Ľuďom vo finančných problémoch spravidla veľká výhra nepomôže. Často iba zvýrazní ako veľmi s peniazmi nedokážu hospodáriť. Veľký dom, apartmán v horách, či luxusné auto so sebou prinášajú zvýšené náklady na prevádzku a údržbu, ktoré bude človek platiť aj potom, keď minie všetky peniaze. Existuje veľa príkladov z histórie, keď rekordné výhry skončili rekordnými dlhmi, psychickými problémami, závislosťou a bezdomovectvom.

Ak sa obávate, že neodoláte pokušeniu rozhadzovať, radšej čo najskôr splaťte všetky dlhy, ktoré máte - najmä tie vysoko úročené na kreditných kartách a spotrebných úveroch a pokúste sa nevytvárať si ďalšie. No v prípade, že sa dokážete ustrážiť, mali by ste výhru rozumne investovať.

Doživotný príjem

Zatiaľ čo stredná vrstva spravidla žije na dlh, bohatí nechávajú svoje peniaze pracovať a žijú (aj míňajú na luxus) najmä z investičných výnosov. Aj stotisícová výhra vám tak môže zabezpečiť stabilný príjem okolo 500 eur mesačne, bez toho, aby ste pohli prstom. Z výhry tak nemusíte mimoriadne splatiť hypotéku. Váš úver na bývanie sa môže splácať aj sám – zo zhodnotenia investície, ktorá sa pritom môže aj ďalej rozrastať.

Investovať, nie špekulovať

Pozor by si však človek mal dať na výber vhodnej investície. Treba odolať zaručeným radám ako zarobiť najviac na tom, čo je práve v kurze, lebo to zvyčajne zaváňa špekuláciou, ktorá môže, ale aj nemusí vyjsť. Ak si investor vytvorí základ portfólia z globálnych investícií do fondov svetových správcovských spoločností, dostatočne aktíva rozloží medzi akcie, dlhopisy, hotovosť, nehnuteľnosti a doplnkovo aj alternatívne investície, tak sa v dlhodobom horizonte prakticky nemôže pomýliť. Inšpirovať sa človek môže aj portfóliami dolárových milionárov

Radi vám pomôžeme

Viac zásad úspešného investovania nájdete tu. Ak si napriek tomu netrúfate, radi vám s prípravou individuálneho portfólia pomôžeme tak, aby ste mohli žiť život podľa vlastných predstáv. Okrem investičných stratégií postavených na klasických podielových fondoch vám vieme ponúknuť riešenia postavené na daňovo zvýhodnených indexových fondoch globálnych svetových správcov. Pre bonitných klientov máme aj exkluzívne riešenia, s ktorými sú spokojní klienti v západnej Európe. A to aktívne manažované portfóliá, postavené na know-how a nástrojoch najväčšieho správcu majetku sveta - spoločnosti BlackRock.

Povedzte nám o vašich želaniach, snoch a cieľoch

Našimi klientmi sú šikovní, aktívni ľudia, ktorí sa dokážu nadchnúť pre to čo robia tak v osobnom, ako aj pracovnom živote. Ak patríte medzi nich, radi vás podporíme. Dohodnite si bezplatné stretnutie a zistite aké benefity získate, ak zveríte svoje peniaze profesionálom, ktorých starostlivosť o financie baví.

shutterstock_772932007_small2

Blogy

Očkovacia lotéria: Výhra môže byť šťastím aj prekliatím

Ľuďom vo finančných problémoch spravidla veľká výhra nepomôže. Často iba zvýrazní ako veľmi s peniazmi nedokážu hospodáriť. Veľký dom, apartmán v horách, či luxusné auto so sebou prinášajú zvýšené náklady na prevádzku a údržbu, ktoré bude človek platiť aj potom, keď minie všetky peniaze. Existuje veľa príkladov z histórie, keď rekordné výhry skončili rekordnými dlhmi, psychickými problémami, závislosťou a bezdomovectvom.

Čítať ďalej
apnoe_mood_16x8

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Je tam úplne ticho. Svet sa zastaví

Anna von Boetticher sa naposledy zhlboka nadýchne. Osem dlhých sekúnd, kým jej pľúca nie sú naplnené vzduchom, ktorý potrebuje na prežitie. Potom zmizne do hlbín.

Čítať ďalej
EF1B3095 (1)

Životné témy

Vedec Pavol Čekan: Ak si niečo zaumienim, nedokážem sa vzdať

Vyskúšal si prácu v najlepších svetových laboratóriách, no aj tak sa vrátil na Slovensko. Vedec Pavol Čekan sa stal známy najmä vďaka pandémii, hoci jeho spoločnosť v Bratislave vyvíja aj inovácie v diagnostike rakoviny. Všetko však mohlo byť inak, keby si zvolil ponúkanú dráhu operného speváka. Aj to je súčasťou jeho turbulentného životného príbehu.

Čítať ďalej
Two cute daughters enjoy interesting fairy tale story read by mommy, sitting together on couch in living room. Hobby and leisure funny time, development and education of children by parent at home

Blogy

Nádej na lacnejšie bývanie je večná. Aktuálne si však „dáva pauzu“

Napriek pandémii, ceny nehnuteľnosti stále rastú. Odborníci hovoria, že bývanie je ešte stále dostupnejšie ako v dlhodobom priemere, čiže o cenovej bubline zatiaľ nemôže byť reč. Znamená to, že teraz je ten správny čas na kúpu bývania, alebo stojí za to ešte počkať?

Čítať ďalej
Longoni_Stills-00058139

Životné témy

79-ročný starček stále skáče s padákom

Lietanie je pre Giana Paola Longoniho život. Je vo vzduchu vždy, keď môže a to buď vo svojom lietadle, s padákom alebo v špeciálnej kombinéza na lietanie. A to aj napriek tomu, že už dávno dosiahol dôchodkový vek.

Čítať ďalej
mestovsdedina-1

Skutočne sa oplatí vymeniť mestský byt za dom na vidieku?

Mnoho ľudí v niektorej fáze života dospeje k zásadnej otázke, či si kúpiť byt v meste alebo radšej uprednostniť rodinný dom na vidieku. Na túto dilemu sa dá pozrieť z viacerých uhlov: od ceny bývania, cez dopravu a infraštruktúru (školy, škôlky, obchody, služby) až po rozmiestnenie voľnočasových záujmov detí. Mnohí ľudia, ktorí si vyskúšali obe varianty, potvrdzujú, že tým najlepším indikátorom je úprimná odpoveď na otázku „Kde si najlepšie užijem život podľa vlastných predstáv?“

Čítať ďalej
Upozornenie

Predmetné informácie nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Swiss Life Select Slovensko, a. s. nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosy z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodnej investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.