Aktívne manažované portfóliá Swiss Life Select ETF Constellations nie sú len riešením pre osobnú finančnú nezávislosť. Ponúkajú aj možnosť podporiť budúcnosť našej planéty. Regulácie Európskej únie, rastúci dopyt klientov a zmena myslenia v spoločnosti majú potenciál spraviť z ESG témy investičnú príležitosť storočia. Objavte exkluzívne investičné riešenia pre bonitnú klientelu, postavené na know-how a nástrojoch spoločnosti BlackRock - najväčšieho správcu majetku na svete.

Čo znamená trvalo udržateľné investovanie?

web-1ESG
web-1ESG

Životné prostredie

Environment

Ak spoločnosti zaobchádzajú so svojimi zdrojmi a životným prostredím opatrne a udržateľným spôsobom, majú pozitívny vplyv na životné prostredie. Tomu sa hovorí ekologické.

Sociálne aspekty

Social

Sociálny aspekt znamená, že investície zabezpečujú a zlepšujú budúcnosť našej spoločnosti. Mali by zaručiť dobré pracovné podmienky, ľudské práva a mier.

Riadenie firiem

Governance

Firmy, do ktorých sa investuje, musia prevziať svoju spoločenskú zodpovednosť voči spoločnosti. Manažment sa musí správať eticky, vyvarovať sa úplatkom, korupcii alebo podvodom.

ESG: V akej budúcnosti chcete žiť?

Podiel ESG fondov na celkových európskych aktívach v roku 2019 a očakávania na rok 2025

web-1ESG-copy
web-1ESG-copy

Allianz Global Investors očakáva, že až 77 % inštitucionálnych investorov v Európe prestane do roku 2025 nakupovať fondy, ktoré nespĺňajú kritériá ESG. Zdroj grafov: PwC, AllianzGI

ESG investičné riešenia, ktoré prinášajú výsledky

Andromeda

ESG conservative portfolio
Cieľová volatilita: 3,5 % až 5,5 % p.a.
Podiel akcií v portfóliu: 24 %
Riziko kolísania investície: • ∙ ∙ ∙ ∙ 
Priemerný výnos od vzniku (31.8.2018): 3,79 % p.a.

Andromeda-copy-2
Andromeda-copy-2

Perseus

ESG moderate conservative portfolio
Cieľová volatilita: 5,0 % až 7,0 % p.a.
Podiel akcií v portfóliu: 39 %
Riziko kolísania investície: • • ∙ ∙ ∙
Priemerný výnos od vzniku (31.8.2018): 5,39 % p.a.

Perseus-copy-2
Perseus-copy-2

Pegasus

ESG moderate portfolio
Cieľová volatilita: 6,5 % až 8,5 % p.a.
Podiel akcií v portfóliu: 51 %
Riziko kolísania investície: • • • ∙ ∙
Priemerný výnos od vzniku (31.8.2018): 6,72 % p.a.

Pegasus-copy-2
Pegasus-copy-2

Orion

ESG moderate dynamic portfolio
Cieľová volatilita: 8,0 % až 10,0 % p.a.
Podiel akcií v portfóliu: 64 %
Riziko kolísania investície: • • • • ∙
Podiel akcií v portfóliu: 9,06 % p.a.

Orion-copy-2
Orion-copy-2

Lynx

ESG dynamic portfolio
Cieľová volatilita: 9,5 % až 11,5 % p.a.
Podiel akcií v portfóliu: 77 %
Riziko kolísania investície: • • • • •
Priemerný výnos od vzniku (31.8.2018): 9,46 % p.a.

Lynx-copy-2
Lynx-copy-2

Využite zajtrajšie príležitosti už dnes

Máte priania a ciele do budúcnosti? Naplánujte si ich spolu so Swiss Life Select. Bez ohľadu na to, po čom túžite, sú investiční poradcovia Swiss Life Select vždy na vašej strane. S investičnými stratégiami, ktoré kombinujú investičné poradenstvo a podporu, odborné znalosti a najnovšie technológie. Sme odhodlaní vytvoriť vám ideálne podmienky pre váš život podľa vlastných predstáv.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

Žena platí na internete platobnou kartou.

Tlačové správy

Odhaľte internetové finančné nástrahy

Nie, určite nemáte zabudnuté bitcoiny na burze, o ktorej ste doteraz nepočuli. Nie nemáte bohatého strýka v Amerike, ktorý vám odkázal obrovské dedičstvo. Nie, nemáte zázračné schopnosti na odhalenie najvýnosnejších príležitostí na kapitálovom trhu. Áno, toto sú najčastejšie nástrahy, s ktorými sa Slováci stretávajú na internete.

Čítať ďalej
naučíme vás šetriť, keď nakupujete v zľavách_opt

Tlačové správy

Nakupujete v zľave? Ukážeme vám, ako na tom skutočne šetriť

Klobúk v 50 % zľave, topánky dokonca o 70 % lacnejšie, či dve maslá za cenu jedného. Znie to lákavo, však? Ak je zľava skutočná a veci naozaj potrebujete, oplatí sa vám ich kúpiť. Ale otázkou je, čo sa potom stane s ušetrenými peniazmi?

Čítať ďalej
Čo má spoločné finančná rezerva a rezerva v aute?

Tlačové správy

Čo má spoločné finančná rezerva a rezerva v aute?

Finančný vankúš je ako rezerva v aute. Zaberá priestor a mierne zvyšuje spotrebu. No v momente, keď ju potrebujete, ste radi, že ju môžete použiť. Samozrejme, vždy sa nájdu ľudia, ktorí žiadnu rezervu v aute práve pre zvýšenie kapacity kufra či zníženie spotreby nemajú. Rovnako to platí aj pri financiách.

Čítať ďalej
Petra Strapáčová, Oblastná riaditeľka Swiss Life Select začala jachtárčiť po dovolenke v Chorvátsku.

Životné témy

Petra Strapáčová, ktorá preplachtila Severný Tichý oceán a je držiteľkou titulu Jachtár roka: „Kedysi mi hovorili, že som antitalent na športy“

Finančná sprostredkovateľka Petra Strapáčová dostala v roku 2017 pozvanie na firemnú dovolenku na katamarán. Tam pochopila, že sloboda a mentálny oddych na lodi a mori je to, čo ju napĺňa. Dnes hrdo nosí titul Jachtár roka, absolvovala jedny z najnáročnejších pretekov sveta – Clipper Around the World – a zároveň sa stará o svoj tím a svojich klientov, aby mohli žiť život podľa vlastných predstáv.

Čítať ďalej
Ako môžu banky pomôcť klientom, keď majú problémy so splácaním úveru.

Tlačové správy

Strašenie vysokými splátkami hypoték alebo ako banky môžu pomôcť v ťažkých časoch

Strach zo straty domova pre nesplácané hypotéky sa ukazuje iba ako strašenie. Banky majú totiž mechanizmy, ako sa s touto situáciou vysporiadať. To, že nejde o žiadnu novinku dokazuje fakt, že tak robili v podstatne ťažších časoch - počas covidu, keď problémy spôsobovali straty príjmov. Aké mechanizmy môžu teda banky dlžníkom ponúknuť a ako sa to prejaví na splátke hypotéky?

Čítať ďalej
Muž vkladá časť svojich úspor ako mimoriadnu splátku.

Tlačové správy

Po novom môžete splatiť viac. Mali by ste vôbec uvažovať o mimoriadnej splátke hypotéky?

Od septembra bude možné znížiť si hypotéku až o 30 %. Je to o polovicu viac, než je dostupné dnes. Pravdou je, že mimoriadne splátky vám môžu znížiť celkovú preplatenosť tým, že sa skráti splatnosť úveru, ale i znížiť mesačnú splátku. Oplatí sa však mimoriadna splátka aj vám?

Čítať ďalej