Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, v súvislosti s aktuálnou situáciou vo svete v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19 dôrazne odporúča občanom necestovať do zahraničia. Pre oblasti, ktoré štátna autorita označí ako rizikové, môžu platiť obmedzenia poistného plnenia z cestovného poistenia.

Znamená to, že ak aj napriek úradnému odporúčaniu vycestujete čo i len do susedného štátu a nakazíte sa vírusom COVID-19, nemusí vám poisťovňa preplatiť náklady spojené s liečbou či repatriáciou. Preto, ak vaša cesta nie je skutočne nevyhnutná, zostaňte doma. Situácia vo svete je totiž natoľko vážna, že jedna z poisťovní úplne zastavila predaj cestovného poistenia. A väčšina pridala pandémiu COVID-19 do svojich výluk.

Riešenie stále existuje

Ak sa vaša zahraničná cesta nedá odložiť, skontrolujte si poistné podmienky vašej zmluvy alebo požiadajte o konzultáciu finančného sprostredkovateľa Swiss Life Select. Ten vám pomôže nájsť riešenie, ktoré vás počas rizikovej cesty ochráni.

Aktuálne existuje totiž riešenie, ktoré vás chráni v prípade ochorenia na koronavírus aj v krajinách, kam úrady neodporúčajú cestovať. Týka sa to preplatenia liečebných nákladov spojených s COVID-19 do výšky 40-tisíc eur. V prípade storna sú kryté náklady až do výšky 90 percent, a to aj v prípade, ak cestu zrušíte kvôli tomu, že ste sa nakazili koronavírusom.

Mám záujem o konzultáciu

Ostatné poistné podmienky sa nemenia

Mali by ste tiež vedieť, že výluky poisťovní sa nevzťahujú na ostatné poistné krytia dojednané v zmluvách. Ak si teda v zahraničí zlomíte nohu, ochoriete na chrípku alebo vás rozbolí zub, poisťovne vám preplatia náklady v rozsahu, aký máte dojednaný v poistnej zmluve.

Upozorňujeme na dôležité aspekty finančného sveta, aby sme vás ochránili pred zbytočnými rizikami. Pomáhame ľuďom žiť život podľa vlastných predstáv.