Aj vy v čase rastu ľutujete, že ste neinvestovali viac a v čase poklesu zase ľutujete, že ste svoje peniaze nenechali v bezpečí? Ak takto premýšľate, je pravdepodobné, že nemáte svoju investíciu správne rozdelenú.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

Pomocou rôznych investičných aktív môžete dosiahnuť rôzne ciele. Preto je dobré mať investičné portfólio zostavené tak, aby vás výkyvy na trhoch neznepokojili. Najprv by ste si mali uvedomiť, že správne rozdelenie investičného majetku nesúvisí s potrebou dosahovania výnosu, ale s plnením cieľov, ktoré si vytýčite.

Plnenie dlhodobých cieľov súvisí s budovaním dlhodobých rezerv, ktoré sa však nezaobídu bez existencie tých krátkodobých. Pretože, ak si nebudete vytvárať oboje, môže napríklad také sporenie na dôchodok stroskotať na pokazenej práčke či stratenom telefóne.

Zistiť viac:
Ako by malo vyzerať dobré investičné portfólio >>>

Preto ak sa chcete spoľahnúť na to, že nedostatok peňazí nebudete musieť riešiť spotrebným úverom, začnite si budovať krátkodobé rezervy. Tie by mali pozostávať z hotovosti, bankových produktov a konzervatívnych investičných nástrojov. Ich úlohou je byť vždy poruke.

Ak chcete predísť obavám, že o desiatky rokov si zo svojich úspor nebudete vedieť nič kúpiť, teda vám ich zožerie inflácia, ochráňte ich investíciou s dlhodobým horizontom. Tú by mali tvoriť akciové podielové fondy, akcie či nehnuteľnosti a komodity. Od takto uložených peňazí však nemôžete očakávať, že ich budete mať okamžite k dispozícii, prípadne, že ich hodnota bude prevyšovať výšku vkladu.

Je tiež dobré vytvoriť si aj strednodobé rezervy, ktoré môžu byť uložené v realitných fondoch prípadne vyvážených investičných stratégiách kombinujúcich viaceré typy aktív.
 

Pri investovaní je dôležité stanoviť si ciele a mať finančný plán.

Takto rozdelené investičné aktíva prinesú do vášho života pokoj, pretože aj keď pôjdu trhy nadol, netreba sa obávať. Peniaze uložené v tomto type aktív sú uložené na dlhý čas a v danom momente (v čase poklesu trhov) ešte nenastal čas ich vybrať. Keby ste aj potrebovali peniaze na udržanie životného štandardu, najprv načriete do krátkodobej a následne do strednodobej rezervy.

Pri investovaní je dôležité stanoviť si ciele a mať finančný plán. Ak neviete, ako na to, nechajte si radšej poradiť od odborníkov. Oslovte napríklad skúseného finančného sprostredkovateľa. Ten zhodnotí vašu aktuálnu situáciu, vezme do úvahy vaše očakávania a pripraví vám riešenie na mieru, ktoré vám pomôže žiť život podľa vlastných predstáv.
 

Zdá sa vám to zložité?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Mladým stačí, aby si sporili málo, aby mali zaujímavý dôchodok.

Tlačové správy

Dôležitá informácia pre mladých: Stačí málo peňazí, aby ste si našetrili na zaujímavý dôchodok

Predstavte si, že máte možnosť pravidelne investovať desatinu svojho príjmu iba počas desiatich rokov. Kedy by ste s tým mali začať, aby ste si našetrili na zaujímavý dôchodok?

Čítať ďalej
Dušan Moskaľ našiel vďaka práci finančného sprostredkovateľa ideálny work-life balance.

Životné témy

Dušan Moskaľ: „Vytvoríš si pasívny príjem, ktorý ti pípne na účet, aj keď celý mesiac nepracuješ“

Dušan Moskaľ, Exkluzívny finančný sprostredkovateľ Swiss Life Select robí finančného sprostredkovateľa od vysokej školy. Dnes namiesto práce 12/7 našiel work-life balance - pol roka pracuje a pol roka cestuje. Vďaku za svoj úspech prejavuje tak, že pomáha prostredníctvom charitatívnej organizácie Lions Club tým, ktorí to najviac potrebujú.

Čítať ďalej
Vnuk a stará mama sa tešia, že existuje spôsob, ako by mohli mať obaja vyšší dôchodok.

Tlačové správy

Vyšší dôchodok pre mladých z II. piliera a udržateľnejší dôchodok pre starších z I. piliera

Nevýhodou druhého piliera je, že efekty zloženého úročenia, ktoré zabezpečia veľa peňazí na dôchodky, sa prejavia až po veľmi dlhom čase. Nevýhodou prvého piliera, že potrebuje vyzbierať veľa peňazí v súčasnosti, čo v rámci odvodov ide na úkor druhého piliera. Čo ak by ale odvody boli prerozdelené inak pri mladých a starších sporiteľoch?

Čítať ďalej
ako by mal štát skutočne pomáhať s bývaním_opt

Tlačové správy

Ako by mal štát skutočne pomáhať Slovákom s bývaním

Avizovaná podpora vlády pre ľudí, ktorým výrazne narástli úroky na hypotéke, je len zanedbávanie podpory bývania na Slovensku. Radšej by sa mala vláda zamerať na prevenciu vo forme štátnej prémie pri stavebnom sporení, podporu nájomného bývania či administratívnu podporu developerov pri bytovej výstavbe.

Čítať ďalej
Manželia hľadajú spôsob, ako si znížiť splátku po zvýšení úrokovej sadzby hypotéky.

Tlačové správy

Ako si znížiť splátku, keď vám banka zvýši úrok na hypotéke?

Banky zvyšujú sadzby hypoték. V priebehu niekoľkých dní upravili sadzby tri banky. V reči čísel to znamená, že na splácanie 100-tisícovej hypotéky je potrebné pripraviť o desať až štyridsať eur mesačne viac.

Čítať ďalej
Záleží, ako budete sporiť svojim deťom na budúcnosť.

Tlačové správy

Záleží na tom, kde a ako sporíte deťom na budúcnosť

Niekto začne s budovaním finančného piliera pre potomka hneď s jeho príchodom na svet. Iný si jeho dôležitosť uvedomí po nejakom čase a ďalší sa zobudí až krátko pred tým, ako dieťa peniaze potrebuje. Pritom dĺžka trvania sporenia pre deti je rozhodujúcim parametrom.

Čítať ďalej
Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.