Nový rok je za nami a v týchto dňoch množstvo novoročných predsavzatí už stratilo platnosť. Hľadanie oblastí, kde sa dá ušetriť, však nemusí byť spojené iba so zmenou kalendára. Začať s ním môžete aj dnes.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

S príchodom nového roka očakávame príchod niečoho nového, nepoznaného no žiadaného. Preto sa v tomto časovom zlome predsavzatiami snažíme motivovať k zmene toho, s čím spokojní nie sme. Dobrý začiatok je už len to, že si uvedomujeme potrebu niečo meniť. K množstvu oblastí, ktoré zmenu potrebujú, patria aj financie.

Ponúkame pár tipov na novoročné predsavzatie, ktoré si môžete dať dnes i zajtra. Len s tým nečakajte príliš dlho.

Vytvárajte si finančnú rezervu

Podľa prieskumov majú Slováci vo všeobecnosti veľmi nízke úspory. Väčšine vydržia menej než tri mesiace. Začnite v banke a keď bude v dostatočnej výške, začnite uvažovať aj o investovaní.

Začnite sporiť

Zriaďte si trvalý príkaz na deň po výplate vo výške 2-5 % svojho príjmu. Ak sa obávate, že vám tieto peniaze budú počas mesiaca chýbať, opýtajte sa vo svojej banke, či ponúkajú službu zaokrúhľovania platieb. Každou platbou tak budete sporiť a na konci mesiaca môžete byť milo prekvapený. Je to dobrá služba predovšetkým pre tých, ktorí minú celú výplatu a nevedia ani kedy a ako.
 

Pavel Škriniar
Kto je schopný splácať, je schopný aj sporiť.

Spravte si audit svojich výdavkov

Zamyslite sa, kam všade smerujú vaše peniaze a stanovte si rebríček dôležitosti výdavkov. Skúste tie najmenej dôležité výdavky budúci mesiac vynechať. Takto získate peniaze na sporenie či investovanie.

Odolajte životu na dlh

Kto je schopný splácať, je schopný aj sporiť. No kým dlh je povinnosť, sporenie je možnosť. Pri najbližšej pôžičke sa zamyslite, či je kúpa na dlh skutočne nevyhnutná a nepočká tých pár mesiacov, kým si našetríte.

Uvedomujte si nákupy v zľavách

Nákup cenovo zvýhodneného tovaru poteší dušu. Aby kúpa bola skutočne výhodná, odložte si ak už nie celú, tak aspoň časť z úspory bokom. Takto budete vidieť efekt nákupu v zľavách, ktorý môžete použiť ako základ pre finančnú rezervu.
 

Sme tu pre vás

Potrebujete poradiť vo vašich financiách? Radi vám pomôžeme. Zhodnotíme vašu aktuálnu situáciu a navrhneme optimálne riešenia. Spoľahnite sa na odborníkov. Využite stabilitu a know how švajčiarskej skupiny Swiss Life, ktorá má viac ako 165 ročnú históriu. Vyskúšajte aj vy švajčiarske finančné služby pre život podľa vlastných predstáv.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Žena zisťuje, či sa má zbaviť akcií z kupónovej privatizácie alebo ich ešte stále môže predať.

Tlačové správy

Zbaviť sa alebo predať akcie z kupónovej privatizácie?

Čo s „bezcennými“ akciami z kupónovej privatizácie? Ešte stále sa nájdu Slováci, ktorí si napriek viacerým možnostiam na zbavenie pozostatkov kupónky ponechali cenné papiere a pri pohľade na poplatky vo výpise z Centrálneho depozitára cenných papierov vraštia čelo.

Čítať ďalej
2023-2-13-kedykolvek-investova-TIT-opt

Tlačové správy

Začnite s investovaním. Kedykoľvek

Akciové indexy len teraz dosiahli svoj historický vrchol a už sa u investorov objavujú obavy z možných poklesov. Poklesy určite prídu. A určite to nie je dôvod na paniku či na to, aby ste zanevreli na investovanie. Práve naopak.

Čítať ďalej
hypoteka bez statnej pomoci_TIT_opt

Tlačové správy

Čo s hypotékou, ak nemáte nárok na pomoc od štátu?

Ak nespĺňate podmienky, aby ste získali štátnu pomoc so zvýšenou splátkou hypotéky, nezúfajte. Stále máte možnosť pri refixácii vyjednávať s bankami a získať lepšie podmienky.

Čítať ďalej
Čo robiť, ak vás vytopí sused.

Tlačové správy

Čo robiť, ak vás vytopí sused, alebo vy vytopíte suseda?

Vytopený byt – to je situácia, ktorú nechce zažiť nikto. Ale keď už táto situácia nastane, viete, čo robiť?

Čítať ďalej
rady mladsiemu ja_TIT_opt

Tlačové správy

Čo robiť, aby ste si mohli povedať: Som finančne zabezpečený?

Mať tak o desať či dvadsať rokov menej a dnešný rozum, to by boli finančné rozhodnutia! Cestovať v čase zatiaľ nevieme, no predsa len môžete využiť rady tých, ktorí už majú aké-také životné skúsenosti, aby ste si pri narábaní s peniazmi mohli povedať: Som finančne zabezpečený.

Čítať ďalej
10 rád pre tých, ktorí sa v roku 2024 chcú o svoje peniaze starať zodpovednejšie

Tlačové správy

10 rád pre tých, ktorí sa v roku 2024 chcú o svoje peniaze starať zodpovednejšie

Chcete sa konečne o svoje ťažko zarobené peniaze starať zodpovedne? Tak si prečítajte 10 rád finančného odborníka Pavla Škriniara a využite všetky možnosti, ktoré vám trh ponúka.

Čítať ďalej