Sebarealizácia znamená pre každého niečo iné. Čo znamená pre vás? Zistite, aký typ ste a čo pre vás znamená žiť život podľa vlastných predstáv.

Sebarealizácia má vplyv na nás všetkých. Stretávame sa s ňou v profesnom aj osobnom živote. Pre niektorých znamená budovať si vlastný domov. Pre iných to nie je nič viac než sloboda. Iní sebarealizáciu spájajú s voľným časom, spontánnosťou a flexibilitou. Sebarealizácia nie je jedna, ale je rozmanitá ako sám život.

Chceli by ste zistiť, aký typ sebarealizácie je vám najbližší? Vyskúšajte si náš test.

header_pflanzen

Iniciátor
„Veľa pracuj, veľa sa bav!“

Typický iniciátor má jasnú víziu a ešte silnejšiu vôľu. Namiesto náhodného túlania sa životom sa ženie za svojimi cieľmi a svojimi výsledkami. Strach? Nepozná. Status a pýcha ho poháňa k výkonom s veľkou dávkou guráže. Každý, kto chce žiť podľa vlastných predstáv ako iniciátor, je oddaný svojim cieľom a to aj v prípade, že sa to občas stretne s odporom.

header_wandern

Vyvažovač záujmu
„Jeden za všetkých, všetci za jedného!“

Zbohom egoizmus, zbohom dominancia! Vyvažovači prijímajú zodpovednosť za svojich blízkych a riadia sa princípom tolerancie. Spoločnosť pre nich predstavuje príležitosť pre vlastnú sebarealizáciu. Vyvažovači vnímajú sebarealizáciu ako úspešnú súhru osobných záujmov.

header_auto

Ochutnávač nových zážitkov
„Život je cesta objavovania!“

Zvedavosť, sloboda a kreativita sú základom sebarealizácie pre ochutnávačov. Proste sa vzdajte zodpovednosti, doprajte si túžbu bez obmedzení a iba žite - to je krásny nápad. Náhle zmeny smeru sa nedajú vylúčiť. Naopak: ste to vy, kto vytvára život.

header_huehner

Zvrchovaný
„Ten, kto preberá zodpovednosť a má vplyv.“

Čo sa má stať, to sa stane? Toto príslovie nie je pre zvrchovaných. Oni radšej vezmú život do vlastných rúk. Všetko ostatné by z nich robilo závislých na ostatných a to odporuje ich sebarealizácii. Rozhodnutia sú dôležité a neberú ich na ľahkú váhu. Nemá to nič spoločné s malichernosťou, ide o zodpovednosť za život.

Aký typ sebarealizácie je vám najbližší? Otestujte sa

Odpovedzte na 13 otázok pomocou obrázkov. Rozhodujte sa nezávisle, nezohľadňujte vašu momentálnu finančnú situáciu, či iné obmedzenia. Pokiaľ sa nebudete môcť rozhodnúť, vyberte si obrázok, ktorý vám je najbližší.

Ako vznikol kvíz?

Tento test bol vytvorený v spolupráci so startupom Joixes. Roky výskumu ukázali, že osobný vkus veľa prezrádza o tom, aký človek je, aké je jeho správanie aj o tom, ako robí určité veci. Na základe tohto poznania, boli fotografie niekoľkokrát testované a vyhodnocované v niekoľkých prieskumoch. Pomocou jednoduchého a zábavného testu môžete aj vy zistiť, aký typ sebarealizácie je vám najbližší.

Vaša sebarealizácia - naše odporúčania

Život je farebný. A sebaurčenie je rovnako rozmanite - pre každého znamená niečo iné. Naša spoločnosť si dala záväzok, aby každý klient dosiahol finančnú slobodu. Spoločnosť Swiss Life Select je súčasťou švajčiarskej finančnej skupiny Swiss Life s viac ako 160-ročnou tradíciou, ktorá svojim klientom ponúka finančné riešenia pripravené na mieru. Štyri typy sebarealizácie nám pomáhajú porozumieť individuálnym potrebám a ponúkať vhodné riešenia. Aj takýmto spôsobom pomáhame ľuďom, aby mohli žiť život podľa vlastných predstáv - dnes aj v budúcnosti.

shutterstock_772932007_small2

Blogy

Očkovacia lotéria: Výhra môže byť šťastím aj prekliatím

Ľuďom vo finančných problémoch spravidla veľká výhra nepomôže. Často iba zvýrazní ako veľmi s peniazmi nedokážu hospodáriť. Veľký dom, apartmán v horách, či luxusné auto so sebou prinášajú zvýšené náklady na prevádzku a údržbu, ktoré bude človek platiť aj potom, keď minie všetky peniaze. Existuje veľa príkladov z histórie, keď rekordné výhry skončili rekordnými dlhmi, psychickými problémami, závislosťou a bezdomovectvom.

Čítať ďalej
apnoe_mood_16x8

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Je tam úplne ticho. Svet sa zastaví

Anna von Boetticher sa naposledy zhlboka nadýchne. Osem dlhých sekúnd, kým jej pľúca nie sú naplnené vzduchom, ktorý potrebuje na prežitie. Potom zmizne do hlbín.

Čítať ďalej
EF1B3095 (1)

Životné témy

Vedec Pavol Čekan: Ak si niečo zaumienim, nedokážem sa vzdať

Vyskúšal si prácu v najlepších svetových laboratóriách, no aj tak sa vrátil na Slovensko. Vedec Pavol Čekan sa stal známy najmä vďaka pandémii, hoci jeho spoločnosť v Bratislave vyvíja aj inovácie v diagnostike rakoviny. Všetko však mohlo byť inak, keby si zvolil ponúkanú dráhu operného speváka. Aj to je súčasťou jeho turbulentného životného príbehu.

Čítať ďalej
Two cute daughters enjoy interesting fairy tale story read by mommy, sitting together on couch in living room. Hobby and leisure funny time, development and education of children by parent at home

Blogy

Nádej na lacnejšie bývanie je večná. Aktuálne si však „dáva pauzu“

Napriek pandémii, ceny nehnuteľnosti stále rastú. Odborníci hovoria, že bývanie je ešte stále dostupnejšie ako v dlhodobom priemere, čiže o cenovej bubline zatiaľ nemôže byť reč. Znamená to, že teraz je ten správny čas na kúpu bývania, alebo stojí za to ešte počkať?

Čítať ďalej
Longoni_Stills-00058139

Životné témy

79-ročný starček stále skáče s padákom

Lietanie je pre Giana Paola Longoniho život. Je vo vzduchu vždy, keď môže a to buď vo svojom lietadle, s padákom alebo v špeciálnej kombinéza na lietanie. A to aj napriek tomu, že už dávno dosiahol dôchodkový vek.

Čítať ďalej
mestovsdedina-1

Skutočne sa oplatí vymeniť mestský byt za dom na vidieku?

Mnoho ľudí v niektorej fáze života dospeje k zásadnej otázke, či si kúpiť byt v meste alebo radšej uprednostniť rodinný dom na vidieku. Na túto dilemu sa dá pozrieť z viacerých uhlov: od ceny bývania, cez dopravu a infraštruktúru (školy, škôlky, obchody, služby) až po rozmiestnenie voľnočasových záujmov detí. Mnohí ľudia, ktorí si vyskúšali obe varianty, potvrdzujú, že tým najlepším indikátorom je úprimná odpoveď na otázku „Kde si najlepšie užijem život podľa vlastných predstáv?“

Čítať ďalej