Každý z nás má inú predstavu o tom, ako chce začať napĺňať svoje vytýčené ciele. Demokratizácia technológií uľahčila prístup k rôznym typom investičných príležitostí, ktoré ľuďom umožňujú budovať svoje vysnívané portfólio. Správne nastavená investičná stratégia môže zahŕňať aj rizikovejšie aktíva, ako napríklad akcie startupov, ktoré sú pre mnohých lákadlom na vstup do sveta investovania. Nemali by však tvoriť dominantnú časť finančného majetku. Riziko bankrotu začínajúcich firiem je totiž príliš veľké a často sa aj naplní.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

Synonymom úspešnej budúcnosti sú bezpochyby inovatívne firmy. Pridať sa k nadšeným akcionárom však nebolo vždy jednoduché. Komplikované právne procesy a vysoké náklady boli v minulosti hlavným dôvodom, prečo boli investície do súkromných startupov výsadou malého percenta úspešných manažérov a podnikateľov. Dôležitým momentom pre americkú startupovú scénu bolo prijatie zákona Jumpstart Our Business Startups Act, ktorý podpísal bývalý prezident USA Barack Obama v roku 2012.

Táto zmena legislatívy otvorila firmám prístup k novému mechanizmu finančného zabezpečenia – crowdfundingu. K akciám spoločností sa tak môže dostať každý, kto má záujem investovať. Prudký nárast využívania smartfónov vytvoril dokonalé prostredie pre vznik digitálnych investičných platforiem. Niektoré portály alebo mobilné aplikácie ponúkajú investičné tipy na báze umelej inteligencie, ktorá dokáže predpovedať, kam máte peniaze investovať. Zaručené rady na ten správny nákup a zdanlivá transparentnosť ale nie sú zárukou, že sa vložené peniaze aj reálne zhodnotia.

„Aj napriek výrazným úspechom na poli umelej inteligencie, automatizovaní chatboti a iné technologicky príťažlivé riešenia stále nedokážu nahradiť prácu finančných sprostredkovateľov. Budúcnosť vidíme v úzkom prepojení nových technológií a skúsených finančných poradcov, ktorí dokážu klientom nastaviť personalizovanú investičnú stratégiu,“ uvádza Peter Világi, hlavný analytik Swiss Life Select Slovensko.

2021_5_18_startupy_G
2021_5_18_startupy_G

Dáta CB Insights ukazujú, že až 70 % technologických startupov ukončí svoju činnosť v priebehu 20 mesiacov od vyzbierania prostriedkov na naštartovanie podnikania. Najčastejšou príčinou je, že pre riešenie, ktoré ponúkajú neexistuje na trhu dopyt. Startupovými jednorožcami, ako sú Uber, Airbnb alebo Stripe, sa stane približne jedno percento firiem.

„Investície do startupov môžeme v rámci investičného portfólia vnímať ako čerešničku na torte. Kvalitne nastavený finančný plán vôbec nevylučuje rizikovejšie aktíva. Ale keďže tieto projekty majú veľkú šancu zlyhania, investujte len peniaze, o ktoré môžete prísť bez následkov. Pomáhame ľuďom žiť život podľa vlastných predstáv a k tomu dobre zvolené investície patria. Radi vám s ich výberom pomôžeme,“ dodáva Peter Világi.

Povedzte nám o vašich želaniach, snoch a cieľoch

Našimi klientmi sú šikovní, aktívni ľudia, ktorí sa dokážu nadchnúť pre to čo robia tak v osobnom, ako aj pracovnom živote. Ak patríte medzi nich, radi vás podporíme. Dohodnite si bezplatné stretnutie a zistite aké benefity získate, ak zveríte svoje peniaze profesionálom, ktorých starostlivosť o financie baví.

Inflácia môže Slovákom tento rok zhltnúť 2,2 mld. eur.

Tlačové správy

Inflácia chystá útok na bankové vklady

Vlastníci bežných, sporiacich a termínovaných účtov by mali spozornieť. O dvanásť mesiacov si zo svojich úspor v bankách kúpia menej, než dnes. Nikto im z účtu peniaze nevyberie. To len inflácia spôsobí, že peniaze stratia kúpnu silu.

Čítať ďalej
Čo by ste povedali na výnos 1000 %?

Tlačové správy

Akým investíciám sa darilo v minulom roku?

Zhodnotenie vo výške niekoľkých percent nie je veľmi zaujímavé. Jednak je to bežné v bankách a navyše zisk zhltne inflácia. Ročný výnos v desiatkach percent však už zaváňa podvodom. Čo potom povedať o výnose cez 1000 % za rok?

Čítať ďalej
Nový rok ponúka nové možnosti, ako si nasporiť.

Blogy

Nový rok, nové možnosti: 10 tipov ako efektívne sporiť

Či už ide o sporenie hotovosti, centovú výzvu alebo sledovanie výdavkov staré dobré metódy môžu aj v digitálnej dobe urobiť šetrenie hmatateľnejšie. Nižšie uvádzame najlepšie tipy pre efektívne sporenie.

Čítať ďalej
Zitite, či sa vám viac oplatí termínovaný vklad alebo štátny dlhopis

Tlačové správy

Zisťovali sme za vás: Oplatí sa vám viac terminovaný vklad alebo štátny dlhopis

Hľadáte niečo výhodnejšie, než je termínovaný vklad? Na jar je naplánované vydávanie štátnych dlhopisov pre obyvateľov. Oplatí sa teda čakať a neviazať peniaze v banke?

Čítať ďalej
Seniori zistili, že účet v banke môžu mať zadarmo.

Tlačové správy

Seniori, neplaťte bankám zbytočne. Účet môžete mať aj zadarmo

Bankový účet je pohodlný, bezpečný a pre niekoho zbytočne spoplatnený. Účet zadarmo môže mať totiž väčšina klientov. Buď si stačí zvoliť správnu banku, správny balík služieb, splniť podmienky banky alebo mať príjem nepresahujúci 1,1 násobok minimálnej mzdy.

Čítať ďalej
Rady, ktoré vám pomôžu znížiť investičné riziko.

Tlačové správy

7 funkčných pravidiel, ktoré vám pomôžu znížiť riziko pri investovaní

Investovanie je síce spojené s určitým typom rizika, no pri dodržaní týchto pravidiel ho dokážete výrazne znížiť. Žiadna operácia s peniazmi totiž nie je bez rizika. Či už ide o hotovosť, vklad do banky, kúpu nehnuteľnosti alebo investovanie do akcií či kryptomien.

Čítať ďalej

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.