Každý finančný produkt je výsostne individuálna záležitosť. Jeden a ten istý typ, hoci aj s identickým nastavením, môže byť pre niekoho výraznou príťažou, zatiaľ čo pre iného je to ideálne riešenie.

Hlavne_video_jachta_youtube_thumbnail

Sny sú na to, aby sa splnili! Súhlasíte? Tak aký je ten váš? Dajte nám o ňom vedieť.

Hlavne_video_heliport_youtube_thumbnail

Netradičné? Bláznivé? Alebo len také vaše? Je úplne jedno, čo si iní myslia o vašich snoch. My vám s ich napĺňaním pomôžeme.

S jedlom, oblečením, bývaním či s autami je to rovnako ako s finančnými produktmi, ako sa hovorí - sto ľudí sto chutí. Neoplatí sa skrátka bezhlavo kopírovať niekoho riešenie. Nielenže vám nemusí sadnúť, ale môže vám dokonca aj uškodiť.

Rovnaké poistenie ako sused? Nie
Typickým príkladom nekopírovateľného finančného produktu je poistenie. Ak je sused poistený na 100-tisíc eur, neznamená to, že treba mať rovnakú poistnú zmluvu. Výška poistného krytia by mala odzrkadľovať hodnotu majetku, ktorú chcete ochrániť. Mala by sa skrátka nastavovať podľa hodnoty krytého majetku, výšky príjmu, výdavkov či potreby zabezpečiť sa na dlhšie obdobie. Rovnako sa nedá kopírovať rozsah poistenia. Ak niečo nemám, je zbytočné si to poisťovať a naopak.

Ani investičný účet sa neoplatí kopírovať
Obdobne to platí aj pri investičných produktoch. To, že susedov výnos za minulý rok presiahol 52 % neznamená, že by ste mali mať také isté portfólio. Sused môže byť špekulant, ktorému stávka skrátka vyšla. Možno išlo iba o zlomok jeho investičného majetku, pričom zvyšok má uložený v banke. A možno ani sám nevie, ako sa mu takýto zrejme neopakovateľný kúsok podaril. Toto všetko mu však nebráni v ospevovaní vysokého výnosu.
 

Finančné produkty sa nekupujú podľa toho, aká kampaň beží v médiách a na čo je aktuálne poplatková amnestia. Potrebujú zapasovať do finančného plánu.

Pri dlhodobých produktoch buďte opatrný
Spôsob financovania života je rovnako individuálny. Niekomu sa život na dlh doslova bridí, iný sa bez neho nezaobíde. Typy a počet dlhov, ale aj ich nastavenie opäť súvisí s príjmovými otázkami a životnými prioritami. Copy-paste pri dlhových produktoch môže skutočne uškodiť.

Finančné produkty sa nekupujú podľa toho, aká kampaň beží v médiách a na čo je aktuálne poplatková amnestia. Potrebujú zapasovať do finančného plánu. Je to ako so surovinami a s receptom na nedeľný obed - naň tiež nebudete kupovať to, čo sa recepte nespomína. Vo financiách, by ste teda tiež nemali kupovať produkty, ktoré nepotrebujete. Finančné produkty majú zabezpečiť život podľa vašich predstáv, inak ich nemá zmysel kupovať. Určite nemá zmysel kopírovať susedove predstavy, dá sa však nimi inšpirovať a prispôsobiť si ich podľa seba.

Ak neviete, ako s finančným plánovaním začať, oslovte skúseného finančného sprostredkovateľa. Nejde o nič komplikované, no vždy je lepšia konzultácia s niekým, kto má relevantné skúseností. Odborník vám po analýze vašich cieľov pomôže s návrhom riešenia na život podľa vlastných predstáv.
 

Zdá sa vám to zložité?

Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.

Začnite si sporiť a k štátnemu dôchodku si môžete prilepšiť 100 či 200 eur.

Tlačové správy

Ako si k štátnemu dôchodku prilepšiť o 100 či 200 eur?

Neriešiť peniaze je snom asi každého. Možnosť míňať bez obmedzovania sa aj na dôchodku je viac ako sen. Smutná správa je, že na dosiahnutie tohto stavu treba myslieť ideálne už od mlada a treba k tomu vlastné pričinenie. Výška dôchodku je len v rukách každého z nás.

Čítať ďalej
Senior naletel podvodníkom. Čo má teraz robiť?

Tlačové správy

Seniori, poradíme vám ako nenaletieť podvodníkom

„Ahoj babi, to som ja, tvoj vnuk. Mám problém a potrebujem peniaze. Nemôžem sa zastaviť osobne, preto posielam za tebou kamaráta. Daj ich jemu. Ďakujem.“ Ide síce o zjednodušený no čoraz častejšie sa objavujúci obsah telefonátov, ktoré dostávajú dôchodcovia. Ide o podvod, ktorého cieľom je pod emočným a časovým tlakom vymámiť od nich peniaze.

Čítať ďalej
Anna von Boeticher sa potápa do hĺbky 125 metrov, bez fľaše stlačeného vzduchu a dokáže zadržať dych na šesť minút a dvanásť sekúnd.

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Každý ponor je cesta do vlastného vnútra

„Keď sa ponoríte, čelíte extrémnym podmienkam sveta okolo seba, a to vás úplne oddelí od všetkého. Meriate si sily s hĺbkou, vodou. Testujete seba, svoje telo, svoju myseľ. A vlastné hranice“, vymenúva Anna von Boetticher.

Čítať ďalej
Študenti môžu nechať svoje peniaze z brigády zarábať.

Tlačové správy

Študenti, po brigáde môžete nechať svoje peniaze zarábať

Leto je čas brigád a príležitostných zárobkov študentov. Nezáleží na tom, či príjmy budú plynúť z manuálnej, administratívnej alebo kreatívnej práce, záleží na tom, ako študenti získané peniaze použijú.

Čítať ďalej
Slováci potrebujú bývať, preto majú množstvo otázok ohľadom hypoték.

Tlačové správy

Refixácia alebo refinancovanie? 3-ročný alebo 10-ročný fix? Toto sú odpovede na najčastejšie otázky o hypotékach

Štatistiky ukazujú, že trh s hypotékami začína rásť. Či ide iba o malú zmenu alebo začiatok nového trendu ukážu najbližšie mesiace. Fakt je, že ľudia potrebujú niekde bývať a na Slovensku je zvykom bývať vo vlastnom a podľa vlastných predstáv. Taktiež sa dá povedať, že výška úrokových sadzieb nie je vysoká, a to vzhľadom na to, že sme už splácali drahšie hypotéky.

Čítať ďalej
Žena čaká na zníženie úrokových sadzieb po znížení sadzieb zo strany ECB.

Tlačové správy

ECB znížila úrokové sadzby. Slovenské banky zatiaľ vyčkávajú

Zníženie sadzieb ECB zatiaľ pokles sadzieb úverov na bývanie neprinieslo. K poslednej úprave hypotekárnych úrokov došlo v prvý júnový deň. Kým v tomto roku menilo sadzby už šesť bánk a jedna koncom minulého roku, jedna banka nemenila sadzby už viac než rok.

Čítať ďalej

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.