Aj vy v čase rastu ľutujete, že ste neinvestovali viac a v čase poklesu zase ľutujete, že ste svoje peniaze nenechali v bezpečí? Ak takto premýšľate, je pravdepodobné, že nemáte svoju investíciu správne rozdelenú.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

Pomocou rôznych investičných aktív môžete dosiahnuť rôzne ciele. Preto je dobré mať investičné portfólio zostavené tak, aby vás výkyvy na trhoch neznepokojili. Najprv by ste si mali uvedomiť, že správne rozdelenie investičného majetku nesúvisí s potrebou dosahovania výnosu, ale s plnením cieľov, ktoré si vytýčite.

Plnenie dlhodobých cieľov súvisí s budovaním dlhodobých rezerv, ktoré sa však nezaobídu bez existencie tých krátkodobých. Pretože, ak si nebudete vytvárať oboje, môže napríklad také sporenie na dôchodok stroskotať na pokazenej práčke či stratenom telefóne.

Zistiť viac:
Ako by malo vyzerať dobré investičné portfólio >>>

Preto ak sa chcete spoľahnúť na to, že nedostatok peňazí nebudete musieť riešiť spotrebným úverom, začnite si budovať krátkodobé rezervy. Tie by mali pozostávať z hotovosti, bankových produktov a konzervatívnych investičných nástrojov. Ich úlohou je byť vždy poruke.

Ak chcete predísť obavám, že o desiatky rokov si zo svojich úspor nebudete vedieť nič kúpiť, teda vám ich zožerie inflácia, ochráňte ich investíciou s dlhodobým horizontom. Tú by mali tvoriť akciové podielové fondy, akcie či nehnuteľnosti a komodity. Od takto uložených peňazí však nemôžete očakávať, že ich budete mať okamžite k dispozícii, prípadne, že ich hodnota bude prevyšovať výšku vkladu.

Je tiež dobré vytvoriť si aj strednodobé rezervy, ktoré môžu byť uložené v realitných fondoch prípadne vyvážených investičných stratégiách kombinujúcich viaceré typy aktív.
 

Pri investovaní je dôležité stanoviť si ciele a mať finančný plán.

Takto rozdelené investičné aktíva prinesú do vášho života pokoj, pretože aj keď pôjdu trhy nadol, netreba sa obávať. Peniaze uložené v tomto type aktív sú uložené na dlhý čas a v danom momente (v čase poklesu trhov) ešte nenastal čas ich vybrať. Keby ste aj potrebovali peniaze na udržanie životného štandardu, najprv načriete do krátkodobej a následne do strednodobej rezervy.

Pri investovaní je dôležité stanoviť si ciele a mať finančný plán. Ak neviete, ako na to, nechajte si radšej poradiť od odborníkov. Oslovte napríklad skúseného finančného sprostredkovateľa. Ten zhodnotí vašu aktuálnu situáciu, vezme do úvahy vaše očakávania a pripraví vám riešenie na mieru, ktoré vám pomôže žiť život podľa vlastných predstáv.
 

Zdá sa vám to zložité?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Žena zisťuje, či sa má zbaviť akcií z kupónovej privatizácie alebo ich ešte stále môže predať.

Tlačové správy

Zbaviť sa alebo predať akcie z kupónovej privatizácie?

Čo s „bezcennými“ akciami z kupónovej privatizácie? Ešte stále sa nájdu Slováci, ktorí si napriek viacerým možnostiam na zbavenie pozostatkov kupónky ponechali cenné papiere a pri pohľade na poplatky vo výpise z Centrálneho depozitára cenných papierov vraštia čelo.

Čítať ďalej
2023-2-13-kedykolvek-investova-TIT-opt

Tlačové správy

Začnite s investovaním. Kedykoľvek

Akciové indexy len teraz dosiahli svoj historický vrchol a už sa u investorov objavujú obavy z možných poklesov. Poklesy určite prídu. A určite to nie je dôvod na paniku či na to, aby ste zanevreli na investovanie. Práve naopak.

Čítať ďalej
hypoteka bez statnej pomoci_TIT_opt

Tlačové správy

Čo s hypotékou, ak nemáte nárok na pomoc od štátu?

Ak nespĺňate podmienky, aby ste získali štátnu pomoc so zvýšenou splátkou hypotéky, nezúfajte. Stále máte možnosť pri refixácii vyjednávať s bankami a získať lepšie podmienky.

Čítať ďalej
Čo robiť, ak vás vytopí sused.

Tlačové správy

Čo robiť, ak vás vytopí sused, alebo vy vytopíte suseda?

Vytopený byt – to je situácia, ktorú nechce zažiť nikto. Ale keď už táto situácia nastane, viete, čo robiť?

Čítať ďalej
rady mladsiemu ja_TIT_opt

Tlačové správy

Čo robiť, aby ste si mohli povedať: Som finančne zabezpečený?

Mať tak o desať či dvadsať rokov menej a dnešný rozum, to by boli finančné rozhodnutia! Cestovať v čase zatiaľ nevieme, no predsa len môžete využiť rady tých, ktorí už majú aké-také životné skúsenosti, aby ste si pri narábaní s peniazmi mohli povedať: Som finančne zabezpečený.

Čítať ďalej
10 rád pre tých, ktorí sa v roku 2024 chcú o svoje peniaze starať zodpovednejšie

Tlačové správy

10 rád pre tých, ktorí sa v roku 2024 chcú o svoje peniaze starať zodpovednejšie

Chcete sa konečne o svoje ťažko zarobené peniaze starať zodpovedne? Tak si prečítajte 10 rád finančného odborníka Pavla Škriniara a využite všetky možnosti, ktoré vám trh ponúka.

Čítať ďalej

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.