Ľuďom vo finančných problémoch spravidla veľká výhra nepomôže. Často iba zvýrazní ako veľmi s peniazmi nedokážu hospodáriť. Veľký dom, apartmán v horách, či luxusné auto so sebou prinášajú zvýšené náklady na prevádzku a údržbu, ktoré bude človek platiť aj potom, keď minie všetky peniaze. Existuje veľa príkladov z histórie, keď rekordné výhry skončili rekordnými dlhmi, psychickými problémami, závislosťou a bezdomovectvom.

Ak sa obávate, že neodoláte pokušeniu rozhadzovať, radšej čo najskôr splaťte všetky dlhy, ktoré máte - najmä tie vysoko úročené na kreditných kartách a spotrebných úveroch a pokúste sa nevytvárať si ďalšie. No v prípade, že sa dokážete ustrážiť, mali by ste výhru rozumne investovať.

Doživotný príjem

Zatiaľ čo stredná vrstva spravidla žije na dlh, bohatí nechávajú svoje peniaze pracovať a žijú (aj míňajú na luxus) najmä z investičných výnosov. Aj stotisícová výhra vám tak môže zabezpečiť stabilný príjem okolo 500 eur mesačne, bez toho, aby ste pohli prstom. Z výhry tak nemusíte mimoriadne splatiť hypotéku. Váš úver na bývanie sa môže splácať aj sám – zo zhodnotenia investície, ktorá sa pritom môže aj ďalej rozrastať.

Investovať, nie špekulovať

Pozor by si však človek mal dať na výber vhodnej investície. Treba odolať zaručeným radám ako zarobiť najviac na tom, čo je práve v kurze, lebo to zvyčajne zaváňa špekuláciou, ktorá môže, ale aj nemusí vyjsť. Ak si investor vytvorí základ portfólia z globálnych investícií do fondov svetových správcovských spoločností, dostatočne aktíva rozloží medzi akcie, dlhopisy, hotovosť, nehnuteľnosti a doplnkovo aj alternatívne investície, tak sa v dlhodobom horizonte prakticky nemôže pomýliť. Inšpirovať sa človek môže aj portfóliami dolárových milionárov

Radi vám pomôžeme

Viac zásad úspešného investovania nájdete tu. Ak si napriek tomu netrúfate, radi vám s prípravou individuálneho portfólia pomôžeme tak, aby ste mohli žiť život podľa vlastných predstáv. Okrem investičných stratégií postavených na klasických podielových fondoch vám vieme ponúknuť riešenia postavené na daňovo zvýhodnených indexových fondoch globálnych svetových správcov. Pre bonitných klientov máme aj exkluzívne riešenia, s ktorými sú spokojní klienti v západnej Európe. A to aktívne manažované portfóliá, postavené na know-how a nástrojoch najväčšieho správcu majetku sveta - spoločnosti BlackRock.

Povedzte nám o vašich želaniach, snoch a cieľoch

Našimi klientmi sú šikovní, aktívni ľudia, ktorí sa dokážu nadchnúť pre to čo robia tak v osobnom, ako aj pracovnom živote. Ak patríte medzi nich, radi vás podporíme. Dohodnite si bezplatné stretnutie a zistite aké benefity získate, ak zveríte svoje peniaze profesionálom, ktorých starostlivosť o financie baví.

Handsome young man with mustache and beautiful woman with long hair at table looking at documents in kitchen next to window

Blogy

Uvažujete ešte o refinancovaní hypotéky? Pozrite sa, kedy sa to stále oplatí

Sadzby hypoték sa postupne zvyšujú. Dlžníci sa rozhodujú, či splatiť úver s úrokom do jedného percenta a vziať nový úver so sadzbou okolo troch percent ročne. Druhou častou otázkou je, či je lepšie voľné peniaze zainvestovať alebo znížiť si záväzok voči banke.

Čítať ďalej
SLS00916

Životné témy

Šéfkuchár Michal Konrád odišiel z luxusnej ázijskej reštaurácie variť „na ulicu“

Varil na Cypre, v Londýne, ponúkli mu miesto v Kolíne, jeho kroky však nakoniec smerovali späť na Slovensko. Ako 26-ročný sa stal šéfkuchárom konceptovej pan-ázijskej reštaurácie Fou Zoo v bratislavskej Petržalke. Spolu s kamarátmi potom založil Bao Brothers a vymenil prostredie populárnej a luxusnej reštaurácie za pestrý život v street foode. Michal nám porozprával o svojich zážitkoch zo zahraničia, či mal niekedy chuť zavesiť varechu na klinec, a o tom, čo je preňho v gastre to najpodstatnejšie.

Čítať ďalej
Mature woman sit on couch in living room talk chat with grown-up adult daughter at home, millennial girl have pleasant conversation with elderly middle-aged mother, share secret, gossip indoors

Tlačové správy

22-eurový dôchodok z II. piliera? Nerobte rovnakú chybu ako vaši rodičia

Priemerný slovenský dôchodca dostáva necelých 600 eur mesačne a to aj v prípade, že si sporil v II. a III. pilier. Najväčší podiel jeho pravidelného príjmu však tvorí dôchodok zo Sociálnej poisťovne. To znamená, že súčasní dôchodcovia sú úplne závislí na štátnom dôchodku. Vy však máte šancu pripraviť sa na dôchodok lepšie. Nepremeškajte ju.

Čítať ďalej
A smiling family saves money with a piggy bank.

Tlačové správy

Pravidelné sporenie 6-krát inak. Porovnali sme obľúbené produkty

Zo všetkých strán počuť, že treba sporiť a vytvárať si finančné rezervy. Málokto však je konkrétny, kam ich treba nasmerovať, prípadne upriamuje pozornosť iba na produkty, ktoré sám ponúka. Ktoré sú tie najznámejšie produkty určené na pravidelné sporenie?

Čítať ďalej
apnoe_gallery2_16x9

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Panika je to, čo zabíja. Spanikárte a okamžite zomriete

Anna von Boetticher sa naposledy zhlboka nadýchne. Osem dlhých sekúnd, kým jej pľúca nie sú naplnené vzduchom, ktorý potrebuje na prežitie. Potom zmizne do hlbín.

Čítať ďalej
Confident millennial indian female business analyst financial advisor preparing statistic report studying documents on work desk, browsing information online using pc, writing out notes on paper sheet

Tlačové správy

Ako odhaliť, že s ponúkanou investíciou nie je niečo v poriadku

Ponuka investičných produktov je nesmierne široká. Bežný klient sa v nich nemá šancu zorientovať. Pri výbere sa však stačí pridržiavať niekoľkých zásad, ktoré poslúžia ako kompas v mori ponúk.

Čítať ďalej
Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.