Sebarealizácia znamená pre každého niečo iné. Čo znamená pre vás? Zistite, aký typ ste a čo pre vás znamená žiť život podľa vlastných predstáv.

Sebarealizácia má vplyv na nás všetkých. Stretávame sa s ňou v profesnom aj osobnom živote. Pre niektorých znamená budovať si vlastný domov. Pre iných to nie je nič viac než sloboda. Iní sebarealizáciu spájajú s voľným časom, spontánnosťou a flexibilitou. Sebarealizácia nie je jedna, ale je rozmanitá ako sám život.

Chceli by ste zistiť, aký typ sebarealizácie je vám najbližší? Vyskúšajte si náš test.

header_pflanzen

Iniciátor
„Veľa pracuj, veľa sa bav!“

Typický iniciátor má jasnú víziu a ešte silnejšiu vôľu. Namiesto náhodného túlania sa životom sa ženie za svojimi cieľmi a svojimi výsledkami. Strach? Nepozná. Status a pýcha ho poháňa k výkonom s veľkou dávkou guráže. Každý, kto chce žiť podľa vlastných predstáv ako iniciátor, je oddaný svojim cieľom a to aj v prípade, že sa to občas stretne s odporom.

header_wandern

Vyvažovač záujmu
„Jeden za všetkých, všetci za jedného!“

Zbohom egoizmus, zbohom dominancia! Vyvažovači prijímajú zodpovednosť za svojich blízkych a riadia sa princípom tolerancie. Spoločnosť pre nich predstavuje príležitosť pre vlastnú sebarealizáciu. Vyvažovači vnímajú sebarealizáciu ako úspešnú súhru osobných záujmov.

header_auto

Ochutnávač nových zážitkov
„Život je cesta objavovania!“

Zvedavosť, sloboda a kreativita sú základom sebarealizácie pre ochutnávačov. Proste sa vzdajte zodpovednosti, doprajte si túžbu bez obmedzení a iba žite - to je krásny nápad. Náhle zmeny smeru sa nedajú vylúčiť. Naopak: ste to vy, kto vytvára život.

header_huehner

Zvrchovaný
„Ten, kto preberá zodpovednosť a má vplyv.“

Čo sa má stať, to sa stane? Toto príslovie nie je pre zvrchovaných. Oni radšej vezmú život do vlastných rúk. Všetko ostatné by z nich robilo závislých na ostatných a to odporuje ich sebarealizácii. Rozhodnutia sú dôležité a neberú ich na ľahkú váhu. Nemá to nič spoločné s malichernosťou, ide o zodpovednosť za život.

Aký typ sebarealizácie je vám najbližší? Otestujte sa

Odpovedzte na 13 otázok pomocou obrázkov. Rozhodujte sa nezávisle, nezohľadňujte vašu momentálnu finančnú situáciu, či iné obmedzenia. Pokiaľ sa nebudete môcť rozhodnúť, vyberte si obrázok, ktorý vám je najbližší.

Ako vznikol kvíz?

Tento test bol vytvorený v spolupráci so startupom Joixes. Roky výskumu ukázali, že osobný vkus veľa prezrádza o tom, aký človek je, aké je jeho správanie aj o tom, ako robí určité veci. Na základe tohto poznania, boli fotografie niekoľkokrát testované a vyhodnocované v niekoľkých prieskumoch. Pomocou jednoduchého a zábavného testu môžete aj vy zistiť, aký typ sebarealizácie je vám najbližší.

Vaša sebarealizácia - naše odporúčania

Život je farebný. A sebaurčenie je rovnako rozmanite - pre každého znamená niečo iné. Naša spoločnosť si dala záväzok, aby každý klient dosiahol finančnú slobodu. Spoločnosť Swiss Life Select je súčasťou švajčiarskej finančnej skupiny Swiss Life s viac ako 160-ročnou tradíciou, ktorá svojim klientom ponúka finančné riešenia pripravené na mieru. Štyri typy sebarealizácie nám pomáhajú porozumieť individuálnym potrebám a ponúkať vhodné riešenia. Aj takýmto spôsobom pomáhame ľuďom, aby mohli žiť život podľa vlastných predstáv - dnes aj v budúcnosti.

Dean_Schneider_Bild_1

Životné témy

Dean Schneider: „Sebarealizácia je vášeň“

Z podnikateľa v oblasti financií sa stal ochranca divokej prírody a najúspešnejší švajčiarsky influencer na Instagrame. Dean Schneider žije svoj sen v juhoafrickej rezervácii Hakuna Mipada Oasis. Kde nabral odvahu žiť život podľa vlastných predstáv? A ako sa naučil komunikovať s levmi?

Čítať ďalej
Business woman working in office with documents

Blogy

Koľko musíte mesačne investovať, ak chcete mať 100-tisíc eur a začínate od nuly?

Najistejšou cestou, ako úspešne investovať, je dlhodobé pravidelné investovanie podľa správnej investičnej stratégie. „A aj keď to môže znieť jednoducho, tak k tomu budete potrebovať ešte 3 ďalšie ingrediencie – vytrvalosť, disciplínu a čas,“ hovorí Jaroslav Ilek, regionálny riaditeľ Swiss Life Select Slovensko.

Čítať ďalej
DSC05113

Blogy

Stefanie Weber: Klasickí manažéri sú „out“

Stefanie Weber, šéfka personálneho oddelenia v Swiss Life, v rozhovore vysvetlila, v čom vidí dnešnú úlohu manažérov, aký vplyv má koronavírus na svet práce a ako zmeny v profesijnom smerovaní formovali jej vlastnú kariéru.

Čítať ďalej
Peoples raised fist air fighting and sunlight effect, Competition, teamwork concept, background space for text.

Blogy

Konečne slobodní! Kvíz: Čo viete o politickej slobode?

Politická sloboda občanov a národov je historickou samozrejmosťou. V posledných storočiach však oň museli ľudia tvrdo bojovať. Čo ale viete o tejto dôležitej téme vy?

Čítať ďalej
COOL TREAT

Blogy

Zmrzlina za 1 korunu, mlieko za 2 koruny. Spomínate na staré dobré časy?

Hoci mnohí stále s nostalgiou spomínajú na cenovky v obchodoch pred rokom 1989, radšej by sa mali pozrieť dopredu. Ceny tovarov síce doteraz rástli, ale mzdy rástli ešte rýchlejšie. Úspory v bankách strácajú na hodnote, preto sa treba poobzerať po finančných produktoch, ktoré udržia hodnotu peňazí, alebo dokonca niečo aj zarobia a pomôžu vám žiť život podľa vlastných predstáv,“ hovorí Pavel Škriniar, investičný analytik Swiss Life Select.

Čítať ďalej
Pretty young strong sporty fitness woman wearing pink tracksuit doing yoga exercises using laptop mobile phone hold credit bank card showing thumb up sitting stretching on mat floor at home indoor

Tlačové správy

Kde sa skrývajú vaši peňazožrúti a ako sa ich zbavíte?

Aj vy sa vyhovárate, že si nemôžete sporiť a investovať, lebo na to skrátka nemáte? A to aj napriek tomu, že minimálna výška príspevku je 10 eur mesačne? Nájdite vo svojom rozpočte peňazožrútov, a zvýšte túto sumu tak, aby vám priniesla zaujímavý výnos, ktorý vám pomôže žiť život podľa vlastných predstáv.

Čítať ďalej