Aktívne manažované portfóliá Swiss Life Select ETF Constellations nie sú len riešením pre osobnú finančnú nezávislosť. Ponúkajú aj možnosť podporiť budúcnosť našej planéty. Regulácie Európskej únie, rastúci dopyt klientov a zmena myslenia v spoločnosti majú potenciál spraviť z ESG témy investičnú príležitosť storočia. Objavte exkluzívne investičné riešenia pre bonitnú klientelu, postavené na know-how a nástrojoch spoločnosti BlackRock - najväčšieho správcu majetku na svete.

Čo znamená trvalo udržateľné investovanie?

web-1ESG
web-1ESG

Životné prostredie

Environment

Ak spoločnosti zaobchádzajú so svojimi zdrojmi a životným prostredím opatrne a udržateľným spôsobom, majú pozitívny vplyv na životné prostredie. Tomu sa hovorí ekologické.

Sociálne aspekty

Social

Sociálny aspekt znamená, že investície zabezpečujú a zlepšujú budúcnosť našej spoločnosti. Mali by zaručiť dobré pracovné podmienky, ľudské práva a mier.

Riadenie firiem

Governance

Firmy, do ktorých sa investuje, musia prevziať svoju spoločenskú zodpovednosť voči spoločnosti. Manažment sa musí správať eticky, vyvarovať sa úplatkom, korupcii alebo podvodom.

ESG: V akej budúcnosti chcete žiť?

Podiel ESG fondov na celkových európskych aktívach v roku 2019 a očakávania na rok 2025

web-1ESG-copy
web-1ESG-copy

Allianz Global Investors očakáva, že až 77 % inštitucionálnych investorov v Európe prestane do roku 2025 nakupovať fondy, ktoré nespĺňajú kritériá ESG. Zdroj grafov: PwC, AllianzGI

ESG investičné riešenia, ktoré prinášajú výsledky

Andromeda

ESG conservative portfolio
Cieľová volatilita: 3,5 % až 5,5 % p.a.
Podiel akcií v portfóliu: 24 %
Riziko kolísania investície: • ∙ ∙ ∙ ∙ 
Priemerný výnos od vzniku (31.8.2018): 3,79 % p.a.

Andromeda-copy-2
Andromeda-copy-2

Perseus

ESG moderate conservative portfolio
Cieľová volatilita: 5,0 % až 7,0 % p.a.
Podiel akcií v portfóliu: 39 %
Riziko kolísania investície: • • ∙ ∙ ∙
Priemerný výnos od vzniku (31.8.2018): 5,39 % p.a.

Perseus-copy-2
Perseus-copy-2

Pegasus

ESG moderate portfolio
Cieľová volatilita: 6,5 % až 8,5 % p.a.
Podiel akcií v portfóliu: 51 %
Riziko kolísania investície: • • • ∙ ∙
Priemerný výnos od vzniku (31.8.2018): 6,72 % p.a.

Pegasus-copy-2
Pegasus-copy-2

Orion

ESG moderate dynamic portfolio
Cieľová volatilita: 8,0 % až 10,0 % p.a.
Podiel akcií v portfóliu: 64 %
Riziko kolísania investície: • • • • ∙
Podiel akcií v portfóliu: 9,06 % p.a.

Orion-copy-2
Orion-copy-2

Lynx

ESG dynamic portfolio
Cieľová volatilita: 9,5 % až 11,5 % p.a.
Podiel akcií v portfóliu: 77 %
Riziko kolísania investície: • • • • •
Priemerný výnos od vzniku (31.8.2018): 9,46 % p.a.

Lynx-copy-2
Lynx-copy-2

Využite zajtrajšie príležitosti už dnes

Máte priania a ciele do budúcnosti? Naplánujte si ich spolu so Swiss Life Select. Bez ohľadu na to, po čom túžite, sú investiční poradcovia Swiss Life Select vždy na vašej strane. S investičnými stratégiami, ktoré kombinujú investičné poradenstvo a podporu, odborné znalosti a najnovšie technológie. Sme odhodlaní vytvoriť vám ideálne podmienky pre váš život podľa vlastných predstáv.

Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.

1054769009

Tlačové správy

Ako si dnes našetriť na dofinancovanie hypotéky

Vlastné bývanie je realitou pre 90 % Slovákov a snom vari všetkých mladých Slovákov. Cesta k nemu je však dnes podstatne náročnejšia, než pred pár rokmi. Dôvodom je, ako inak, roky medializovaný nárast cien nehnuteľností i úrokových sadzieb. Aké riešenia majú dnes k dispozícií záujemcovia o bývanie?

Čítať ďalej
2230584707

Tlačové správy

Gold, guld, oro, ouro, altın, arany. Skrátka zlato. Prečo by (ne)malo byť aj vo vašom portfóliu

Zlato je hodnota, ktorú vnímame ešte z rozprávok. Od detstva ho tak považujeme za niečo vzácne, za aktívum, ktoré treba vlastniť. Aké sú výhody a nevýhody vlastnenia zlata? Odpoveď sa snažil nájsť Pavel Škriniar, investičný analytik Swiss Life Select.

Čítať ďalej
invalidita na slovensku_shutterstock_750933124

Tlačové správy

Každý 12-ty Slovák poberá invalidný dôchodok. V 97 % prípadov je príčinou choroba

Štatistiky uvádzajú, že každý 12-ty Slovák v produktívnom veku poberá invalidný dôchodok. Jeho výška sa z roka na rok voči priemernej mzde znižuje. Túto finančnú stratu možno dohnať vďaka správne nastavenému poisteniu pre prípad invalidity.

Čítať ďalej
Happy couple reading a letter in their living room, young smile man and woman sitting on couch, sofa looking to each other talking

Tlačové správy

Čo nenájdete vo výpisoch z dôchodkového sporenia a čo potrebujete vedieť?

Výpis z druhého i tretieho dôchodkového piliera by ste už mali mať. Buď vám prišiel poštou, emailom alebo sa doň môžete pozrieť po prihlásení sa do klientskeho portálu vášho dôchodkového správcu. Čo sa v ňom dozviete a čo si máte domyslieť?

Čítať ďalej
SLS02496

Životné témy

Miriam Fuňová zachránila Majoliku pred zánikom a opäť jej vdýchla život

Miriam Fuňová bola jednou z prvých hovorkýň v slovenských bankách a ako šéfka marketingu si prešla viacerými top firmami vo finančnom sektore. Po kariére vo vrcholovom manažmente zakotvila v Slovenskej ľudovej majolike v Modre, ktorú sa jej podarilo zachrániť pred krachom.

Čítať ďalej
denisa stefanova1_4

Životné témy

Slovenka Denisa Stefanová hrá futbal v Bundeslige a varila pre Rytmusa, Kaliho či pápeža

Varila pre pápeža, ale jej jedlá chutia aj slovenským raperom, hercom a herečkám, či bežným stravníkom, ktorí vďaka jej chutným krabičkám nemusia hladovať ani držať všakovaké diéty. Popri futbale našla sebarealizáciu aj v gastronómii a jej projekt StefFit postavila na vyváženej a výživnej strave, ktorú si spočiatku pripravovala len pre seba ako samouk. Úspešná slovenská futbalistka Denisa Stefanová sa v kuchyni obracia rovnako svižne ako na trávniku.

Čítať ďalej