Či už sám, s rodinou alebo v skupine, ste ako cestovateľ vystavený širokému spektru rizík: krádeži, chorobe či oneskorenému dodaniu batožiny. Cestovné poistenie ponúka dve hlavné výhody, ktoré vám pomôžu prežiť dovolenku podľa vlastných predstáv: rýchlu nekomplikovanú asistenčnú pomoc a tiež finančnú ochranu.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

Zhrnuli sme dôvody, pre ktoré sa oplatí vybrať si kvalitné cestovné poistenie:

Poistenie storna alebo prerušenia cesty
Medzi odborníkmi považované za najužitočnejšie a najhodnotnejšie poistenie, je práve to, ktoré vás kryje v prípade zrušenia či prerušenia dovolenky. Za zlomok ceny cesty si môžete vďaka poisteniu zmierniť riziko straty peňazí. Ak si vy alebo váš partner napríklad zlomíte nohu len pár dní pred vytúženou dovolenkou, môžete vyviaznuť bez toho, aby ste prišli o všetky peniaze, ktoré ste za cestu zaplatili. V prípade, ak je cestu nutné prerušiť zo zdravotných dôvodov a máte uzatvorené cestovné poistenie s krytím pre prípad prerušenia cesty, tak kontaktujte svoju asistenčnú službu a tá váš problém vyrieši.

Poistenie pandémie
Keďže pandémia koronavírusu obrátila cestovanie naruby, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým poistiť sa. Ochorieť totiž môžete nielen vy a spolucestujúci, ale situácia sa môže počas vášho pobytu dramaticky zmeniť aj vo vašej dovolenkovej destinácii. Kým dnes do nej môžete cestovať bez obmedzení, zajtra to už tak nemusí byť. Práve preto sa oplatí aj krytie rizík súvisiacich s pandémiou koronavírusu.

Liečebné náklady a poistenie pre prípad úrazu
Dobre nastavené cestovné poistenie vás ochráni aj pred prievanom v peňaženke, keď ochoriete. Už nemusíte čakať, kým vám poisťovňa liečebné náklady preplatí, skrátka stačí, ak v momente, keď potrebujete nevyhnutné zdravotnú pomoc, zavoláte na call centrum poisťovne a ona vás už nasmeruje do zdravotníckeho zariadenia a následne uhradí nevyhnutné liečebné náklady. Takáto poistná ochrana zahŕňa: ambulantnú zdravotnú starostlivosť, vrátane liekov, hospitalizáciu, operáciu, prepravu do a zo zdravotníckeho zariadenia, akútne zubné ošetrenie, ubytovanie sprevádzajúcej osoby pri hospitalizácii, repatriáciu či náklady na záchrannú činnosť.

Je tiež užitočné mať poistenie pre prípad úrazu. Pomôže vám zmierniť finančné dôsledky, ktoré by mohli ešte viac zhoršiť životnú situáciu vám alebo vašim blízkym.
Toto poistenie kryje najdôležitejšie riziká v prípade úrazu, ktorý hrozí nielen počas vykonávania turistických a športových aktivít, ale aj počas manuálnej pracovnej činnosti.

Poistenie batožiny a zodpovednosť za škodu
Stratená batožina nepoteší žiadneho cestovateľa. Cestovné poistenie kryje riziko spojené s krádežou a lúpežou batožiny. Ale tiež v prípade dopravnej nehody, živelnej pohromy či situáciami spojenými s vyššou mocou. Poistené takto môžu byť kufre vás a vašich rodinných príslušníkov. Batožina je tiež krytá pre prípad straty či zničenia a to v prípade, že je v úschove prepravnej spoločnosti, napríklad tej leteckej.

Cestovné poistenie vás môže kryť aj v prípade škôd, ktoré spôsobíte inému na majetku či zdraví.
 

Potrebujete poradiť s výberom cestovného poistenia?

Dohodnite si bezplatné stretnutie a zistite aké benefity získate, ak zveríte svoje peniaze profesionálom, ktorých starostlivosť o financie baví.

Žena zisťuje, či sa má zbaviť akcií z kupónovej privatizácie alebo ich ešte stále môže predať.

Tlačové správy

Zbaviť sa alebo predať akcie z kupónovej privatizácie?

Čo s „bezcennými“ akciami z kupónovej privatizácie? Ešte stále sa nájdu Slováci, ktorí si napriek viacerým možnostiam na zbavenie pozostatkov kupónky ponechali cenné papiere a pri pohľade na poplatky vo výpise z Centrálneho depozitára cenných papierov vraštia čelo.

Čítať ďalej
2023-2-13-kedykolvek-investova-TIT-opt

Tlačové správy

Začnite s investovaním. Kedykoľvek

Akciové indexy len teraz dosiahli svoj historický vrchol a už sa u investorov objavujú obavy z možných poklesov. Poklesy určite prídu. A určite to nie je dôvod na paniku či na to, aby ste zanevreli na investovanie. Práve naopak.

Čítať ďalej
hypoteka bez statnej pomoci_TIT_opt

Tlačové správy

Čo s hypotékou, ak nemáte nárok na pomoc od štátu?

Ak nespĺňate podmienky, aby ste získali štátnu pomoc so zvýšenou splátkou hypotéky, nezúfajte. Stále máte možnosť pri refixácii vyjednávať s bankami a získať lepšie podmienky.

Čítať ďalej
Čo robiť, ak vás vytopí sused.

Tlačové správy

Čo robiť, ak vás vytopí sused, alebo vy vytopíte suseda?

Vytopený byt – to je situácia, ktorú nechce zažiť nikto. Ale keď už táto situácia nastane, viete, čo robiť?

Čítať ďalej
rady mladsiemu ja_TIT_opt

Tlačové správy

Čo robiť, aby ste si mohli povedať: Som finančne zabezpečený?

Mať tak o desať či dvadsať rokov menej a dnešný rozum, to by boli finančné rozhodnutia! Cestovať v čase zatiaľ nevieme, no predsa len môžete využiť rady tých, ktorí už majú aké-také životné skúsenosti, aby ste si pri narábaní s peniazmi mohli povedať: Som finančne zabezpečený.

Čítať ďalej
10 rád pre tých, ktorí sa v roku 2024 chcú o svoje peniaze starať zodpovednejšie

Tlačové správy

10 rád pre tých, ktorí sa v roku 2024 chcú o svoje peniaze starať zodpovednejšie

Chcete sa konečne o svoje ťažko zarobené peniaze starať zodpovedne? Tak si prečítajte 10 rád finančného odborníka Pavla Škriniara a využite všetky možnosti, ktoré vám trh ponúka.

Čítať ďalej