Stavebným sporením si zabezpečíte podmienky pre získanie stavebného úveru, ktorý môžete využiť na financovanie nového bývania, alebo modernizáciu.

Stavebné sporenie

Stavebné sporenie je štátom podporované sporenie, ktorého účelom je financovanie bývania. Môžete ho použiť na zabezpečenie bývania, modernizáciu bytu či domu alebo ich rekonštrukciu, ale aj na výstavbu rodinného domu.

Rodičia môžu uzatvoriť zmluvy o stavebnom sporení aj pre svoje deti a tak pripraviť svojim ratolestiam jednoduchší štart do dospelosti. Stavebné sporenie im totiž ponúka výhodný úrok, štátnu prémiu a rovnako nízky poplatok za uzatvorenie zmluvy.

Medziúver

Medziúver sa správa ako spotrebný úver, ale je určený na bývanie. Finančné prostriedky môžete využiť aj na dofinancovanie úveru na bývanie, ale aj na modernizáciu a rekonštrukciu bývania. Stavebné sporiteľne poskytnú medziúver aj bez zabezpečenia. Medziúver je preklenovacím úverom, ak nespĺňate podmienky pre získanie stavebného úveru.

Stavebný úver

Stavebný úver je úver, ktorý je zabezpečený nehnuteľnosťou. Klienti tento úver štandardne využívajú na kúpu bytu, či rodinného domu, na výstavbu, alebo na modernizáciu a údržbu už existujúcej nehnuteľnosti. Stavebný úver je určený len na bývanie.

Stavebné sporenie

So stavebným sporením si zabezpečíte podmienky pre získanie stavebného úveru v čase, ak sa rozhodnete pre nové bývanie, alebo sa rozhodnete modernizovať svoj súčasný domov.

Medziúver

Medziúver vám pomôže zabezpečiť finančné prostriedky na dofinancovanie úveru na bývanie v komerčnej banke a tiež v prípade, ak by ste chceli prerobiť a modernizovať vaše súčasné bývanie.

Stavebný úver

Vďaka stavebnému úveru môžete získať finančné prostriedky na kúpu vysnívaného bytu, či rodinného domu. Hodí sa, ale aj v prípade, ak sa rozhodnete stavať, či modernizovať vaše terajšie bývanie.

Povedzte nám o vašich želaniach, snoch a cieľoch

Našimi klientmi sú šikovní, aktívni ľudia, ktorí sa dokážu nadchnúť pre to čo robia tak v osobnom, ako aj pracovnom živote. Ak patríte medzi nich, radi vás podporíme. Dohodnite si bezplatné stretnutie a zistite aké benefity získate, ak zveríte svoje peniaze profesionálom, ktorých starostlivosť o financie baví.

za kolko si nasporite

Tlačové správy

Splňte si túžby. Poradíme vám, ako si nasporiť 50 000 alebo 100 000 eur

Neveríte odporúčaniam, že pravidelným investovaním 10 alebo 20 eur mesačne dokážete nasporiť zaujímavé sumy? Oprávnene. Existuje však spôsob, ako sa k vysnenej sume dopracovať.

Čítať ďalej
ceny nehnutelnusti vs. zivotne minimum

Tlačové správy

Chcete ušetriť a čakáte na pokles cien nehnuteľností? Nemusí sa vám to oplatiť

Plánujete kúpiť nehnuteľnosť a teší vás pokles cien nehnuteľností? Vravíte si, že iba vďaka poklesu je vaše bývanie bližšie k realite, pretože doteraz bola hypotéka na jeho zadováženie príliš nízka? Ako vždy, aj táto minca má dve strany.

Čítať ďalej
Lampugnani_Aufmacher

Životné témy

Zahusťovanie zástavby robí z mesta lepšie miesto pre život

Neexistuje žiadna alternatíva k zahusťovaniu zástavby miest, hovorí architekt a urbanista Vittorio Magnogo Lampugnani. Preto volá skôr po budovaní mestských štvrtí ako internátnych sídlisk. Je za menej regulácie a väčšiu toleranciu medzi susedmi.

Čítať ďalej
ako sa budu presuvat dochodky

Tlačové správy

Ako bude vyzerať presun úspor v 2. pilieri

Prvého júla sa začnú presúvať úspory v rámci druhého piliera. „ Je to (síce veľmi oneskorená) reakcia na zmeny z roku 2013, keď sa v tom najnevhodnejšom čase realizovali presuny úspor do dlhopisových fondov,“ hovorí Škriniar, investičný analytik Swiss Life Select.

Čítať ďalej
znizovanie rizika pri investovani_5.5

Tlačové správy

Nesľubujeme investíciu bez rizika. Ale poznáme spôsoby, ako ho eliminovať

Inflácia vysoká, garantovaný úrok na termínovaných vkladoch nízky a otázka kam umiestniť peniaze stále aktuálna.

Čítať ďalej
priprava na vyssie splatky OG

Tlačové správy

Obávate sa vyššej budúcej splátky? Panika nie je na mieste, ale príprava áno

Obávate sa, čo bude po skončení vašej súčasnej fixácie sadzby hypotéky? Panika síce nie je namieste, no bez povšimnutia to tiež netreba nechávať. Pripraviť na nárast splátky sa dá zhurta i postupne.

Čítať ďalej