ďalšie komodity, private equity alebo hedge fondy.

Bohatí ľudia však najviac investujú do akcií a dlhopisov. Ale tiež si nechávajú pomerne veľkú hotovostnú rezervu, pre prípad nepredvídateľných okolností alebo zaujímavej investičnej príležitosti, ktorú treba využiť. 

Samozrejmou súčasťou portfólia sú aj nehnuteľnosti, no spravidla netvoria viac ako 15 či 20 percent celkových aktív. 

Ako sa rozloženie mení v čase?

Len minimálne. Posuny v percentách sa medziročne dejú, ale ide skôr o kozmetické úpravy. Samotný princíp rozloženia medzi uvedenými aktívami sa nemení. A to je veľmi dôležité pri každej správne nastavenej dlhodobej investícii. 

Inšpirácia hodná nasledovania

Pri tvorbe investičného poradenstva Swiss Life Select sme sa nechali inšpirovať tými najpovolanejšími. Pre každého klienta však pomer jednotlivých tried aktív nastavujeme individuálne - podľa vyhodnotenia znalostí, skúseností a finančnej situácie jednotlivca či domácnosti. Zaváži samozrejme aj investičný horizont, ktorý by mal byť v ideálnom prípade "navždy".

Začnite investovať teraz


Vyplňte kontaktný formulár a my sa vám ozveme s riešením, ako si môžete splniť sny.

Ako darček vám na e-mail pošleme šikovný eBook o princípoch investovania: Ako sa stať milionárom.

Investujte a získajte hodnotný darček!

 

Žena platí na internete platobnou kartou.

Tlačové správy

Odhaľte internetové finančné nástrahy

Nie, určite nemáte zabudnuté bitcoiny na burze, o ktorej ste doteraz nepočuli. Nie nemáte bohatého strýka v Amerike, ktorý vám odkázal obrovské dedičstvo. Nie, nemáte zázračné schopnosti na odhalenie najvýnosnejších príležitostí na kapitálovom trhu. Áno, toto sú najčastejšie nástrahy, s ktorými sa Slováci stretávajú na internete.

Čítať ďalej
naučíme vás šetriť, keď nakupujete v zľavách_opt

Tlačové správy

Nakupujete v zľave? Ukážeme vám, ako na tom skutočne šetriť

Klobúk v 50 % zľave, topánky dokonca o 70 % lacnejšie, či dve maslá za cenu jedného. Znie to lákavo, však? Ak je zľava skutočná a veci naozaj potrebujete, oplatí sa vám ich kúpiť. Ale otázkou je, čo sa potom stane s ušetrenými peniazmi?

Čítať ďalej
Čo má spoločné finančná rezerva a rezerva v aute?

Tlačové správy

Čo má spoločné finančná rezerva a rezerva v aute?

Finančný vankúš je ako rezerva v aute. Zaberá priestor a mierne zvyšuje spotrebu. No v momente, keď ju potrebujete, ste radi, že ju môžete použiť. Samozrejme, vždy sa nájdu ľudia, ktorí žiadnu rezervu v aute práve pre zvýšenie kapacity kufra či zníženie spotreby nemajú. Rovnako to platí aj pri financiách.

Čítať ďalej
Petra Strapáčová, Oblastná riaditeľka Swiss Life Select začala jachtárčiť po dovolenke v Chorvátsku.

Životné témy

Petra Strapáčová, ktorá preplachtila Severný Tichý oceán a je držiteľkou titulu Jachtár roka: „Kedysi mi hovorili, že som antitalent na športy“

Finančná sprostredkovateľka Petra Strapáčová dostala v roku 2017 pozvanie na firemnú dovolenku na katamarán. Tam pochopila, že sloboda a mentálny oddych na lodi a mori je to, čo ju napĺňa. Dnes hrdo nosí titul Jachtár roka, absolvovala jedny z najnáročnejších pretekov sveta – Clipper Around the World – a zároveň sa stará o svoj tím a svojich klientov, aby mohli žiť život podľa vlastných predstáv.

Čítať ďalej
Ako môžu banky pomôcť klientom, keď majú problémy so splácaním úveru.

Tlačové správy

Strašenie vysokými splátkami hypoték alebo ako banky môžu pomôcť v ťažkých časoch

Strach zo straty domova pre nesplácané hypotéky sa ukazuje iba ako strašenie. Banky majú totiž mechanizmy, ako sa s touto situáciou vysporiadať. To, že nejde o žiadnu novinku dokazuje fakt, že tak robili v podstatne ťažších časoch - počas covidu, keď problémy spôsobovali straty príjmov. Aké mechanizmy môžu teda banky dlžníkom ponúknuť a ako sa to prejaví na splátke hypotéky?

Čítať ďalej
Muž vkladá časť svojich úspor ako mimoriadnu splátku.

Tlačové správy

Po novom môžete splatiť viac. Mali by ste vôbec uvažovať o mimoriadnej splátke hypotéky?

Od septembra bude možné znížiť si hypotéku až o 30 %. Je to o polovicu viac, než je dostupné dnes. Pravdou je, že mimoriadne splátky vám môžu znížiť celkovú preplatenosť tým, že sa skráti splatnosť úveru, ale i znížiť mesačnú splátku. Oplatí sa však mimoriadna splátka aj vám?

Čítať ďalej