Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, v súvislosti s aktuálnou situáciou vo svete v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19 dôrazne odporúča občanom necestovať do zahraničia. Pre oblasti, ktoré štátna autorita označí ako rizikové, môžu platiť obmedzenia poistného plnenia z cestovného poistenia.

Znamená to, že ak aj napriek úradnému odporúčaniu vycestujete čo i len do susedného štátu a nakazíte sa vírusom COVID-19, nemusí vám poisťovňa preplatiť náklady spojené s liečbou či repatriáciou. Preto, ak vaša cesta nie je skutočne nevyhnutná, zostaňte doma. Situácia vo svete je totiž natoľko vážna, že jedna z poisťovní úplne zastavila predaj cestovného poistenia. A väčšina pridala pandémiu COVID-19 do svojich výluk.

Riešenie stále existuje

Ak sa vaša zahraničná cesta nedá odložiť, skontrolujte si poistné podmienky vašej zmluvy alebo požiadajte o konzultáciu finančného sprostredkovateľa Swiss Life Select. Ten vám pomôže nájsť riešenie, ktoré vás počas rizikovej cesty ochráni.

Aktuálne existuje totiž riešenie, ktoré vás chráni v prípade ochorenia na koronavírus aj v krajinách, kam úrady neodporúčajú cestovať. Týka sa to preplatenia liečebných nákladov spojených s COVID-19 do výšky 40-tisíc eur. V prípade storna sú kryté náklady až do výšky 90 percent, a to aj v prípade, ak cestu zrušíte kvôli tomu, že ste sa nakazili koronavírusom.

Mám záujem o konzultáciu

Ostatné poistné podmienky sa nemenia

Mali by ste tiež vedieť, že výluky poisťovní sa nevzťahujú na ostatné poistné krytia dojednané v zmluvách. Ak si teda v zahraničí zlomíte nohu, ochoriete na chrípku alebo vás rozbolí zub, poisťovne vám preplatia náklady v rozsahu, aký máte dojednaný v poistnej zmluve.

Upozorňujeme na dôležité aspekty finančného sveta, aby sme vás ochránili pred zbytočnými rizikami. Pomáhame ľuďom žiť život podľa vlastných predstáv.

Handsome young man with mustache and beautiful woman with long hair at table looking at documents in kitchen next to window

Blogy

Uvažujete ešte o refinancovaní hypotéky? Pozrite sa, kedy sa to stále oplatí

Sadzby hypoték sa postupne zvyšujú. Dlžníci sa rozhodujú, či splatiť úver s úrokom do jedného percenta a vziať nový úver so sadzbou okolo troch percent ročne. Druhou častou otázkou je, či je lepšie voľné peniaze zainvestovať alebo znížiť si záväzok voči banke.

Čítať ďalej
SLS00916

Životné témy

Šéfkuchár Michal Konrád odišiel z luxusnej ázijskej reštaurácie variť „na ulicu“

Varil na Cypre, v Londýne, ponúkli mu miesto v Kolíne, jeho kroky však nakoniec smerovali späť na Slovensko. Ako 26-ročný sa stal šéfkuchárom konceptovej pan-ázijskej reštaurácie Fou Zoo v bratislavskej Petržalke. Spolu s kamarátmi potom založil Bao Brothers a vymenil prostredie populárnej a luxusnej reštaurácie za pestrý život v street foode. Michal nám porozprával o svojich zážitkoch zo zahraničia, či mal niekedy chuť zavesiť varechu na klinec, a o tom, čo je preňho v gastre to najpodstatnejšie.

Čítať ďalej
Mature woman sit on couch in living room talk chat with grown-up adult daughter at home, millennial girl have pleasant conversation with elderly middle-aged mother, share secret, gossip indoors

Tlačové správy

22-eurový dôchodok z II. piliera? Nerobte rovnakú chybu ako vaši rodičia

Priemerný slovenský dôchodca dostáva necelých 600 eur mesačne a to aj v prípade, že si sporil v II. a III. pilier. Najväčší podiel jeho pravidelného príjmu však tvorí dôchodok zo Sociálnej poisťovne. To znamená, že súčasní dôchodcovia sú úplne závislí na štátnom dôchodku. Vy však máte šancu pripraviť sa na dôchodok lepšie. Nepremeškajte ju.

Čítať ďalej
A smiling family saves money with a piggy bank.

Tlačové správy

Pravidelné sporenie 6-krát inak. Porovnali sme obľúbené produkty

Zo všetkých strán počuť, že treba sporiť a vytvárať si finančné rezervy. Málokto však je konkrétny, kam ich treba nasmerovať, prípadne upriamuje pozornosť iba na produkty, ktoré sám ponúka. Ktoré sú tie najznámejšie produkty určené na pravidelné sporenie?

Čítať ďalej
apnoe_gallery2_16x9

Životné témy

Freediverka Anna von Boetticher: Panika je to, čo zabíja. Spanikárte a okamžite zomriete

Anna von Boetticher sa naposledy zhlboka nadýchne. Osem dlhých sekúnd, kým jej pľúca nie sú naplnené vzduchom, ktorý potrebuje na prežitie. Potom zmizne do hlbín.

Čítať ďalej
Confident millennial indian female business analyst financial advisor preparing statistic report studying documents on work desk, browsing information online using pc, writing out notes on paper sheet

Tlačové správy

Ako odhaliť, že s ponúkanou investíciou nie je niečo v poriadku

Ponuka investičných produktov je nesmierne široká. Bežný klient sa v nich nemá šancu zorientovať. Pri výbere sa však stačí pridržiavať niekoľkých zásad, ktoré poslúžia ako kompas v mori ponúk.

Čítať ďalej