Opatrenia proti pandémii zatvorili katastrálne úrady. Aby ste s nimi vedeli efektívne komunikovať aj naďalej, pripravili sme pre vás krátky návod.

Ministerstvo vnútra SR až do odvolania zatvorilo všetky svoje pracoviská. Osobne teda nič nevybavíte ani na katastrálnych úradoch. Máte však tri možnosti, ako komunikovať s katastrom nadiaľku, ak chcete podať napríklad návrh na vklad.

Návrh na vklad spolu so zmluvami môžete poslať poštou

1. vrátane kolkov: pošlete doklady spolu so spätnou obálkou a so žiadosťou o zaslanie potvrdeného Návrhu na vklad. Katastrálny úrad cca do týždňa pošle potvrdený Návrh na vklad účastníkom konania.

2. bez kolkov (ak kolky nechcete posielať v obálke): pošlete doklady spolu so spätnou obálkou, so žiadosoťu o zaslanie potvrdeného Návrhu na vklad, zároveň aj so žiadosťou o zaslanie platobného príkazu. Uvediete aj mailovú adresu, na ktorú vám katastrálny úrad zašle platobný príkaz. Až po zrealizovaní úhrady katastrálny úrad pošle potvrdený Návrh na vklad účastníkom konania.

Využite možnosť elektronického podania

Návrh na vklad je možné podať aj elektronicky vďaka portálu www.slovensko.sk  alebo nám zašlite požiadavku a my vám s podaním radi pomôžeme.

Potrebujem pomoc pri podaní návrhu na vklad