Popredný poskytovateľ finančných služieb skupina Swiss Life International, ktorá pôsobí na Slovensku prostredníctvom spoločnosti Swiss Life Select Slovensko, a. s., získala slovenského samostatného finančného agenta POINFO s. r. o. v rámci svojej expanzie v strednej a východnej Európe.

„Na slovenskom trhu vidíme veľký potenciál,“ povedal generálny riaditeľ Swiss Life Select Slovensko František Dragúň. „Touto akvizíciou významne posilňujeme našu divíziu korporátnych služieb a prinášame lepšie služby pre našich firemných klientov. Očakávame, že transakcia bude dokončená do konca tohto roka.“

POINFO s.r.o. pôsobí na slovenskom trhu finančného sprostredkovania od roku 2000 a špecializuje sa na neživotné poistenie korporátnej klientely a majetku fyzických osôb. Swiss Life Select Slovensko sa venuje finančnému plánovaniu so silným dôrazom na správu majetku, investície, hypotéky, životné poistenie a dôchodky.

Benefity spojenia vidí aj Pavol Dudás, konateľ spoločnosti POINFO: „Naši sprostredkovatelia a klienti získajú v spoločnosti Swiss Life dlhodobého strategického partnera, ktorý je zárukou finančnej sily a stability, a to je pre budúcnosť v čase hroziacej recesie v Európe, ale aj stále prísnejšej regulácie trhu, kľúčové,“ povedal. „Nové možnosti nám otvára aj širšie produktové portfólio, pokročilé riešenia a digitálne nástroje spoločnosti Swiss Life Select Slovensko.“

Obe strany sa dohodli, že nezverejnia kúpnu cenu.

 

Chcete posunúť svoj biznis vpred? Máte záujem o kariérnu zmenu?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Portrét ženy v bielych rukaviciach, ktorá drží lupu a pozerá cez ňu na kus zlata.

Tlačové správy

Zlato láme rekordy. Oplatí sa doň investovať?

Zvýšená neistota z geopolitického napätia tlačí cenu zlata nahor. Čoskoro prekročí hranicu 3000 dolárov.

Čítať ďalej
Klienti hľadajú vhodnú alternatívu k štátnym dlhopisom.

Tlačové správy

Štátne dlhopisy sa minuli. Ale existujú podobné alternatívy

Namiesto tridsiatich dní bol dvojročný Investor v ponuke ani nie tri dni a štvorročný Patriot iba o deň dlhšie. Atraktívnosť štátnych dlhopisov je nesporná. Netreba však zúfať. Obdobné podmienky sú dostupné aj pri iných investičných produktoch – výnos rádovo v percentách a bez dane, riziko aj na úrovni štátu a navyše podstatne lepšia dostupnosť k úsporám. Nájdete ich pri podielových fondoch.

Čítať ďalej
Marc Arnold hovorí o nástrahách online obchodovania.

Blogy

Profesor korporátnych financií Marc Arnold: „Online obchodovanie je ako návšteva kasína“

Online platformy a aplikácie na online obchodovanie zrevolucionizovali prístup na finančné trhy. Prístup je jednoduchší, lacnejší a pre všetkých. To vyvolalo skutočný akciový boom, najmä medzi mladými retailovými investormi. Avšak, kritika týchto trendov narastá. Profesor Marc Arnold z Univerzity St. Gallen objasňuje príležitosti a riziká online obchodovania s cennými papiermi.

Čítať ďalej
Ako dlho bude trvať speňaženie štátnych dlhopisov, závisí od aktuálnej situácie na trhu.

Tlačové správy

Lákajú vás štátne dlhopisy? Ale čo ak budete potrebovať peniaze skôr?

Médiá sa plnia správami o možnosti vložiť úspory do štátnych dlhopisov. Úroky na nich sú viac než lákavé. Ročný výnos 3 % a 3,3 % sú jednak vyššie čísla, než aké majú termínované vklady, no zároveň ide o výnos, ktorý sa nebude zdaňovať. Aj tu je však jeden háčik.

Čítať ďalej
Oplatí sa vám investovať do štátnych dlhopisov.

Tlačové správy

Porovnali sme štátne dlhopisy s termínovaným vkladom a ďalšími investičnými riešeniami

Štátne dlhopisy pre obyvateľov sú výhodná investícia, no nie pre každého. Nezáleží na veku či príjme, ale na cieli investovania. Pozrime sa na malé porovnanie s dostupnými alternatívami. S dvoj- a štvorročnou splatnosťou sa štátne dlhopisy dajú porovnávať s termínovanými vkladmi, peňažnými a dlhopisovými fondmi.

Čítať ďalej
Je potrebné si uvedomiť, že pri investíciách nemožno očakávať garancie.

Tlačové správy

Garancie sa sľubujú, len sa ťažko dosahujú

Určite ste sa už niekedy stretli s ponukou garancie: „Určite ti to vrátim.“ „Stopercentne to vyjde.“ „Máš moje slovo.“ „Nemáš sa čoho obávať.“ Pri investíciách sa garancia investormi vyžaduje, žiadateľmi o peniaze sľubuje, no legislatíva toto slovíčko používať zakazuje. Prečo to tak je a naozaj sa nedá nič garantovať?

Čítať ďalej