Popredný poskytovateľ finančných služieb skupina Swiss Life International, ktorá pôsobí na Slovensku prostredníctvom spoločnosti Swiss Life Select Slovensko, a. s., získala slovenského samostatného finančného agenta POINFO s. r. o. v rámci svojej expanzie v strednej a východnej Európe.

„Na slovenskom trhu vidíme veľký potenciál,“ povedal generálny riaditeľ Swiss Life Select Slovensko František Dragúň. „Touto akvizíciou významne posilňujeme našu divíziu korporátnych služieb a prinášame lepšie služby pre našich firemných klientov. Očakávame, že transakcia bude dokončená do konca tohto roka.“

POINFO s.r.o. pôsobí na slovenskom trhu finančného sprostredkovania od roku 2000 a špecializuje sa na neživotné poistenie korporátnej klientely a majetku fyzických osôb. Swiss Life Select Slovensko sa venuje finančnému plánovaniu so silným dôrazom na správu majetku, investície, hypotéky, životné poistenie a dôchodky.

Benefity spojenia vidí aj Pavol Dudás, konateľ spoločnosti POINFO: „Naši sprostredkovatelia a klienti získajú v spoločnosti Swiss Life dlhodobého strategického partnera, ktorý je zárukou finančnej sily a stability, a to je pre budúcnosť v čase hroziacej recesie v Európe, ale aj stále prísnejšej regulácie trhu, kľúčové,“ povedal. „Nové možnosti nám otvára aj širšie produktové portfólio, pokročilé riešenia a digitálne nástroje spoločnosti Swiss Life Select Slovensko.“

Obe strany sa dohodli, že nezverejnia kúpnu cenu.

 

Chcete posunúť svoj biznis vpred? Máte záujem o kariérnu zmenu?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Adrián Adamec natáča na Slovensku svetovo uznávané sci-fi filmy.

Životné témy

Filmár Adrián Adamec: „Riadim sa heslom, že keď sa človek nebojí, tak to nie je ten správny nápad“

Dalo by sa povedať, že Adrián Adamec žije dvojitým životom. Počas bežného dňa pracuje pre nezávislé herné štúdio. Vo voľnom čase je však filmár. Bez rozpočtu a s tímom dobrovoľníkov nedávno vypustil do sveta už svoj tretí film menom Neven – sci-fi, v ktorom hlavnú postavu hrá herec s Downovým syndrómom. Prečítajte si, kedy sa rozhodol stať filmárom, ako sa mu darí financovať svoje projekty a prečo netreba študovať film na to, aby človek raz videl svoje sny na striebornom plátne.

Čítať ďalej
Aké "ale" má štátna pomoc s hypotékami?

Tlačové správy

7-krát „ale“ pre vládnu pomoc s hypotékami

Vláda schválila pomoc dlžníkom, ktorým sa zvýšila splátka hypotéky. Zatiaľ ide o vládny návrh, ktorý bude v skrátenom legislatívnom konaní schvaľovať parlament. Čo všetko by mohli ešte zohľadniť?

Čítať ďalej
Mladým stačí, aby si sporili málo, aby mali zaujímavý dôchodok.

Tlačové správy

Dôležitá informácia pre mladých: Stačí málo peňazí, aby ste si našetrili na zaujímavý dôchodok

Predstavte si, že máte možnosť pravidelne investovať desatinu svojho príjmu iba počas desiatich rokov. Kedy by ste s tým mali začať, aby ste si našetrili na zaujímavý dôchodok?

Čítať ďalej
Dušan Moskaľ našiel vďaka práci finančného sprostredkovateľa ideálny work-life balance.

Životné témy

Dušan Moskaľ: „Vytvoríš si pasívny príjem, ktorý ti pípne na účet, aj keď celý mesiac nepracuješ“

Dušan Moskaľ, Exkluzívny finančný sprostredkovateľ Swiss Life Select robí finančného sprostredkovateľa od vysokej školy. Dnes namiesto práce 12/7 našiel work-life balance - pol roka pracuje a pol roka cestuje. Vďaku za svoj úspech prejavuje tak, že pomáha prostredníctvom charitatívnej organizácie Lions Club tým, ktorí to najviac potrebujú.

Čítať ďalej
Vnuk a stará mama sa tešia, že existuje spôsob, ako by mohli mať obaja vyšší dôchodok.

Tlačové správy

Vyšší dôchodok pre mladých z II. piliera a udržateľnejší dôchodok pre starších z I. piliera

Nevýhodou druhého piliera je, že efekty zloženého úročenia, ktoré zabezpečia veľa peňazí na dôchodky, sa prejavia až po veľmi dlhom čase. Nevýhodou prvého piliera, že potrebuje vyzbierať veľa peňazí v súčasnosti, čo v rámci odvodov ide na úkor druhého piliera. Čo ak by ale odvody boli prerozdelené inak pri mladých a starších sporiteľoch?

Čítať ďalej
ako by mal štát skutočne pomáhať s bývaním_opt

Tlačové správy

Ako by mal štát skutočne pomáhať Slovákom s bývaním

Avizovaná podpora vlády pre ľudí, ktorým výrazne narástli úroky na hypotéke, je len zanedbávanie podpory bývania na Slovensku. Radšej by sa mala vláda zamerať na prevenciu vo forme štátnej prémie pri stavebnom sporení, podporu nájomného bývania či administratívnu podporu developerov pri bytovej výstavbe.

Čítať ďalej