Každý rodič malých detí to v týchto dňoch dôverne pozná. Balansovanie medzi prácou z domu a celodennou starostlivosťou o jedného, či dokonca viacerých potomkov, je únavné a stresujúce. Aj chvíľková strata ostražitosti však môže mať veľmi nepríjemné následky.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

Potvrdzuje to aj aktuálna reportáž Českej televízie, podľa ktorej počet obarených batoliat v Českej republike za posledné týždne výrazne stúpol. Až polovica vážnych úrazov maloletých detí sa podľa Úradu verejného zdravotníctva SR stane v dome, byte alebo jeho bezprostrednom okolí. Preto je obvzlášť dôležité v tomto období, kedy deti trávia väčšinu času doma, venovať pozornosť prevencii. 

Obarenia a popáleniny zanechávajú u drobných detí spravidla najťažšie následky. Cenné rady ako sa im vyvarovať poskytuje projekt 70 stupňov, ktorý založili zdravotníci z pražskej Kliniky popáleninovej medicíny Lenka Šetelíková a Robert Zajíček.

2021_riziko_detskych_urazov_covid

Úrazové poistenie detí

Žiadne poistenie na svete nedokáže úrazu zabrátiť. Dokáže však zmierniť jeho finančné dopady na rodinný rozpočet. Náklady na hospitalizáciu, liečenie, ale aj výpadok príjmu rodiča, ktorý sa o dieťa stará, môžu ohroziť finančnú stabilitu domácnosti. Kontaktujte nás, radi vám s výberom vhodného riešenia pomôžeme.

Opatrnosť pri manipulácii s horúcim jedlom a nápojmi však nestačí. Najčastejšou príčinou úrazov detí v domácnosti sú totiž pády. Hospitalizáciu si podľa Národného centra zdravotníckych informácií vyžiadali najmä tie, ktoré skončili úrazom hlavy. Časté sú aj zlomeniny predlaktia, pleca a ramena či predkolenie a poranenia kolena. Ako teda rizikám prechádzať?

Ako ochrániť dieťa doma

  • Schovajte všetky predmety, ktoré by sa mohli roztrieštiť a poraniť dieťa.
  • Okná, ktoré bežne otvárate, vybavte zábranou proti pádu a dohliadnite, aby boli zatvorené bezpečne.
  • Elektrické zásuvky zaistite bezpečnostnými chráničmi, nenechajte voľne visieť káble.
  • Dajte bezpečnostnú fóliu na sklenené výplne dvier, alebo aspoň ich dolné časti a ďalšie sklené plochy.
  • Zabezpečte zásuvky s nožmi a príbormi tak, aby ich dieťa nemohlo otvoriť.
  • Lieky uchovávajte v uzamknutej lekárničke na mieste, kam sa dieťa nedostane.
  • Nenechávajte v dosahu dieťaťa zbrane, nože, zápalky, zapaľovače, sviečky, chemikálie, horľaviny, lieky a predmety, ktoré môžu spôsobiť zranenie.
  • Nepoužívajte obaly potravinárskych výrobkov na uchovávanie iných prípravkov.
  • V prítomnosti detí dávajte pozor na manipulovanie s horúcimi kvapalinami.
  • V rodine s dojčatami nedávajte horúce nápoje na obrus, hrnce s horúcim obsahom na kraj sporáka, ani ich neklaďte na podlahu.
  • Deťom do troch rokov dávajte iba hračky určené pre túto vekovú skupinu, odstráňte tie, ktoré sa dajú rozložiť na malé časti.
  • Nedovoľte dieťaťu manipulovať s vreckom z umelej hmoty, mohlo by si ho navliecť na hlavu.
  • Bezpečnostné kritériá musí spĺňať aj detská postieľka.

Zdroj: Národný portál zdravia

Inflácia môže Slovákom tento rok zhltnúť 2,2 mld. eur.

Tlačové správy

Inflácia chystá útok na bankové vklady

Vlastníci bežných, sporiacich a termínovaných účtov by mali spozornieť. O dvanásť mesiacov si zo svojich úspor v bankách kúpia menej, než dnes. Nikto im z účtu peniaze nevyberie. To len inflácia spôsobí, že peniaze stratia kúpnu silu.

Čítať ďalej
Čo by ste povedali na výnos 1000 %?

Tlačové správy

Akým investíciám sa darilo v minulom roku?

Zhodnotenie vo výške niekoľkých percent nie je veľmi zaujímavé. Jednak je to bežné v bankách a navyše zisk zhltne inflácia. Ročný výnos v desiatkach percent však už zaváňa podvodom. Čo potom povedať o výnose cez 1000 % za rok?

Čítať ďalej
Nový rok ponúka nové možnosti, ako si nasporiť.

Blogy

Nový rok, nové možnosti: 10 tipov ako efektívne sporiť

Či už ide o sporenie hotovosti, centovú výzvu alebo sledovanie výdavkov staré dobré metódy môžu aj v digitálnej dobe urobiť šetrenie hmatateľnejšie. Nižšie uvádzame najlepšie tipy pre efektívne sporenie.

Čítať ďalej
Zitite, či sa vám viac oplatí termínovaný vklad alebo štátny dlhopis

Tlačové správy

Zisťovali sme za vás: Oplatí sa vám viac terminovaný vklad alebo štátny dlhopis

Hľadáte niečo výhodnejšie, než je termínovaný vklad? Na jar je naplánované vydávanie štátnych dlhopisov pre obyvateľov. Oplatí sa teda čakať a neviazať peniaze v banke?

Čítať ďalej
Seniori zistili, že účet v banke môžu mať zadarmo.

Tlačové správy

Seniori, neplaťte bankám zbytočne. Účet môžete mať aj zadarmo

Bankový účet je pohodlný, bezpečný a pre niekoho zbytočne spoplatnený. Účet zadarmo môže mať totiž väčšina klientov. Buď si stačí zvoliť správnu banku, správny balík služieb, splniť podmienky banky alebo mať príjem nepresahujúci 1,1 násobok minimálnej mzdy.

Čítať ďalej
Rady, ktoré vám pomôžu znížiť investičné riziko.

Tlačové správy

7 funkčných pravidiel, ktoré vám pomôžu znížiť riziko pri investovaní

Investovanie je síce spojené s určitým typom rizika, no pri dodržaní týchto pravidiel ho dokážete výrazne znížiť. Žiadna operácia s peniazmi totiž nie je bez rizika. Či už ide o hotovosť, vklad do banky, kúpu nehnuteľnosti alebo investovanie do akcií či kryptomien.

Čítať ďalej