Sebarealizácia znamená pre každého niečo iné. Čo znamená pre vás? Zistite, aký typ ste a čo pre vás znamená žiť život podľa vlastných predstáv.

Sebarealizácia má vplyv na nás všetkých. Stretávame sa s ňou v profesnom aj osobnom živote. Pre niektorých znamená budovať si vlastný domov. Pre iných to nie je nič viac než sloboda. Iní sebarealizáciu spájajú s voľným časom, spontánnosťou a flexibilitou. Sebarealizácia nie je jedna, ale je rozmanitá ako sám život.

Chceli by ste zistiť, aký typ sebarealizácie je vám najbližší? Vyskúšajte si náš test.

header_pflanzen

Iniciátor
„Veľa pracuj, veľa sa bav!“

Typický iniciátor má jasnú víziu a ešte silnejšiu vôľu. Namiesto náhodného túlania sa životom sa ženie za svojimi cieľmi a svojimi výsledkami. Strach? Nepozná. Status a pýcha ho poháňa k výkonom s veľkou dávkou guráže. Každý, kto chce žiť podľa vlastných predstáv ako iniciátor, je oddaný svojim cieľom a to aj v prípade, že sa to občas stretne s odporom.

header_wandern

Vyvažovač záujmu
„Jeden za všetkých, všetci za jedného!“

Zbohom egoizmus, zbohom dominancia! Vyvažovači prijímajú zodpovednosť za svojich blízkych a riadia sa princípom tolerancie. Spoločnosť pre nich predstavuje príležitosť pre vlastnú sebarealizáciu. Vyvažovači vnímajú sebarealizáciu ako úspešnú súhru osobných záujmov.

header_auto

Ochutnávač nových zážitkov
„Život je cesta objavovania!“

Zvedavosť, sloboda a kreativita sú základom sebarealizácie pre ochutnávačov. Proste sa vzdajte zodpovednosti, doprajte si túžbu bez obmedzení a iba žite - to je krásny nápad. Náhle zmeny smeru sa nedajú vylúčiť. Naopak: ste to vy, kto vytvára život.

header_huehner

Zvrchovaný
„Ten, kto preberá zodpovednosť a má vplyv.“

Čo sa má stať, to sa stane? Toto príslovie nie je pre zvrchovaných. Oni radšej vezmú život do vlastných rúk. Všetko ostatné by z nich robilo závislých na ostatných a to odporuje ich sebarealizácii. Rozhodnutia sú dôležité a neberú ich na ľahkú váhu. Nemá to nič spoločné s malichernosťou, ide o zodpovednosť za život.

Aký typ sebarealizácie je vám najbližší? Otestujte sa

Odpovedzte na 13 otázok pomocou obrázkov. Rozhodujte sa nezávisle, nezohľadňujte vašu momentálnu finančnú situáciu, či iné obmedzenia. Pokiaľ sa nebudete môcť rozhodnúť, vyberte si obrázok, ktorý vám je najbližší.

Ako vznikol kvíz?

Tento test bol vytvorený v spolupráci so startupom Joixes. Roky výskumu ukázali, že osobný vkus veľa prezrádza o tom, aký človek je, aké je jeho správanie aj o tom, ako robí určité veci. Na základe tohto poznania, boli fotografie niekoľkokrát testované a vyhodnocované v niekoľkých prieskumoch. Pomocou jednoduchého a zábavného testu môžete aj vy zistiť, aký typ sebarealizácie je vám najbližší.

Vaša sebarealizácia - naše odporúčania

Život je farebný. A sebaurčenie je rovnako rozmanite - pre každého znamená niečo iné. Naša spoločnosť si dala záväzok, aby každý klient dosiahol finančnú slobodu. Spoločnosť Swiss Life Select je súčasťou švajčiarskej finančnej skupiny Swiss Life s viac ako 160-ročnou tradíciou, ktorá svojim klientom ponúka finančné riešenia pripravené na mieru. Štyri typy sebarealizácie nám pomáhajú porozumieť individuálnym potrebám a ponúkať vhodné riešenia. Aj takýmto spôsobom pomáhame ľuďom, aby mohli žiť život podľa vlastných predstáv - dnes aj v budúcnosti.

Focused smart millennial woman in eyeglasses busy with financial paperwork, calculating utility bills or taxes, managing monthly household budget or planning expenditures, bookkeeping concept.

Tlačové správy

Pre vyššie úroky môžete dostať menšiu hypotéku

Historicky najnižším sadzbám hypotekárnych úverov sa každým dňom vzďaľujeme. Snaha o získanie úveru ešte aspoň pri súčasných úrovniach má pôvod v preplatenosti. Ak je možnosť vrátiť banke menej, je dobré to využiť. Sadzba má však vplyv nielen na výšku pravidelnej splátky.

Čítať ďalej
Rockefeller Family

Životné témy

Pravnučka Rockefellerovcov: Prečo sme sa zriekli toho, čo stálo pri zrode dynastie: ropy?

Nikdy predtým nebolo toľko majetku odovzdávaného z jednej generácie na druhú ako je tomu dnes. Preto sa začína hovoriť o "Generácii E" (Z anglického slova Entitled - oprávnený. Často označuje ľudí, ktorí bez veľkého úsilia zdedili značný majetok). Patrí sem aj Valerie Rockefeller, pra pravnučka prvého miliardára na svete Johna D. Rockefellera. Novodobá filantropka predsedá Rockefeller Brothers Fund. Nadácia s hodnotou 1,3 miliardy dolárov zaujala, keď sa zriekla toho, čo stálo pri zrode dynastie pred 150 rokmi: ropy.

Čítať ďalej
Real estate agent shows the development to his client.

Tlačové správy

Čo zvyšuje ceny nehnuteľností?

Rast úrokových sadzieb na úveroch na bývanie znamená, že budú o čosi nedostupnejšie. Nedostupnosť sa týka predovšetkým ľudí z nižších príjmových skupín. Bonitným ich možnosti zadlženia sa v podstate nezmenia, okrem toho, že budú platiť vyššiu splátku.

Čítať ďalej
Concentrated young male project manager software developer standing by desk at workplace in office involved in paperwork, checking comparing data in hardcopy and on laptop screen, making notes changes

Blogy

Neinvestujete, lebo sa chcete vyhnúť chybám? Chyba!

Nikto nie je neomylný. Chyby pri investovaní nerobia iba bežní investori ale aj dlhoroční profesionáli. Je chyba dôvodom, prečo by sme nemali investovať? Určite nie. Veď ani profesionáli neprestanú s investíciami, ak urobia chybu. Mimochodom, čím skôr chybu spravíte, tým viac času budete mať na jej nápravu.

Čítať ďalej
Simon Sicko_ttl

Životné témy

Šimon Šicko: Herný priemysel je o hľadaní balansu medzi dátami a emóciami

Keď chcel zažať pracovať v hernom priemysle, musel si založiť vlastnú firmu. Z biznisu, ktorý Šimon Šicko spolu s troma spoluzakladateľmi buduje od roku 2007, je dnes jedno z najväčších a najúspešnejších herných štúdií v regióne. Za svoje biznisové úspechy získal viaceré ocenenia, medzi inými aj EY Podnikateľ roka 2018. Z riaditeľskej stoličky však v marci 2021 zosadol, aby seba aj firmu posunul ďalej.

Čítať ďalej
Worried Barista Using Digital Tablet in a Cafe.

Tlačové správy

Makro komentár 05/2022: Globálna ekonomika čelí protivetru

Vojna v Európe, obmedzenia v dodávateľskom reťazci a sprísnenie monetárnej politiky. Kľúčové faktory, ktoré významne vplývajú na svetovú ekonomiku. Mierny pokles cien energií by mal viesť k zmierneniu inflácie. Robustný lokálny dopyt v Európe tlmí okamžitú hrozbu recesie.

Čítať ďalej