Sebarealizácia znamená pre každého niečo iné. Čo znamená pre vás? Zistite, aký typ ste a čo pre vás znamená žiť život podľa vlastných predstáv.

Sebarealizácia má vplyv na nás všetkých. Stretávame sa s ňou v profesnom aj osobnom živote. Pre niektorých znamená budovať si vlastný domov. Pre iných to nie je nič viac než sloboda. Iní sebarealizáciu spájajú s voľným časom, spontánnosťou a flexibilitou. Sebarealizácia nie je jedna, ale je rozmanitá ako sám život.

Chceli by ste zistiť, aký typ sebarealizácie je vám najbližší? Vyskúšajte si náš test.

header_pflanzen

Iniciátor
„Veľa pracuj, veľa sa bav!“

Typický iniciátor má jasnú víziu a ešte silnejšiu vôľu. Namiesto náhodného túlania sa životom sa ženie za svojimi cieľmi a svojimi výsledkami. Strach? Nepozná. Status a pýcha ho poháňa k výkonom s veľkou dávkou guráže. Každý, kto chce žiť podľa vlastných predstáv ako iniciátor, je oddaný svojim cieľom a to aj v prípade, že sa to občas stretne s odporom.

header_wandern

Vyvažovač záujmu
„Jeden za všetkých, všetci za jedného!“

Zbohom egoizmus, zbohom dominancia! Vyvažovači prijímajú zodpovednosť za svojich blízkych a riadia sa princípom tolerancie. Spoločnosť pre nich predstavuje príležitosť pre vlastnú sebarealizáciu. Vyvažovači vnímajú sebarealizáciu ako úspešnú súhru osobných záujmov.

header_auto

Ochutnávač nových zážitkov
„Život je cesta objavovania!“

Zvedavosť, sloboda a kreativita sú základom sebarealizácie pre ochutnávačov. Proste sa vzdajte zodpovednosti, doprajte si túžbu bez obmedzení a iba žite - to je krásny nápad. Náhle zmeny smeru sa nedajú vylúčiť. Naopak: ste to vy, kto vytvára život.

header_huehner

Zvrchovaný
„Ten, kto preberá zodpovednosť a má vplyv.“

Čo sa má stať, to sa stane? Toto príslovie nie je pre zvrchovaných. Oni radšej vezmú život do vlastných rúk. Všetko ostatné by z nich robilo závislých na ostatných a to odporuje ich sebarealizácii. Rozhodnutia sú dôležité a neberú ich na ľahkú váhu. Nemá to nič spoločné s malichernosťou, ide o zodpovednosť za život.

Aký typ sebarealizácie je vám najbližší? Otestujte sa

Odpovedzte na 13 otázok pomocou obrázkov. Rozhodujte sa nezávisle, nezohľadňujte vašu momentálnu finančnú situáciu, či iné obmedzenia. Pokiaľ sa nebudete môcť rozhodnúť, vyberte si obrázok, ktorý vám je najbližší.

Ako vznikol kvíz?

Tento test bol vytvorený v spolupráci so startupom Joixes. Roky výskumu ukázali, že osobný vkus veľa prezrádza o tom, aký človek je, aké je jeho správanie aj o tom, ako robí určité veci. Na základe tohto poznania, boli fotografie niekoľkokrát testované a vyhodnocované v niekoľkých prieskumoch. Pomocou jednoduchého a zábavného testu môžete aj vy zistiť, aký typ sebarealizácie je vám najbližší.

Vaša sebarealizácia - naše odporúčania

Život je farebný. A sebaurčenie je rovnako rozmanite - pre každého znamená niečo iné. Naša spoločnosť si dala záväzok, aby každý klient dosiahol finančnú slobodu. Spoločnosť Swiss Life Select je súčasťou švajčiarskej finančnej skupiny Swiss Life s viac ako 160-ročnou tradíciou, ktorá svojim klientom ponúka finančné riešenia pripravené na mieru. Štyri typy sebarealizácie nám pomáhajú porozumieť individuálnym potrebám a ponúkať vhodné riešenia. Aj takýmto spôsobom pomáhame ľuďom, aby mohli žiť život podľa vlastných predstáv - dnes aj v budúcnosti.

Handsome young man with mustache and beautiful woman with long hair at table looking at documents in kitchen next to window

Blogy

Uvažujete ešte o refinancovaní hypotéky? Pozrite sa, kedy sa to stále oplatí

Sadzby hypoték sa postupne zvyšujú. Dlžníci sa rozhodujú, či splatiť úver s úrokom do jedného percenta a vziať nový úver so sadzbou okolo troch percent ročne. Druhou častou otázkou je, či je lepšie voľné peniaze zainvestovať alebo znížiť si záväzok voči banke.

Čítať ďalej
SLS00916

Životné témy

Šéfkuchár Michal Konrád odišiel z luxusnej ázijskej reštaurácie variť „na ulicu“

Varil na Cypre, v Londýne, ponúkli mu miesto v Kolíne, jeho kroky však nakoniec smerovali späť na Slovensko. Ako 26-ročný sa stal šéfkuchárom konceptovej pan-ázijskej reštaurácie Fou Zoo v bratislavskej Petržalke. Spolu s kamarátmi potom založil Bao Brothers a vymenil prostredie populárnej a luxusnej reštaurácie za pestrý život v street foode. Michal nám porozprával o svojich zážitkoch zo zahraničia, či mal niekedy chuť zavesiť varechu na klinec, a o tom, čo je preňho v gastre to najpodstatnejšie.

Čítať ďalej
Mature woman sit on couch in living room talk chat with grown-up adult daughter at home, millennial girl have pleasant conversation with elderly middle-aged mother, share secret, gossip indoors

Tlačové správy

22-eurový dôchodok z II. piliera? Nerobte rovnakú chybu ako vaši rodičia

Priemerný slovenský dôchodca dostáva necelých 600 eur mesačne a to aj v prípade, že si sporil v II. a III. pilier. Najväčší podiel jeho pravidelného príjmu však tvorí dôchodok zo Sociálnej poisťovne. To znamená, že súčasní dôchodcovia sú úplne závislí na štátnom dôchodku. Vy však máte šancu pripraviť sa na dôchodok lepšie. Nepremeškajte ju.

Čítať ďalej
A smiling family saves money with a piggy bank.

Tlačové správy

Pravidelné sporenie 6-krát inak. Porovnali sme obľúbené produkty

Zo všetkých strán počuť, že treba sporiť a vytvárať si finančné rezervy. Málokto však je konkrétny, kam ich treba nasmerovať, prípadne upriamuje pozornosť iba na produkty, ktoré sám ponúka. Ktoré sú tie najznámejšie produkty určené na pravidelné sporenie?

Čítať ďalej
apnoe_gallery2_16x9

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Panika je to, čo zabíja. Spanikárte a okamžite zomriete

Anna von Boetticher sa naposledy zhlboka nadýchne. Osem dlhých sekúnd, kým jej pľúca nie sú naplnené vzduchom, ktorý potrebuje na prežitie. Potom zmizne do hlbín.

Čítať ďalej
Confident millennial indian female business analyst financial advisor preparing statistic report studying documents on work desk, browsing information online using pc, writing out notes on paper sheet

Tlačové správy

Ako odhaliť, že s ponúkanou investíciou nie je niečo v poriadku

Ponuka investičných produktov je nesmierne široká. Bežný klient sa v nich nemá šancu zorientovať. Pri výbere sa však stačí pridržiavať niekoľkých zásad, ktoré poslúžia ako kompas v mori ponúk.

Čítať ďalej