Ako malé dieťa, ktoré rodičia zahŕňali láskou šla vždy príkladom pre svojich rovesníkov, hrala na klavíri, športovala (bola majsterka ČSSR v behu na 60 m) a mala svoj sen stať sa lekárkou. Doc. MUDr. Mária Hulíková, PhD. je dnes úspešná hemostázeologička a svoje povolanie vníma ako poslanie.

Takmer 40 rokov sa venujete hematológii, prečo tento odbor?
Lekár, to nie je len povolanie, profesia, ale aj poslanie. A to si vyžaduje veľa úsilia a predovšetkým celoživotné vzdelávanie. Veda a výskum ľudského organizmu kráčajú míľovými krokmi, neustále pribúdajú nové informácie o diagnostike a liečbe ochorení a preto je veľmi dôležité poznať tieto informácie a aplikovať ich v praxi. Vďaka výskumu a novým diagnostickým technikám práve tento odbor nadobudol široké dimenzie. Dnes vieme, že hematológia (náuka o krvi) nie je len anémia (chudokrvnosť) či leukémia, ale nové chápanie procesu krvného zrážania viedlo k vzniku novej disciplíny hemostazeológie, ktorej sa naplno venujem. Ide o poruchy zrážania krvi, ktoré súvisia nielen s hematologickými ochoreniami, ale zasahujú aj v patogenéze mnohých iných ochorení (infarkt srdca, cievna mozgová príhoda, trombóza, pľúcna embólia, opakované potraty a iné tehotenské komplikácie). 

Ako zvládate svoj súkromný život popri tak náročnej práci?
Súkromný život, to je moja rodina - manžel, deti, vnúčatá a moja 89-ročná mama. Voľné chvíle, víkendy a dovolenky často trávime spolu. Spolu prežívame radosti a starosti bežného života.

Čomu sa najradšej venujete vo svojom voľnom čase?
Musím povedať, že žijem život, aký som vždy chcela. Splnil sa mi detský sen, som veľmi dobrá odborníčka v hematológii, pomáham tým, ktorí to najviac potrebujú, moja rodina je pre mňa potešením a zdrojom energie vo voľnom čase.
Je dôležité vedieť si určiť priority, vychutnávať si voľný čas a relaxovať a ja som sa to už v mojom veku naučila. Určite sa nenudím, to nepoznám. Veľmi rada lyžujem a plávam. V ostatných rokoch ma očarila cyklistika. Je to krásny šport, okrem pohybu môžete spoznávať krásy Liptova, Tatier či východného Slovenska. Teda pozornosť sústreďujem na pohybovú aktivitu, ktorá je pre zdravie veľmi dôležitá. Relaxujem aj vo svojej záhrade, pri pohľade na kvetinový záhon, ktorý som sama vypestovala.

Ak si chcete pozrieť video, prijmite marketingové súbory cookie. Cookie settings

Za čo by ste nikdy nevyhodili ani cent? Je niečo také?
Ak sa pozerám očami lekára, tak sú to drogy a hazard.

Aký je váš vzťah k správe vlastných financií?
Som zástancom myšlienky, že stopercentný výsledok v odbornej téme môže dosiahnuť len skutočný odborník v danej sfére. Mám rada profesionálne riešenia v tejto a v podobných životných témach. Mám skvelého manžela, s ktorým sa vždy radíme aj o finančných otázkach. Avšak obaja sme odborníkmi v inej oblasti, preto sa s dôverou už viac ako 10 rokov obraciame na pána Jozefa Beständiga zo Swiss Life Select, ktorý je pre nás v správe osobných financií tým odborníkom, na ktorého sa vieme na 100 % spoľahnúť.

Ako ste spokojná so svojim finančným sprostredkovateľom?
Pred viac ako desiatimi rokmi nám pán Beständig priniesol do života poznanie dôležitosti mať osobné financie spravované profesionálne. V dnešnej dobe nie je vôbec ľahké nájsť špičkového odborníka pre správu vlastných financií, ktorému môžete v tak citlivej téme stopercentne dôverovať. Fakt, že ja a moja rodina sme s ním spolu už viac ako 10 rokov hovorí jasnou rečou.

S čím vám finančný sprostredkovateľ pomohol?
Po tak dlhej dobe sme sa už stali blízkymi priateľmi a dobrý priateľ pozná vaše názory, priority a obavy. Neoceniteľným prínosom riešení, ktoré nám pravidelne ponúka je práve jeho schopnosť nájsť na mimoriadne rozsiahlom trhu finančných produktov taký, ktorý dokonale reflektuje naše očakávania.
Prečo by ste aj iným odporúčali mať finančného sprostredkovateľa?
Finančné sprostredkovanie zďaleka nie je len o hypotéke alebo poistke. Nespochybniteľnou výhodou špičkového finančného sprostredkovateľa je skutočnosť, že vám dokáže navrhnúť a zabezpečiť komplexné riešenia, o ktorých ste ani netušili, že existujú.

Povedzte nám o vašich želaniach, snoch a cieľoch

Našimi klientmi sú šikovní, aktívni ľudia, ktorí sa dokážu nadchnúť pre to čo robia tak v osobnom, ako aj pracovnom živote. Ak patríte medzi nich, radi vás podporíme. Dohodnite si bezplatné stretnutie a zistite aké benefity získate, ak zveríte svoje peniaze profesionálom, ktorých starostlivosť o financie baví.