Kedy naposledy ste aktualizovali svoje poistné zmluvy? Ak je to viac ako 2 roky, rád vám ich bezplatne skontrolujem, či sú poistné krytia dostatočné a či máte poistené všetko čo potrebujete a čo je v súčasnosti možné poistiť.

Ľudia majú pocit, že poistenie je pre nich často iba výdavková položka. Panuje navyše presvedčenie, že skutočne dobré poistenie býva drahé. Ja vám však ukážem, že na trhu je množstvo poisťovní s riešeniami, ktoré sú dostupné aj vám. Navyše vďaka konkurenčnému boju sa podmienky neustále zlepšujú a to aj pokiaľ ide o cenu poistenia.

Prečo by ste mali svoje poistné zmluvy pravidelne prehodnocovať?
Prehodnotiť poistnú zmluvu neznamená, že ju musíte zrušiť a uzatvoriť novú. Znamená to iba to, že sa na ňu, ako skúsený odborník pozriem a poviem vám, či je vaše poistné krytie stále dostatočné a aké nové pripoistenia máte k dispozícii.

Praktický príklad revízie poistnej zmluvy
Zoberme si príklad z majetkového poistenia, napríklad z poistenia nehnuteľnosti. Zmluvu ste si uzatvárali už pred rokmi a poistné krytie máte nastavené na určitú sumu. Tá sa zväčša rovnala hodnote, za akú by ste si v danej dobe a v cieľovej lokalite zaobstarali obdobnú nehnuteľnosť. Medzičasom sa však ceny dramaticky zmenili a dnes už môže mať váš dom či byt pokojne aj dvojnásobnú hodnotu.

Čo však v prípade, ak by teraz došlo k poistnej udalosti, pri ktorej by sa stala vaša nehnuteľnosť neobývateľná? Kúpili by ste si z vyplateného poistného plnenia, ktoré máte nastavené na vašej poistnej zmluve, rovnakú nehnuteľnosť? Predpokladám, že nie. Preto, ak sa chcete vyvarovať problémom v prípade poistnej udalosti, rád sa na vašu poistnú zmluvu pozriem a spolu zistíme, či je vaše poistné krytie dostatočné, prípadne či vieme nájsť výhodnejšiu alternatívu.

Ako jednoducho zistím cenu svojej nehnuteľnosti?
Mám pre vás jednoduché riešenie. Ak už máte konto v klientskom portáli FiLiP, stačí, ak sa doň prihlásite a v sekcii „Reality“ vyplneníte zopár informácii o vašej nehnuteľnosti a podrobný cenový audit máte k dispozícii do pár minút. Ak ešte FiLiPa nemáte, zaregistrujte sa, prípadne ma kontaktujte a ja vám s registráciou pomôžem. FiLiPa môžete mať aj vo svojom telefóne ako mobilnú aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť pre Android na Google Play a pre iOS na (AppStore). Všetky výhody klientskeho portálu FiLiP tak môžete mať kedykoľvek so sebou.

Akékoľvek poistenie potrebujete
Ako licencovaný odborník na poistenie, registrovaný v Národnej banke Slovenska, vám pomôžem s akýmkoľvek poistením. Riešenia slovenských poisťovní poznám do detailu, preto sa na mňa neváhajte obrátiť.

Chcete dobré poistenie?

Dôverujte odborníkom. Radi vám pomôžeme. Kliknutím na tlačidlo nižšie sa vrátite na profil, kde nájdete všetky potrebné kontaktné údaje.

Inšpirujte sa príbehmi ľudí, ktorí žijú život podľa vlastných predstáv

Žena zisťuje, či sa má zbaviť akcií z kupónovej privatizácie alebo ich ešte stále môže predať.

Tlačové správy

Zbaviť sa alebo predať akcie z kupónovej privatizácie?

Čo s „bezcennými“ akciami z kupónovej privatizácie? Ešte stále sa nájdu Slováci, ktorí si napriek viacerým možnostiam na zbavenie pozostatkov kupónky ponechali cenné papiere a pri pohľade na poplatky vo výpise z Centrálneho depozitára cenných papierov vraštia čelo.

Čítať ďalej
2023-2-13-kedykolvek-investova-TIT-opt

Tlačové správy

Začnite s investovaním. Kedykoľvek

Akciové indexy len teraz dosiahli svoj historický vrchol a už sa u investorov objavujú obavy z možných poklesov. Poklesy určite prídu. A určite to nie je dôvod na paniku či na to, aby ste zanevreli na investovanie. Práve naopak.

Čítať ďalej
hypoteka bez statnej pomoci_TIT_opt

Tlačové správy

Čo s hypotékou, ak nemáte nárok na pomoc od štátu?

Ak nespĺňate podmienky, aby ste získali štátnu pomoc so zvýšenou splátkou hypotéky, nezúfajte. Stále máte možnosť pri refixácii vyjednávať s bankami a získať lepšie podmienky.

Čítať ďalej
Čo robiť, ak vás vytopí sused.

Tlačové správy

Čo robiť, ak vás vytopí sused, alebo vy vytopíte suseda?

Vytopený byt – to je situácia, ktorú nechce zažiť nikto. Ale keď už táto situácia nastane, viete, čo robiť?

Čítať ďalej
rady mladsiemu ja_TIT_opt

Tlačové správy

Čo robiť, aby ste si mohli povedať: Som finančne zabezpečený?

Mať tak o desať či dvadsať rokov menej a dnešný rozum, to by boli finančné rozhodnutia! Cestovať v čase zatiaľ nevieme, no predsa len môžete využiť rady tých, ktorí už majú aké-také životné skúsenosti, aby ste si pri narábaní s peniazmi mohli povedať: Som finančne zabezpečený.

Čítať ďalej
10 rád pre tých, ktorí sa v roku 2024 chcú o svoje peniaze starať zodpovednejšie

Tlačové správy

10 rád pre tých, ktorí sa v roku 2024 chcú o svoje peniaze starať zodpovednejšie

Chcete sa konečne o svoje ťažko zarobené peniaze starať zodpovedne? Tak si prečítajte 10 rád finančného odborníka Pavla Škriniara a využite všetky možnosti, ktoré vám trh ponúka.

Čítať ďalej