Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, v súvislosti s aktuálnou situáciou vo svete v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19 dôrazne odporúča občanom necestovať do zahraničia. Pre oblasti, ktoré štátna autorita označí ako rizikové, môžu platiť obmedzenia poistného plnenia z cestovného poistenia.

Znamená to, že ak aj napriek úradnému odporúčaniu vycestujete čo i len do susedného štátu a nakazíte sa vírusom COVID-19, nemusí vám poisťovňa preplatiť náklady spojené s liečbou či repatriáciou. Preto, ak vaša cesta nie je skutočne nevyhnutná, zostaňte doma. Situácia vo svete je totiž natoľko vážna, že jedna z poisťovní úplne zastavila predaj cestovného poistenia. A väčšina pridala pandémiu COVID-19 do svojich výluk.

Riešenie stále existuje

Ak sa vaša zahraničná cesta nedá odložiť, skontrolujte si poistné podmienky vašej zmluvy alebo požiadajte o konzultáciu finančného sprostredkovateľa Swiss Life Select. Ten vám pomôže nájsť riešenie, ktoré vás počas rizikovej cesty ochráni.

Aktuálne existuje totiž riešenie, ktoré vás chráni v prípade ochorenia na koronavírus aj v krajinách, kam úrady neodporúčajú cestovať. Týka sa to preplatenia liečebných nákladov spojených s COVID-19 do výšky 40-tisíc eur. V prípade storna sú kryté náklady až do výšky 90 percent, a to aj v prípade, ak cestu zrušíte kvôli tomu, že ste sa nakazili koronavírusom.

Mám záujem o konzultáciu

Ostatné poistné podmienky sa nemenia

Mali by ste tiež vedieť, že výluky poisťovní sa nevzťahujú na ostatné poistné krytia dojednané v zmluvách. Ak si teda v zahraničí zlomíte nohu, ochoriete na chrípku alebo vás rozbolí zub, poisťovne vám preplatia náklady v rozsahu, aký máte dojednaný v poistnej zmluve.

Upozorňujeme na dôležité aspekty finančného sveta, aby sme vás ochránili pred zbytočnými rizikami. Pomáhame ľuďom žiť život podľa vlastných predstáv.

shutterstock_1330231166 (1)

Blogy

Ako by malo vyzerať dobré investičné portfólio?

Otázka, ktorú si skôr či neskôr položí každý začínajúci investor. Asi vás neprekvapí, že odpoveď nie je taká jednoduchá – podobne ako pri chudnutí, aj tu fungujú rôzne stratégie podľa toho, aká je vaša východisková situácia a čo chcete dosiahnuť. Dobrou správou však je, že existujú pravidlá, ktoré vám pomôžu sa v tvorbe portfólia aspoň základne zorientovať.

Čítať ďalej
DSC00202cmyk2

Životné témy

Martin Sýkora: „Klientom aj spolupracovníkom chcem dopriať život podľa ich predstáv“

Vedie úspešný tím finančných sprostredkovateľov, s ktorými pracuje tak, aby naplnili sľub, ktorý kedysi dali svojim klientom. Dlhodobo sa o nich starať a zabezpečovať servis. V tom vidí regionálny riaditeľ Swiss Life Select, Martin Sýkora, svoje poslanie. Porozprával nám o tom, ako ho napĺňa práca, ale aj maľba alebo turistika na Azorských ostrovoch.

Čítať ďalej
Meghan_Daum_16_9

Životné témy

Sebarealizácia je založená na sebauvedomení

Prečo tak veľa ľudí nechce mať deti? 16 žien a mužov sa podelilo so svojimi pohnútkami v knihe americkej spisovateľky Meghan Daum. Sú to rozhovory o egoizme, kariére a odvahe ísť proti prúdu.

Čítať ďalej
shutterstock_367080149 (1)

Blogy

Čo má spoločné investovanie do akcií s otvorením kaviarne?

Viac, ako by ste si možno po prvom zamyslení povedali. Cieľom oboch je zisk, pri oboch musíte prevziať určitú mieru rizika a obom by ste mali venovať čas. Tieto aktivity sa pritom nijak nevylučujú, práve naopak. Investovanie vám vie pri podnikaní pomôcť, aby ste dosiahli požadovaný zárobok a mohli tak žiť život podľa vlastných predstáv.

Čítať ďalej
shutterstock_478732903 (1)

Blogy

Investícia do startupov ako čerešnička na vrchole portfólia

Každý z nás má inú predstavu o tom, ako chce začať napĺňať svoje vytýčené ciele. Demokratizácia technológií uľahčila prístup k rôznym typom investičných príležitostí, ktoré ľuďom umožňujú budovať svoje vysnívané portfólio. Správne nastavená investičná stratégia môže zahŕňať aj rizikovejšie aktíva, ako napríklad akcie startupov, ktoré sú pre mnohých lákadlom na vstup do sveta investovania. Nemali by však tvoriť dominantnú časť finančného majetku. Riziko bankrotu začínajúcich firiem je totiž príliš veľké a často sa aj naplní.

Čítať ďalej
Sebastian_Thrun_Aufmacher_angesetzt_16_9

Životné témy

Sebastian Thrun: „Bude ťažké zmeniť svet bez optimizmu“

Sebastian Thrun vyvinul pre Google autonómne autá a digitálne okuliare a nedávno začal navrhovať elektrické lietajúce taxíky. Nemecký technologický vizionár je presvedčený, že umelá inteligencia zlepšuje svet a umožní nám viac sebarealizácie.

Čítať ďalej