Kedy naposledy ste aktualizovali svoje poistné zmluvy? Ak je to viac ako 2 roky, rád vám ich bezplatne skontrolujem, či sú poistné krytia dostatočné a či máte poistené všetko čo potrebujete a čo je v súčasnosti možné poistiť.

Ľudia majú pocit, že poistenie je pre nich často iba výdavková položka. Panuje navyše presvedčenie, že skutočne dobré poistenie býva drahé. Ja vám však ukážem, že na trhu je množstvo poisťovní s riešeniami, ktoré sú dostupné aj vám. Navyše vďaka konkurenčnému boju sa podmienky neustále zlepšujú a to aj pokiaľ ide o cenu poistenia.

Prečo by ste mali svoje poistné zmluvy pravidelne prehodnocovať?
Prehodnotiť poistnú zmluvu neznamená, že ju musíte zrušiť a uzatvoriť novú. Znamená to iba to, že sa na ňu, ako skúsený odborník pozriem a poviem vám, či je vaše poistné krytie stále dostatočné a aké nové pripoistenia máte k dispozícii.

Praktický príklad revízie poistnej zmluvy
Zoberme si príklad z majetkového poistenia, napríklad z poistenia nehnuteľnosti. Zmluvu ste si uzatvárali už pred rokmi a poistné krytie máte nastavené na určitú sumu. Tá sa zväčša rovnala hodnote, za akú by ste si v danej dobe a v cieľovej lokalite zaobstarali obdobnú nehnuteľnosť. Medzičasom sa však ceny dramaticky zmenili a dnes už môže mať váš dom či byt pokojne aj dvojnásobnú hodnotu.

Čo však v prípade, ak by teraz došlo k poistnej udalosti, pri ktorej by sa stala vaša nehnuteľnosť neobývateľná? Kúpili by ste si z vyplateného poistného plnenia, ktoré máte nastavené na vašej poistnej zmluve, rovnakú nehnuteľnosť? Predpokladám, že nie. Preto, ak sa chcete vyvarovať problémom v prípade poistnej udalosti, rád sa na vašu poistnú zmluvu pozriem a spolu zistíme, či je vaše poistné krytie dostatočné, prípadne či vieme nájsť výhodnejšiu alternatívu.

Ako jednoducho zistím cenu svojej nehnuteľnosti?
Mám pre vás jednoduché riešenie. Ak už máte konto v klientskom portáli FiLiP, stačí, ak sa doň prihlásite a v sekcii „Reality“ vyplneníte zopár informácii o vašej nehnuteľnosti a podrobný cenový audit máte k dispozícii do pár minút. Ak ešte FiLiPa nemáte, zaregistrujte sa, prípadne ma kontaktujte a ja vám s registráciou pomôžem. FiLiPa môžete mať aj vo svojom telefóne ako mobilnú aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť pre Android na Google Play a pre iOS na (AppStore). Všetky výhody klientskeho portálu FiLiP tak môžete mať kedykoľvek so sebou.

Akékoľvek poistenie potrebujete
Ako licencovaný odborník na poistenie, registrovaný v Národnej banke Slovenska, vám pomôžem s akýmkoľvek poistením. Riešenia slovenských poisťovní poznám do detailu, preto sa na mňa neváhajte obrátiť.

Chcete dobré poistenie?

Dôverujte odborníkom. Radi vám pomôžeme. Kliknutím na tlačidlo nižšie sa vrátite na profil, kde nájdete všetky potrebné kontaktné údaje.

Inšpirujte sa príbehmi ľudí, ktorí žijú život podľa vlastných predstáv

Začnite si sporiť a k štátnemu dôchodku si môžete prilepšiť 100 či 200 eur.

Tlačové správy

Ako si k štátnemu dôchodku prilepšiť o 100 či 200 eur?

Neriešiť peniaze je snom asi každého. Možnosť míňať bez obmedzovania sa aj na dôchodku je viac ako sen. Smutná správa je, že na dosiahnutie tohto stavu treba myslieť ideálne už od mlada a treba k tomu vlastné pričinenie. Výška dôchodku je len v rukách každého z nás.

Čítať ďalej
Senior naletel podvodníkom. Čo má teraz robiť?

Tlačové správy

Seniori, poradíme vám ako nenaletieť podvodníkom

„Ahoj babi, to som ja, tvoj vnuk. Mám problém a potrebujem peniaze. Nemôžem sa zastaviť osobne, preto posielam za tebou kamaráta. Daj ich jemu. Ďakujem.“ Ide síce o zjednodušený no čoraz častejšie sa objavujúci obsah telefonátov, ktoré dostávajú dôchodcovia. Ide o podvod, ktorého cieľom je pod emočným a časovým tlakom vymámiť od nich peniaze.

Čítať ďalej
Anna von Boeticher sa potápa do hĺbky 125 metrov, bez fľaše stlačeného vzduchu a dokáže zadržať dych na šesť minút a dvanásť sekúnd.

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Každý ponor je cesta do vlastného vnútra

„Keď sa ponoríte, čelíte extrémnym podmienkam sveta okolo seba, a to vás úplne oddelí od všetkého. Meriate si sily s hĺbkou, vodou. Testujete seba, svoje telo, svoju myseľ. A vlastné hranice“, vymenúva Anna von Boetticher.

Čítať ďalej
Študenti môžu nechať svoje peniaze z brigády zarábať.

Tlačové správy

Študenti, po brigáde môžete nechať svoje peniaze zarábať

Leto je čas brigád a príležitostných zárobkov študentov. Nezáleží na tom, či príjmy budú plynúť z manuálnej, administratívnej alebo kreatívnej práce, záleží na tom, ako študenti získané peniaze použijú.

Čítať ďalej
Slováci potrebujú bývať, preto majú množstvo otázok ohľadom hypoték.

Tlačové správy

Refixácia alebo refinancovanie? 3-ročný alebo 10-ročný fix? Toto sú odpovede na najčastejšie otázky o hypotékach

Štatistiky ukazujú, že trh s hypotékami začína rásť. Či ide iba o malú zmenu alebo začiatok nového trendu ukážu najbližšie mesiace. Fakt je, že ľudia potrebujú niekde bývať a na Slovensku je zvykom bývať vo vlastnom a podľa vlastných predstáv. Taktiež sa dá povedať, že výška úrokových sadzieb nie je vysoká, a to vzhľadom na to, že sme už splácali drahšie hypotéky.

Čítať ďalej
Žena čaká na zníženie úrokových sadzieb po znížení sadzieb zo strany ECB.

Tlačové správy

ECB znížila úrokové sadzby. Slovenské banky zatiaľ vyčkávajú

Zníženie sadzieb ECB zatiaľ pokles sadzieb úverov na bývanie neprinieslo. K poslednej úprave hypotekárnych úrokov došlo v prvý júnový deň. Kým v tomto roku menilo sadzby už šesť bánk a jedna koncom minulého roku, jedna banka nemenila sadzby už viac než rok.

Čítať ďalej